جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3861- تاریخ : 1395/12/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

16 هوگوپوش به تيم ملي نوجوانان راه يافتند

مرحله پاياني مسابقات انتخابي درون اردوي تيم‌ملي نوجوانان پسر روز گذشته برگزار و تکواندوکاران اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا معرفي شدند.

بنا بر اعلام فدراسيون تکواندو، آخرين مرحله مسابقات انتخابي درون اردويي تيم‌ملي نوجوانان پسر روز دوشنبه به ميزباني خانه تکواندو برگزار و در نهايت اعضاي تيم‌ملي کشورمان براي شرکت در نهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا مشخص شدند.

امير وليپور، حميدرضا صدري، حامد اصغري، ابراهيم صفري، حميدرضا هاديان، اميرعلي پرويني،‌ رضا مختاري، محمدحسين يزداني، اميرحسين وقوعي آذر و محمدعلي خسروي تکواندوکاراني هستند که موفق شدند جواز حضور در مسابقات قهرماني آسيا 2017 را بدست آوردند.

هم‌چنين با تصميم کادر فني رضا جمشيدي،‌ اشکان زحمت‌کشان، مهران برخورداري، علي اشکوريان، آرين آرش و محمد آجرلو به عنوان نفرات دوم (ذخيره) در کنار اين تيم حضور خواهند داشت.

اين تيم با هدايت وحيد عبداللهي به عنوان سرمربي، حسين کريمي، سعيد رمضاني و رشيد فتاحي به عنوان مربيان و محمدرضا زوار مدير فني تيم، خود را براي حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا آماده مي‌کنند.

گفتني است؛ نهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا 30 فروردين‌ماه تا يکم اردبيهشت‌ماه سال آينده در «آتي راو» قزاقستان برگزار خواهد شد که اردونشينان تمرينات خود را دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجموعه ورزشي «انقلاب» پيگيري ميکنند.

گفتني است؛ نهمين دوره مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا 30 فروردين‌ماه تا يکم اردبيهشت‌ماه سال آينده در «آتي راو» قزاقستان برگزار خواهد شد که اردونشينان تمرينات خود را دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجموعه ورزشي «انقلاب» آکادمي المپيک پيگيري ميکنند.


حضور دو سرمربي ايراني در جام جهاني جوانان

با قهرماني آمريکا به همراه اميد نمازي در مسابقات قهرماني کمتر از 20 سال کونکاکاف، چهره 24 تيم حاضر در مسابقات جام جهاني جوانان مشخص شد که با اين حساب براي نخستين بار دو مربي ايراني در اين مسابقات هدايت دو تيم را بر عهده خواهند داشت.

به گزارش ايسنا، با قهرماني تيم ملي فوتبال زير 20 سال آمريکا در مسابقات قهرماني کونکاکاف و مشخص شدن تيم هاي صعود کننده به جام جهاني جوانان از اين قاره، چهره 24 تيم حاضر در اين مسابقات مشخص شد. تيم ملي ايران هم چند ماه قبل با هدايت اميرحسين پيرواني توانست بعد از 16 سال مجوز حضور در اين مسابقات را به دست بياورد و حالا براي نخستين بار دو مربي ايراني در يک جام معتبر هدايت دو تيم را برعهده خواهند داشت.اسامي تيم هاي حاضر در جام جهاني جوانان ( کمتر از 20 سال) کره جنوبي به اين شرح است:

ميزبان: کره جنوبي

آسيا: ايران، عربستان، ژاپن و ويتنام

آفريقا: غنا، سنگال، آفريقاي جنوبي، زامبيا

آمريکاي شمالي: آمريکا، مکزيک، هندوراس، کاستاريکا

آمريکاي جنوبي: آرژانيتن، اکوادور، اروگوئه، ونزوئلا

اقيانوسيه: نيوزيلند، وانوآتو

اروپا: انگليس، فرانسه، ايتاليا، آلمان، پرتغال

قرعه کشي مسابقات جام جهاني 25 اسفند در کره جنوبي انجام مي شود و احتمال هم گروهي ايران و آمريکا هم وجود دارد. مسابقات جام جهاني هم از 30 ارديبهشت تا 21 خرداد 96 برگزار خواهد شد.صربستان، فرانسه و برزيل، به ترتيب قهرمان هاي سه دوره گذشته اين رقابت ها هستند.از جمله غايبان برجسته اين مسابقات مي توان به برزيل، اسپانيا، هلند و ... اشاره کرد که حرف هاي زيادي براي گفتن در فوتبال دارند.


تيم تيراندازي جوانان به مونيخ اعزام مي‌شود

مربي تيم ملي تيراندازي بانوان گفت:طبق برنامه قرار است تيم جوانان به مسابقات جهاني مونيخ اعزام شود اما اين اعزام منوط به تاييد فدراسيون است.

سکينه خدابنده لو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان تصريح کرد: اردوي تيم ملي تپانچه براي شرکت در بازي کشورهاي اسلامي از فروردين ماه آغاز مي شود تا ملي پوشان به آمادگي لازم برسند.با توجه به برنامه هايي که پيش از اين برنامه ريزي شد تيم ملي در مسيري که مد نظر کادر فني بود قرا گرفت.

وي درباره عملکرد ملي پوشان تپانچه در مسابقات جهاني هند اظهار کرد:کاپ جهاني تيراندازي هند در سطح بسيار بالايي برگزار شد وبا توجه به حضور تعداد بي شمار تيراندازان ،ورزشکاران ما در اين رقابت ها عملکرد بسيار خوبي داشتند.

خدابنده لو افزود:از 8 تيراندازي که در دو رشته تفنگ و تپانچه به اين رقابت ها اعزام کرديم 7 نفر به فينال راه پيدا کردند.براي نخستين بار در تاريخ رشته تپانچه موفق به کسب مدال جهاني شديم. وحيد گلخندان با اينکه نخستين حضورش در رقابت هاي جهاني بود عملکرد درخشاني داشت.همچنين گلنوش سبقت الهي با آمادگي کامل در اين دور از رقابت ها شرکت کرد موفق شد به فينال صعود کند که با اختلاف کمي به مدال نرسيد.

وي ادامه داد:نتيجه اي که تيراندازان در مسابقات جهاني کسب کردند به خاطر برنامه ريزي هايي بود که از 2 سال گذشته پيش بيني شد اميدوارم اين روند ادامه پيدا کند وتيم تپانچه همچنان مسير روبه رشدش را ادامه دهد.خدابنده لو گفت:در حال حاضر تيم ملي براي بازي کشورهاي اسلامي و جام جهاني مونيخ آماده مي شود و هدفمان اين است که براي مسابقات جهاني مونيخ تيم جوانان را اعزام کنيم اما اين موضوع بايد مورد تاييد فدراسيون قرار بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون