جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3882- تاریخ : 1396/01/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ميز خبر 

تيم ملي اميد با پيرواني استارت مي‌زند

تيم ملي اميد زير نظر اميرحسين پيرواني کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، بعد از برگزاري مراسم قرعه‌کشي مسابقات مقدماتي قهرماني فوتبال کمتر از 23 سال آسيا، رقباي ايران در اين رقابت‌ها مشخص شد و ملي‌پوشان فوتبال ايران با تيم‌هاي عمان، قرقيزستان و سريلانکا هم گروه شد.

اين مسابقات کمتر از سه ماه ديگر در تيرماه 96 آغاز مي‌شود اما تيم ملي اميد بعد از حذف ايران از انتخابي المپيک 2016 ريو به حال خود رها شده و هيچ گروهي مسئوليت فني اين تيم را بر عهده ندارد.

با اين حال پيش از اين شنيده مي‌شد که پس از برگزاري جام جهاني جوانان، اميرحسين پيرواني مسئوليت اين تيم را بر عهده خواهد گرفت که از اين رو پس از اتمام ليگ برتر برخي از بازيکنان داراي واجد شرايط همزمان با اردوي تيم ملي جوانان زير نظر اميرحسين پيرواني کار خود را آغاز خواهند کرد.

به اين ترتيب پيرواني تيم ملي را در اين رقابت‌ها هدايت خواهد کرد تا سه سال ديگر ايران پس از سال‌ها ناکامي به المپيک 2020 توکيو راه پيدا کند.


رضايت قارداشي از عملکرد پينگ‌پنگ‌بازان جوان در مسابقات آسيايي

رييس فدراسيون تنيس روي ميز گفت: با سند و مدرک مي گويم سطح مسابقات قهرماني آسيا از المپيک هم بالاتر بود و از نتايج بازيکنان جوان راضي هستم اما پيروزي جمالي فر واقعاً چسبيد.

مهرداد علي قارداشي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره عملکرد تيم‌ ‌ملي تنيس روي ميز در مسابقات قهرماني آسيا، بيان‌ کرد: در هر دو بخش مردان و زنان مسابقات قهرماني آسيا دارندگان طلا، نقره و برنز المپيک حضور داشتند. همچنين بر خلاف المپيک که از هر کشور فقط دو نفر مي‌توانستند شرکت کنند در اين مسابقات بقيه نفرات خوب کشورهايي مانند چين هم شرکت داشتند. بنابراين به نظرم سطح مسابقات از المپيک هم بالاتر بود و اين موضوع را با سند و مدرک و با توجه به رنکينگ جهاني بازيکنان عنوان مي‌کنم.

او ادامه‌ داد: ما نيز با يک تيم جوان به مسابقات رفتيم وکره شمالي خيلي تيم قوي بود که شکست خورديم اما تايلند را شکست داديم، در بخش بانوان هم مالزي تيمي قوي بود. در بازي مقابل قزاقستان هم به دليل سياست جوانگرايي از شهسواري و صامت استفاده نکرديم. در مجموع به دليل سرمايه‌گذاري که انجام مي‌دهيم از نتايج راضي بودم و بايد بين‌ بازيکنان در تمام رده‌هاي سني رقابت‌ ايجاد کنيم.

قارداشي در پاسخ به اين پرسش که از عملکرد ملي‌پوشان در بخش انفرادي راضي بود يا خير، تصريح کرد: صادقه بگويم از نتايج ناراضي نيستم. فاطمه جمالي‌فر در مقابل بازيکن هندي با فکر و حوصله بازي کرد و رقابت‌ شانه به شانه‌اي را داشت. واقعاً پيروزي که او به دست آورد چسبيد. در مورد بقيه ملي‌پوشان هم اين که بيايند بازيکن بالاتر از خودشان را شکست دهند، اتفاق نيفتاد و البته به رنکينگ پايين‌تر از خود هم نباختند در نتيجه معمولي بودند . نتايج طبق رنکينگ قابل پيش‌بيني بود و به‌ هر حال بايد به اين بازيکنان اعتماد کنيم. بازيکنان هم بايد بر روي نقاط ضعف خود کار کنند و تلاششان بيشتر شود تا در سال‌هاي آينده تيم‌ ‌ملي جوانان نتايج بهتري بگيرند.او در مورد علت بازگشت زود هنگام افشين نوروزي از مسابقات قهرماني آسيا، تصريح کرد: افشين نوروزي قبل از مسابقات با من صحبت کرد که بازي‌هاي کشورهاي اسلامي و قهرماني جهان مهم‌تر است و تيم به صورت کاملا جوان به مسابقات قهرماني آسيا برود، من نيز قبول کردم و به دبير فدراسيون گفتم نوروزي به قهرماني آسيا نرود، اما مير الماسي از نوروزي خواست که در رقابت‌هاي بخش تيمي کمک کند. واقعاً دليلش همين بود و مشکلي وجود نداشت و خواستيم آمادگي خودش را براي بازي‌هاي کشورهاي اسلامي و قهرماني جهان نگهدارد.


حضور بازيکن استقلال در جام جهاني قطعي شد

رييس کميته فني و توسعه جوانان فدراسيون فوتبال از حضور قطعي اميد نورافکن در جام جهاني کمتر از 20 سال خبر داد.

بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال، اميد نورافکن بازيکن 19 ساله استقلال تهران که کاپيتان تيم ملي جوانان است و به همراه اين تيم توانست در آبان سال گذشته مجوز حضور در جام جهاني کمتر از 20 سال کره جنوبي را کسب کند، در چند وقت اخير به دليل برخي بي‌انضباطي‌ها جايگاه خود در اين تيم را از دست داده است.

نورافکن چند هفته قبل هم به دليل درگيري با کاپيتان سوم استقلال يعني يعقوب کريمي از اين تيم کنار گذاشته شده بود اما با وساطت مهدي رحمتي و خسرو حيدري به تمرينات اين تيم بازگشت و با گذشت دو بازي بالاخره به ترکيب اصلي اين تيم اضافه شد.

با اين حال در فهرست آخر که از سوي کادرفني تيم ملي جوانان اعلام شده بود نامي از اين بازيکن جوان و با استعداد ديده نشد تا برخي از رسانه‌ها اين اتفاق را به خاطر توصيه منصوريان به پيرواني مبني بر دعوت نکردن از نورافکن بداند.اما فريدون معيني رييس کميته فني و توسعه جوانان فدراسيون فوتبال درباره حضور اميد نورافکن در جام جهاني جوانان به ايسنا، گفت: اين بازيکن مستعدي است و به طور قطع نورافکن در جام جهاني همراه تيم ملي خواهد بود.در صورت بازگشت نورافکن بازوبند کاپيتاني باز هم به اين بازيکن مي‌رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون