جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3889- تاریخ : 1396/02/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)

 خبر 

نمايش آثار جشنواره «مشق صلوات» در سطح شهر

مراسم گشايش نمايشگاه و معرفي هنرمندان برگزيده دومين جشنواره پيامبر اکرم (ص) با عنوان «مشق صلوات» با حضور دکتر عيسي عليزاده، مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران، محمود صلاحي رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، معاونان سازمان و جمعي از هنرمندان در موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) برگزار شد.

به گزارش شاپرك، در اين مراسم که حضور هنرمنداني مطرح عرصه خوشنويسي همچون نصرالله افجه‌اي، يدالله کابلي، محمد سلحشور، اميراحمد فلسفي، علي شيرازي برگزار شد. در ابتداي اين مراسم دکتر عليزاده، گفت: آثارهاي به دست آمده از اين جشنواره در سطح شهر تهران به نمايش گذاشته مي شود تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.

مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري تهران، با بيان اينکه اين برنامه با همکاري سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران برگزار شده است، ادامه داد: برگزاري اين رويداد و تداوم آن گامي در جهت شناخت، تعميق و فرهنگ سازي از سيره پيامبراکرم(ص) و اهل بيت (ع) بوده است.

وي با بيان اينکه مشارکت و همگامي استادان و هنرمندان برجسته و صاحب نام و جوانان هنرمند خوشنويس در اين زمينه از اهداف اين جشنواره بوده است، افزود: اولين دوره جشنواره پيامبراکرم با موضوع طراحي نام نوشته پيامبر(محمد رسول ا...) برگزار شده است.

عليزاده بااشاره به اينکه جشنواره مشق صلوات امسال در چهار گرايش خوشنويسي نستعليق، شکسته نستعليق، نسخ، ثلث و خط نقاشي برگزار شد، گفت: آثارهاي به دست آمده از اين جشنواره در سطح شهر تهران به نمايش گذاشته مي شود تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.در پايان اين مراسم با حضور هنرمنداني همچون احمد نجفي و اصغر همت از هنرمندان بخش کارگاهي اين رويداد هنري تقدير به عمل آمد.

لازم به يادآوري است در اين نمايشگاه 82 اثر از 62 استاد خوشنويس همچون؛ غلامحسين اميرخاني، جواد بختياري، محمد سلحشور، اسرافيل شيرچي، عين الدين صادق­ زاده، اميراحمد فلسفي، حميدرضا قليچ­ خاني، يداله کابلي خوانساري و.... در بخش مدعوين اين جشنواره به نمايش درآمده است.

همچنين 94 اثر از 87 نفر هنرمند در بخش هنرمندان جشنواره «مشق صلوات» و 47 اثر از 45 هنرمند نيز از بخش آثار کارگاهي اين جشنواره در موزه امام علي (ع) به نمايش درآمده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون