جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3917- تاریخ : 1396/03/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ايستگاه 

قضاوت نهايي داوران مسابقه بين المللي کارتون و کاريکاتور ترامپيسم

هيئت داوران مسابقه بين المللي کارتون و کاريکاتور ترامپيسم، چهارم و پنجم خرداد ماه 1396قضاوت نهايي را انجام مي دهند. اعضاي هيئت داوران متشکل از آقايان دکترحبيب الله صادقي، محمدرضا دوست محمدي، محمود آزادنيا، لوک دسچيميکر از بلژيک و سيلوانو ملو از برزيل مي باشند.

به گزارش سايت هنر مقاومت،شايان ذکر است اين مسابقه به همت بنياد حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس شکل گرفته است که با مشارکت انجمن هنرهاي تجسمي انقلاب و دفاع مقدس و حوزه هنري در دوازدهم تيرماه سالروز جنايت 12 تيرماه اختتاميه اين مسابقه در حوزه هنري برپا خواهد شد و در اين مراسم اسامي نفرات برتر اعلام خواهد شد.

در 12 تيرماه 1367، ناو آمريکايي وينسنس، يک فروند هواپيماي مسافربري ‏ايران را در خليج فارس هدف قرار داد و همه 290 سرنشين آن را به شهادت رساند.


سعيد طلايي :

هنر طنزپرداز اين است که از زواياي مختلف به موضوع بپردازد

سعيد طلايي ـ شاعر و طنزپرداز ـ معتقد است برگزاري جشنواره‌هاي استاني در بالندگي طنز شهرستان‌ها بسيار مؤثر است.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان يزد: سعيد طلايي، طنزپرداز جوان کشورمان در حاشيه برگزاري پنجمين محفل طنز «قندشکن» يزد، اين نشست صميمانه را محفلي براي معرفي توانمندي و قابليت‌هاي‌ هنرمندان و طنزپردازان يزدي دانست.

وي اشعار و آثار خوانده شده در اين محفل را خوب توصيف کرد و افزود: باعث افتخار است که استان يزد از شاعران و طنزپردازان توانايي برخوردار است.

اين طنزپرداز بر تداوم اين روند و حضور گسترده شاعران و طنزپردازن استان در اين محفل تأکيد کرد و گفت: برگزاري جشنواره‌هاي استاني با هدف شناسايي، پرورش و معرفي استعدادهاي جوان، در رشد و بالندگي طنز شهرستان‌ها بسيار مؤثر است.

طلايي همچنين به نقش آموزش در تقويت و ارتقاي طنزپردازان اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاري کارگاه‌ها و نشست‌هاي آموزشي علاوه بر ايجاد تعامل و همفکري ميان طنزپردازان باعث دانش افزايي و کسب تجربه خواهد شد.

وي در همين زمينه افزود: شاعران قبل از حضور در محافل مي‌توانند آثارشان را در کارگاه‌ها و نشست‌هاي صميمانه بخوانند تا ويرايش لازم صورت گرفته و ايرادهاي احتمالي آن برطرف شود و آنگاه اثري محکم و باکيفيت را به محافل طنز ارائه کنند.

اين هنرمند رعايت اصول طنزنويسي در نوشتن طنز را بسيار مهم خواند و گفت: به نظر من اگر طنزپرداز مي‌خواهد در خصوص يک موضوع طنز بگويد، نبايد مستقيم به دل ماجرا بزند زيرا نتيجه مطلوبي در پي نخواهد داشت. اين نکته مهمي است که بايد به آن توجه شود.

وي با بيان اينکه هنر طنزپرداز اين است که از زاويه‌اي به موضوع بپردازد که تابه حال ديده نشده باشد، افزود: هر چند پرداختن به موضوع از زواياي مختلف شايد زمان‌بر باشد اما ارزش کار طنزپرداز را دوچندان مي‎کند.

طلايي در پايان اظهار داشت: با وجود استعدادهاي جوان و تداوم برگزاري محفل طنز قندشکن، استان يزد در آينده حرف‌هاي زيادي براي گفتن در عرصه طنز کشور خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون