جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3861- تاریخ : 1395/12/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 سرمربي جوانان آمريکا: شايد در ايران مربيگري کنم 

روزي که براي حضور روي نيمکت استيل‌آذين به ايران آمد و دستيار محمد خاکپور شد، کسي او را نمي‌شناخت اما کم‌کم توانايي‌هايش را نشان داد و به نيمکت تيم ملي ايران رسيد. بعد از آن، چند سال در آمريکا مربيگري کرد تا اين که نامش در سطح جهان پرآوازه شد؛ اميد نمازي، اکنون قهرمان کونکاکاف است.

اميد نمازي، سرمربي تيم ملي فوتبال زير 20 سال آمريکا که براي نخستين بار عنوان قهرماني در منطقه آمريکاي شمالي و مرکزي (کونکاکاف) و جواز حضور در جام جهاني جوانان را کسب کرد، در گفت‌وگو با ايسنا از اين قهرماني، برنامه‌اش براي آينده، دونالد ترامپ و و فوتبال ايران گفت.

* ابتدا از قهرماني در کونکاکاف بگوييد.

در طول اين مسابقات، متاسفانه بازي اول را به پاناما واگذار کرديم اما بعد از آن در پنج بازي پياپي برنده از زمين بيرون آمديم و در فينال هم هندوراس را در ضربات پنالتي شکست داديم و قهرمان شديم.

* بازتاب اولين قهرماني آمريکا در کونکاکاف با مربي ايراني‌اش چطور بوده است؟

اين اتفاق براي نخستين بار رخ داده و براي آمريکا بسيار مهم است چون نشان مي‌دهد که فوتبال اين کشور روزبه‌روز در حال پيشرفت است. اين نتيجه که ديشب رقم خورد در رسانه‌ها بازتاب خوبي داشته و البته حالا که به آمريکا بازمي‌گرديم قطعا مطالب بيشتري خواهيم شنيد.

* قانون ترامپ مشکلي براي شما ايجاد نکرده است؟

نه فعلا که مشکلي نيست ولي بايد ببينيم در آينده چه‌طور مي‌شود. در مجموع من فکر مي‌کنم اين مسائل موقتي است و به زودي به اين نتيجه مي‌رسند که اشتباه کرده‌اند. فکر نمي‌کنم اين قانون ماندني باشد.

* اکنون پيشنهادي داريد يا در تيم ملي آمريکا خواهيد ماند؟

تا پايان سال 2017 يعني حدود 9 ماه ديگر با فدراسيون فوتبال آمريکا قرارداد دارم و قطعا تا آن زمان در تيم‌هاي زير 18 و زير 20 ساله‌هاي آمريکا مي‌مانم. بعد از آن ممکن است قراردادم را تمديد کنم يا در پست ديگري به کار ادامه دهم و حتي ممکن است به يکي دو پيشنهادي که از قبل داشتم رجوع کنم. هر جا شرايط بهتر باشد، نگاهم به آنجا خواهد بود.

* آيا فوتبال ايران را دنبال مي‌کنيد؟

بله من دورادور اخبار فوتبال ايران را، چه فوتبال باشگاهي و چه ملي و نيز بازيکناني که توانسته‌اند افتخاري براي ايران باشند و به ليگ‌هاي بالاي اروپايي بپيوندند و استعدادشان را نشان دهند، دنبال مي‌کنم.

* تيم ملي ايران در راه صعود به جام جهاني روسيه، چند روز ديگر بايد با قطر و چين ديدار کند.نظرتان درباره اين دو بازي چيست؟

مثل هميشه اين بازي‌ها سخت خواهند بود. اميدوارم تيم ملي بتواند اردوي آمادگي خوبي قبل از اين مسابقات داشته باشد و با آمادگي کامل برابر آنها به ميدان برود و نتيجه خوبي هم بگيرد. مطمئنا همين‌طور هم خواهد شد. با شناختي که من از آقاي کي‌روش دارم، او هرگز نمي‌گذارد تيمش بدون آمادگي کامل پا به ميدان بگذارد. ضمن اين که بازيکنان جوان و با استعدادي که در تيم ملي هستند، مي‌توانند در تيم ملي نتايج لازم را بگيرند و با دو برد خوب، کارشان را براي صعود به جام جهاني راحت‌تر کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون