جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3849- تاریخ : 1395/12/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري مسابقات کشتي جام زنده ياد منوچهري

مسابقات کشتي خردسالان، نونهالان و نوجوانان استان کرمان،جام زنده ياد منوچهري که به مناسبت دهه فجر آغاز شده بود، با قهرماني تيم سيرجان، نايب قهرماني کرمان و مقام سوم تيم بم پايان يافت.

افغاني مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان بم در در اين باره به ايرنا گفت: در اين دوره بر خلاف دوره هاي قبل با جلساتي که در هيئت کشتي و اداره ورزش برگزار شد تمرکز خود را بر تقويت تيم هاي پايه قرار داديم لذا براي نخستين بار اين مسابقات در رده هاي خردسالان، نونهالان و نوجوانان در محل استاديوم کشتي ورزشگاه فجر برگزار شد تا در سالهاي آينده پشتوانه اي براي بزرگسالان باشد.

وي افزود: جام زنده ياد منوچهري اکنون 13 ساله شد و کمتر جامي در سطح استان وجود دارد که به اين شکل برگزار شود و اين جام در سالهاي گذشته در رده بزرگسالان بود لذا کم تجربگي کشتي گيران بمي باعث شد تا سکوي مقام سوم را کسب کنند اما مطمئن هستيم اگر همين روند ادامه پيدا کند سال آينده بسيار بهتر از اين خواهيم بود.

اين مسئول خبر داد: طرح توسعه ورزش شهرستان بم در حال تدوين است و بر اين اساس ارگ جديد به عنوان اسپانسر همه تيم هاي ورزشي شهرستان انتخاب خواهد شد و سپس برنامه ريزي داريم تا از مربيان بزرگ در مقاطع مختلف استفاده کنيم.

وي در ادامه گفت: طي جلسات اداره ورزش با مسئولين شوراي شهر و شهرداري بم قول مساعد ديده شدن اعتباراتي براي ورزش بم در بودجه سال آينده در جلسات شورا مطرح شد که اگر اين اتفاقات رخ دهد کمک بسيار بزرگي به ورزش اين شهرستان خواهد بود و ورزش بم آماده يک جهش بسيار بزرگ است.

ملي پوشان جوان گلبال در اردو

اردوي آمادگي تيم ملي گلبال جوانان دختران از اواخر فروردين ماه در تهران برگزار مي شود.

نايب رئيس بانوان فدراسيون نابينايان و کم بينايان با اعلام اين خبر به سايت کميته ملي پارالمپيک گفت: تيم ملي بزرگسالان مسابقات قهرماني آسيا را در پيش دارد که مردادماه در کشور تايلند برگزار مي شود و تيم جوانان نيز بايد براي حضور موفق در بازي هاي پاراآسيايي آماده شود به همين منظور اردوهاي آمادگي اين دو تيم را از فروردين ماه آغازمي کنيم.

وي به مسابقات ليگ باشگاهي گلبال اشاره کرد و افزود: در پايان اين مسابقات تعداد محدودي از بازيکنان بزرگسال شناسايي شدند و خوشبختانه چهره هاي جديدي از اين رقابتها مطرح شدند که مي توانند به رقابت و بالا بردن انگيزه تيم کمک کنند. از طرفي ملي پوشان قديمي به دليل از دست دادن موقعيت خود احساس خطر مي کنند. بنابراين بايد هميشه آماده باشند.

سميه شاعري در خصوص تيم جوانان نيز اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرماني کشور بازيکنان زيادي شناسايي شدند تا به اردوهاي تيم ملي معرفي شوند.

اين بازيکنان سرمايه هاي گلبال بانوان هستند که مي توانند پشتوانه تيم ملي بزرگسالان هم باشند.

وي درباره کادر فني تيم ملي نيز گفت: با گزينه مورد نظر براي هدايت تيم ملي گفتگو کرده ايم و قرار است برنامه هايش را تا آخر اين هفته اعلام کند. بنابراين در پايان اين هفته تکليف سرمربي و کادر فني تيم ملي گلبال مشخص خواهد شد.


برگزاري اردوي تدارکاتي تيم فوتسال زير 20 سال

صانعي اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي تيم ملي زير 20 سال را اعلام کرد.

بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال، علي صانعي سرمربي تيم ملي فوتسال زير 20 سال اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تدارکاتي را به شرح زير اعلام کرد:

محمد حيدري، مهران شريفيان و علي خدادادي از البرز

توحيد لطفي، بهنام فعال، حمزه کدخدايي، سجاد افضلي از آذربايجان شرقي

اميد رستمي، سعيد ابراهيمي، اميد خاني از خوزستان

سهند رضا پور، حميدرضا کريمي از قزوين

محمد جامع، بهنام فکور از مرکزي

سيد حسن رضوي از قم

امير حسين قربان زاده، محمدرضا نريمان پور از مازندران

متين محمدي از کردستان

حميد قهرماني از فارس

بازيکنان فوق از فردا سوم اسفند ماه در مرکز تيم هاي ملي خود ر ا به کادر فني معرفي کنند.

همچنين بازيکنان زير بايد از روز جمعه ششم اسفند ماه راس ساعت 15:00 خود را به کادر فني معرفي کنند و به جمع ديگر ملي پوشان ملحق شوند:

محمد جواد رضايي، هاشم سجاديان،امير حسين احمدزاده از خراسان رضوي

مهدي کريمي از مرکزي

امير حسين حيدري از آذربايجان شرقي

ابوالفضل شهبازي از تهران

وحيد علوي مطلق از کهگيلويه و بوير احمد

عرفان حسين زاده از مازندران

اردوي فوق به منظور آمادگي بازيکنان جهت کسب آمادگي در ديدار دوستانه با تيم ملي فوتسال عراق و رقابت هاي قهرماني آسيايي تايلند برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون