جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3849- تاریخ : 1395/12/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 كاغذ اخبار  

بهره مند ي دانش آموزان طالقان از نعمت گاز

طرح گاز رساني به مدرسه شبانه روزي هفده شهريور زيدشت شهرستان طالقان اجرا شد و دانش آموزان اين مدرسه از نعمت گاز بهره مند شدند.به گزارش پانا، طرح گاز رساني به مدرسه شبانه روزي هفده شهريور زيدشت شهرستان طالقان اجرا شد و
دانش آموزان اين مدرسه از نعمت گاز بهره مند شدند.

فرامرزي مدير آموزش و پرورش گفت:با بهره برداري از امکانات گازي در خصوص گرمايش مدارس روستا‌ها، علاوه بر امکان بهره‌مندي دانش آموزان و کادر آموزشي از گرماي مطلوب در فصول سرد سال، صرفه جويي در هزينه هاي سوخت خواهد شد.


رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي:

فعاليت‌هاي آموزشي بخش غيردولتي، مکمل فعاليت هاي دولتي است

رئيس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي گفت: فعاليت‌هاي آموزشي بخش غيردولتي، مکمل فعاليت‌هاي دولتي است.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام محي الدين بهرام محمديان در شوراي سياست گذاري ساماندهي کتاب هاي آموزشي، با بيان اين که مصوبه 828 شوراي عالي آموزش و پرورش، سازمان پژوهش را موظف به نظارت و ساماندهي کتاب هاي آموزشي کرده است، اظهار کرد: مجوز اوليه چاپ کتاب را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صادر مي کند اما کتاب هايي که وارد مدرسه مي شوند بايد مميزي و استانداردهاي لازم را کسب کنند.

رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي با تاکيد بر اين که بخش غير دولتي را رقيب خود نمي دانيم، تصريح کرد: بخش غير دولتي مکمل فعاليت هاي آموزشي دولتي است نه رقيب آن، لذا بايد توليد کنندگان مواد آموزشي را به توليد محصولات استاندارد، تشويق و ترغيب کنيم.

وي افزود: محصولات آموزشي و کمک آموزشي بر اساس پشتيباني فعاليت هاي آموزشي رسمي، توسعه دانش و تعميق مفاهيم ،
دانش افزايي معلمان و تجهيز کتابخانه هاي مدارس حائز اهميت هستند.


تاثير شيوه تربيتي خانواده بر روند تحصيلي فرزندان

کارشناسان خانواده و تربيت فرزندان در آمريکا تاکيد کردند: خشونت‌هاي فيزيکي و لفظي با هدف تنبيه کودک تاثير منفي بر روند تحصيلي او دارد.به گزارش ايسنا، در بررسي انجام شده آمده است والديني که با هدف تنبيه کودک به خشونت‌هاي فيزيکي و لفظي متوسل مي‌شوند او را به سوي انجام رفتارهاي پرخطر در دوره نوجواني هدايت کرده و باعث مي‌شوند موفقيت تحصيلي کمتري داشته باشند.

بررسي انجام گرفته روي بيش از 1000 دانش آموز نشان داد کودکاني که در معرض روش‌هاي تربيتي خشن قرار دارند بيشتر مستعد بروز رفتارهاي منفي در دوران نوجواني هستند که با کاهش سطح موفقيت‌هاي تحصيلي تا سن 21 سالگي همراه است.

«راچل اف هنتگس» نويسنده ارشد اين مطالعه از دپارتمان روانشناسي دانشگاه «پيتسبورگ» آمريکا به بررسي تاثير روش‌هاي تربيتي خشن بر عملکرد تحصيلي افراد پرداختند. اين اولين مطالعه‌اي نيست که نشان دهنده تاثيرات منفي روش‌هاي تربيتي خشن همچون داد زدن، آسيب رساندن و تنبيه جسمي روي رفتارهاي روان شناختي افراد است.

به طور مثال مطالعه انجام گرفته در سال 2014 نشان داد روش‌هاي تربيتي خشن با افزايش خطر بروز مشکلات احساسي و رفتاري در کودک مرتبط است. همچنين نتيجه بررسي ديگر حاکي از آن است که روش‌هاي تربيتي خشن به افت قدرت يادگيري و کاهش سطح عملکرد آکادميک منجر مي‌شود.در اين مطالعه «هنتگس» و تيم تحقيقاتي‌اش به رفتارهايي تاکيد کردند که ممکن است به کاهش موفقيت تحصيلي ميان افرادي که در دوره کودکي با روش‌هاي تربيتي خشن روبرو بوده، منجرشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون