جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3871- تاریخ : 1396/01/16 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 علاقه‌مندي ترکيه و ايتاليا به چاپ کتاب‌هاي کانون 

در نخستين روز از برگزاري پنجاه و چهارمين نمايشگاه کتاب بولونيا، کشورهاي ترکيه و ايتاليا ضمن رايزني با نماينده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، چند عنوان کتاب را براي بررسي و خريداري انتخاب کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، نخستين روز از برگزاري نمايشگاه بولونيا 2017 در حالي به پايان رسيد که برخي از هنرمندان همچون غلامرضا امامي، هدي حدادي، سحر ترهنده و فرشته نجفي در غرفه کانون حاضر شدند.

در اين روز نماينده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان همچون ديگر ناشران به معرفي ويژ‌ي کتاب راه يافته خود (پرنده، پسرک، قطار) به نمايشگاه تصويرگري پرداخت. ضمن آن‌که کارشناسان کانون ضمن حضور در ديگر غرفه‌ها به انتخاب کتاب‌هايي براي بررسي بيش‌تر پرداختند.

از سوي ديگر نماينده امور بين‌الملل کانون در گفت‌وگويي از حضور کارشناساني از دو کشور ترکيه و ايتاليا در اين غرفه خبر داد.

بر اين اساس، مجموعه کتاب‌هاي کلر ژوبرت، کتاب «پرنده، پسرک، قطار»، «تو لک لکي يا دارکوب؟» و «نقره ماهي» از سوي اين کارشناسان انتخاب شده است که نتايج آن تا زمان برگزاري نمايشگاه کتاب تهران اعلام خواهد شد.

در روز دوم اين‌ نمايشگاه نيز ملاقات‌هايي در دستور کار نمايندگان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

غرفه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سالن 29، رديف A30 نمايشگاه بين‌المللي بولونيا واقع شده است.

گفتني است اين نمايشگاه از 14 فروردين کار خود را آغاز کرده و تا 17 فروردين، ميزبان نويسندگان، تصويرگران و ناشران حوزه کودک و نوجوان خواهد بود.

ارايه نسخه انگليسي «‌پرنده، پسرک، قطار»

در همين حال، نسخه انگليسي کتاب «‌پرنده، پسرک، قطار» نوشته احمدرضا احمدي نيز در اختيار مخاطبان پنجاه و چهارمين نمايشگاه تصويرگري بولونيا 2017 قرار گرفت.

مترجم اين اثر سيامک مظلومي و تصويرگر آن راشين خيريه است. داستان کتاب درباره پسر کوچکي است که پرنده‌ خود را در قطار گم مي‌کند و روزها در پي يافتن گم ‌شده‌اش مي‌گردد.

امسال آثار چهار تصويرگر ايراني به کاتالوگ اين نمايشگاه راه يافته است؛ فرشيد شفيعي، حسن عامه‌کن و نرگس محمدي ديگر هنرمندان راه يافته به اين نمايشگاه هستند.

انتشارات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان هم‌زمان با اين نمايشگاه تصميم به عرضه نسخه انگليسي اثر کرد تا بازديدکنندگان نمايشگاه کتاب بولونيا با اثر فاخر احمدرضا احمدي و راشين خيريه بيشتر آشنا شوند.

برگزارکنندگان اين دوره امسال با شيوه‌اي متفاوت تصاوير آثار رسيده به جشنواره از جمله همين کتاب را بر روي ميزهايي به نمايش گذاشته‌اند و امکان نورپردازي براي آن‌ها نيز فراهم شده است.

گفتني است خيريه چندي پيش نيز از نگارش فيلم‌نامه تازه‌ترين اثر پويانمايي‌اش براساس همين کتاب خبر داده بود.

نسخه انگليسي کتاب «‌پرنده، پسرک، قطار» در 36 صفحه و قطع خشتي به انتشار رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون