جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3849- تاریخ : 1395/12/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 اخبار خارجي 

ويتامين D، راه مقابله با سرماخوردگي در مدارس

محققان دريافته اند که مصرف ويتامين دي در دانش‌ آموزان با ابتلا به سرماخوردگي و آنفولانزا و ساير بيماري هاي تنفسي ارتباط مستقيم دارد.

به گزارش پانا به نقل از هلثي نيوز، محققان دريافته اند که مصرف ويتامين دي در دانش‌ آموزان با ابتلا به سرماخوردگي و آنفولانزا و ساير بيماري هاي تنفسي ارتباط مستقيم دارد.

از اين رو بر اساس پژوهش ها، دانش آموزاني که در برنامه غذايي خود منابع غني ويتامين دي را مي گنجانند و در معرض نور کافي خورشيد هستند و در صورت نياز از مکمل هاي دارويي نيز استفاده مي کنند، کمترين از سايرين به بيماري هاي دستگاه تنفسي مبتلا مي شوند.

ويتامين D با افزايش سطح آنتي‌بيوتيک‌ها در ريه‌ از فرد در برابر عفونت‌هاي تنفسي، ازجمله برونشيت و ذات‌الريه و آسم، محافظت مي‌کنند و اين در حالي است که دليل شايع بودن بيماري سرماخوردگي و آنفولانزا در زمستان و بهار اين است که سطح ويتامين D در بدن کاهش مي يابد.


بيکاري عامل اصلي حملات مسلحانه در مراکز آموزشي آمريکا

تحقيقات نشان مي دهد ميزان نرخ بيکاري در جامعه آمريکا و حملات خشونت بار در مراکز آموزشي اين کشور رابطه مستقيم دارد.به گزارش پانا به نقل از ديلي ميل، برپايه بررسي هاي صورت گرفته، بيکاري در جامعه آمريکا سبب افزايش حملات مسلحانه در مدارس و دانشگاه هاي آمريکا شده است.

در همين راستا، تحقيقات نشان مي دهد ميزان نرخ بيکاري در جامعه آمريکا و حملات خشونت بار در مراکز آموزشي اين کشور رابطه مستقيم دارد.

پژوهشگران علوم رفتاري بر اين باورند که افزايش تدابير امنيتي در مراکز آموزشي آمريکا در زمان افزايش نرخ بيکاري در جلوگيري و کاهش خشونت‌هاي احتمالي و تيراندازي‌ها مؤثر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون