جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3905- تاریخ : 1396/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ميز خبر 

دو جوان آفريقايي، پديده هاي آينده فوتبال اسپانيا

دو فوتباليست آفريقايي الاصل، در آينده اي نه چندان دور در فوتبال اسپانيا خواهند درخشيد.

به گزارش پايگاه خبري رئال، تيم زير 17 سال اسپانيا در نيمه نهايي يورو در حالي به مصاف کرواسي مي رود که محمد راموس، دروازه بان و محمد آيمن مخلص، در خط هافبک که اصالتي افريقايي دارند و در آکادمي رئال مادريد حضور دارند نقشي کليدي خواهند داشت.

هر دو بازيکن در تيم جوانان رئال تحت مربيگري گوتي حضور داشتند و قهرمان جام قهرمانان شدند و حالا روي کوپا تمرکز کردند.

محمد مخلص کاپيتان تيم نوجوانان رئال است و هافبکي تکنيکي اما دونده است. او در مادريد متولد شده اما والدينش مراکشي هستند. مخلص سالهاست که در آکادمي رئال حضور دارد و در سالهاي اخيروينايتد و استون ويلا بخشي از مشتريانش بودند. درون دروازه تيم زير 17 سال هم محمد راموس حضوردارد که لقب پلنگ را از آن خود کرده است.


پايان مرحله نخست اردوي تيم ملي واليبال نوجوانان

نخستين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال نوجوانان ايران براي حضور شايسته در رقابت هاي قهرماني جهان به پايان رسيد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما، پانزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان پسر زير 19 سال جهان 27 مرداد تا 5 شهريورماه سال 96 به ميزباني شهر «منامه» کشور بحرين و با حضور 20 تيم برگزار مي شود.

تيم ملي واليبال نوجوانان ايران در يازدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا که از 8 تا 16 فروردين ماه در شهر «نايپيداو» کشور ميانمار برگزار شد، سهميه حضور در رقابت هاي جهاني را به دست آورد.

نخستين مرحله تمرينات آماده سازي اين تيم که از پنجم ارديبهشت ماه در فدراسيون واليبال آغاز شده بود، روزگذشته به پايان رسيد تا بازيکنان به مدت سه روز استراحت داشته باشند.

بازيکنان تيم ملي واليبال نوجوانان در مدت 21 روز اين اردو روزانه در دو نوبت صبح و عصر تمرين داشتند و دو مسابقه تدارکاتي و دوستانه نيز با تيم ملي جوانان قبل از اعزام به باکو برگزار کردند.

مرتضي شريفي، اميرمحمد فلاحت خواه، اميرحسين توخته، محمدحسين راستي، فاروق گوکجعلي، مهدي جلوه، علي طبري، احسان دانش دوست، محمدرضا بيک، سهيل کمال آبادي، مهران فيض امام دوست، حسين سليمان اهري، محمدرضا حضرت پور، مهدي جعفروند و محمدرضا طهماسبي 15 بازيکن شرکت کننده در مرحله نخست اردوي آماده سازي هستند.

سيد عليرضا دريابيگي به عنوان سرپرست، محمد وکيلي (سرمربي)، غلامرضا مومني مقدم (مربي)، حميد جعفرزاده، حيدر جوادي و مهران زارع (کمک مربي)، رضا نصيري (فيزيوتراپ) نوجوانان ملي پوش را در اين اردو همراهي کردند.

علاوه بر بحرين چهار تيم ديگر از قاره کهن آسيا در رقابت هاي قهرماني جهان شرکت مي کنند که تيم هاي ايران، ژاپن، کره جنوبي و چين در رقابت هاي قهرماني آسيا مجوز حضور در مسابقات قهرماني جهان را به دست آوردند.


جام جهاني فوتبال جوانان

تمرين سبک شاگردان پيرواني در ججو

نخستين تمرين تيم جوانان ايران در ججو برگزار شد.

تيم ملي فوتبال جوانان ايران، خود را مهياي حضور در جام جهاني جوانان مي کند و در همين رابطه،نخستين تمرين شاگردان امير حسين پيرواني پس از ورود به ججو، ديروز و از ساعت 12 به وقت محلي برگزار شد. پيش از آغاز اين تمرين، پيرواني دقايقي با شاگردان خود صحبت کرد.

گفتني است بازيکنان تيم جوانان ايران با توجه به اينکه سفري طولاني را پشت سرگذاشته بودند، تمرين سبکي را پشت سرگذاشتند.


بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي ــ باکو

صعود بلندقامتان جوان ايران به نيمه نهايي

تيم ملي واليبال جوانان ايران پس از پيروزي بر مراکش راهي نيمه نهايي مسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي شدند.به گزارش ايلنا، تيم ملي واليبال جوانان ايران در سومين ديدار خود در مرحله مقدماتي مسابقات واليبال چهارمين دوره بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي به مصاف مراکش رفت.

واليبالست‌هاي جوان کشورمان که پيش از اين دو پيروزي ارزشمند مقابل عربستان و قطر با نتيجه سه بر صفر در کارنامه داشتند، در سومين مسابقه نيز سه بر صفر مراکش را شکست دادند و حضور خود در مرحله نيمه نهايي را قطعي کردند.

ملي پوشان جوانان ايران در سه ست متوالي با امتيازهاي 25 بر 15، 25 بر 23 و 25 بر11 اين بازي را به سود خود خاتمه دادند.

مسابقات واليبال مردان بازي‌هاي کشورهاي اسلامي با حضور 10 کشور درحال برگزاري است. تيم ملي واليبال جوانان به عنوان نماينده ايران در گروه دوم رقابت ها با تيم هاي قطر، الجزاير، عربستان سعودي و مراکش همگروه است. در گروه يک هم تيم هاي جمهوري آذربايجان، ترکيه، ترکمنستان، پاکستان و افغانستان حضور دارند.

گفتني است شاگردان عطايي در آخرين ديدار خود در مرحله گروهي به مصاف الجزاير مي‌روند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون