جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3872- تاریخ : 1396/01/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

تحليل سرمربي تيم فوتبال دختران ايران از حضور در تورنمنت روسيه

سرمربي تيم فوتبال جوانان درباره حضوراين تيم در تورنمنت روسيه گفت: در اين تورنمنت بازيکنان با تلاش فراوان برابر تيم هاي اروپايي نمايش خوبي را به اجرا گذاشتند.

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، ليلا وقاري درباره حضور ملي پوشان در تورنمنت سوچي روسيه و کسب عنوان چهارم در اين بازيها گفت: تيم ايران مرحله اول را با 9 امتياز پشت سر گذاشت و اين در حالي بود که تيم هاي روسيه و بلاروس با امتياز کامل از گروه خود صعود نکردند و هر کدام با 4 و 5 امتياز به ترتيب وارد مرحله بعدي مسابقات شدند.

وي ادامه داد: متاسفانه در دور بعدي اين تورنمنت با تيم روسيه بازي داشتيم که معتقدم رقابت با تيم ميزبان خيلي سخت بود، داوري به ما لطمه زد و دو گل ايران را آفسايد اعلام کرد. ضمن اينکه به لحاظ اينکه ميزبان روسيه بود، شرايط را براي ما سخت تر کرده بودند همچنين تعدادي از بازيکنان آسيب ديدند. حتي يک بازيکن خود را به ايران بازگردانديم که يکي از دفاع هاي اصلي ما بود که باعث شد تا ارنج تيمي تغيير کرد.

سرمربي تيم جوانان بانوان ادامه داد: با توجه به شرايط فيزيکي و آسيب ديدگي ملي پوشان، آنها انتظارت من را برآورده کردند اما در مجموع برنامه من براي شرکت در اين تورنمنت حضور در فينال مسابقات بود که متاسفانه رخ نداد.

وي گفت: تيم هاي اروپايي حاضر در اين تورنمنت از لحاظ فيزيکي و قدرت بدني، مهارت فردي از ما بسيار بالاتر بودند. ما چند بازيکن خود را نيز در اختيار تيم فوتبال بزرگسالان قرار داده بوديم و در واقع با تمام داشته هاي خود به اين تورنمنت رفته و از هيچ تلاشي براي موفقيت ايران دريغ نکرديم.

سرمربي تيم فوتبال جوانان در باره اينکه در مرحله گروهي تيم اسلووني از ايران شکست خورد اما در ديدار سوم چهارمي، ملي پوشان شکست را پذيرا شدند، گفت: اسلوني بازيکنان بسيار خشن و پر قدرتي داشت و در ديدار پاياني که با اين تيم داشتيم، بازي رو واگذار کرديم. سه تا از بازيکنانم مصدوم شدند ضمن اينکه داوري در اين دوره از تورنمنت بسيار ضعيف بود. نتيجه قابل قبول من نيست اما شرايط و مصدوميت بازيکنان باعث شد تا در فينال حضور نداشته باشيم اما بي شک ملي پوشان از هيچ تلاشي دريغ نکردند.

وقاري در پايان گفت: حضور در تورنمنت ها و بازيهاي دوستانه باعث مي شود تا ملي پوشان تجربه بالايي کسب و از لحاظ فيزيکي خود را تقويت کنند. مهارتهاي فردي و تکنيکي تيمي را بايد ارتقا دهند که رقابت با حريفان سرسخت باعث مي شود تا شاهد موفقيت و روند رو به رشد ملي پوشان باشيم. ضمن اينکه نقاط ضعف و قوت تيم و بازيکنان مشخص مي شود و کادر فني نيز با شناخت کامل از بازيکنان آنها را براي حضور در مسابقات اصلي انتخاب مي کند.

تورنمنت بين المللي سوچي روسيه با حضور تيم هاي جوانان بانوان اسلووني، روسيه، کراسنودار، ايران، قزاقستان، روماني، آذربايجان و بلاروس از 29 اسفند ماه آغاز شد که تيم ملي فوتبال کشورمان عنوان چهارم اين دوره از تورنمنت را کسب کرد.


انجام تست سلامت از کشتي گيران جوان در انتخابي تيم ملي

از نفرات حاضر در رقابت هاي انتخابي تيم هاي ملي کشتي جوانان تست سلامت گرفته مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر ملک محمدي رئيس کميته پزشکي فدراسيون کشتي با تاييد اين خبر گفت: در راستاي برنامه هاي فدراسيون از کشتي گيران حاضر در اين رقابت ها تست سلامت گرفته مي شود.

رقابت هاي انتخابي تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي جوانان براي حضور در رقابت هاي آسيايي تايوان و جهاني فنلاند از امروز (پنج شنبه) و به مدت دو روز در خانه کشتي شماره 2 مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي شود.


حضور تيم ملي جودوي نوجوانان در تورنمنت بين المللي سراب

سومين تورنمنت بين المللي جودو با عنوان جام صلح و دوستي در سراب برگزار مي شود.

به نقل از روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان، سومين دوره تورنمنت بين المللي جودوي شهرستان سراب، با عنوان جام صلح و دوستي، با حضور هفت تيم خارجي از کشورهاي، روسيه، جمهوري آذربايجان، گرجستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقيزستان به همراه هشت تيم داخلي، تيم ملي جودو نوجوانان، تيم هاي منتخب استان زنجان، کرمانشاه، آذربايجان غربي، همدان، گلستان و دو تيم از شهرستان سراب به ميزباني شهرستان سراب در سالن علامه اميني اين شهرستان برگزار مي شود.

کريم عباسقلي پور، رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سراب، زمان برگزاري اين رقابت ها را هشتم ارديبهشت ماه سال جاري مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم ( ص ) اعلام کرد.

وي از کليه علاقمندان به رشته ورزشي جودو و خانواده هاي ورزشي شهرستان دعوت نمود با حضور در محل برگزاري سومين دوره تورنمت بين المللي جودو شهرستان سراب فرزندان جودوکار سراب را در کسب عناوين قهرماني ياري کنند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون