جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1801- تاریخ : 1388/08/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (يكشنبه)

  ورزش و جوانان 

ضرورت برنامه ريزي براي ورزش دانش آموزي

واقعيت اين است :
 تربيت بدني از گذشته تا به امروز مورد استقبال دانش آموزان بوده و بايد تمامي رشته هاي مطرح ورزشي در آن گنجانده شود.
بنابراين بايد پذيرفت ،  لازمه توسعه و تقويت ورزش در بين دانش آموزان، برنامه ريزي براي تربيت نيروهاي متخصص، ساخت سالن هاي ورزشي مجهز در کنار مدارس، افزايش تجهيزات مدارس با اختصاص اعتبارات ويژه است.
در اصل مي توان گفت :  ترويج ورزش بين دانش آموزان، توجه به ورزش صبحگاهي و همگاني به ويژه در مقطع ابتدايي، استفاده بهينه از ساعات ورزش مدارس بسيار ضروري است.
اما يکي از معضلاتي که در اين راه وجود دارد اين است که ،  در بسياري از مناطق محروم، سالن هاي ورزشي قادر به خودگرداني نيستند که براي ساماندهي اين سالن ها، بايد يارانه هاي دولتي تقويت شود و  وزارت آموزش و پرورش و سازمان تربيت بدني کشور بايد با انعقاد قرارداد همکاري اين مشکل را برطرف سازند.

14 آبان ، برگزاري مسابقات آزاد تکواندو
 دانش آموزان دختران

مسابقات آزاد تکواندو دانش آموزان دختران در رده  سني نوجوانان به منظور انتخاب نفرات برتر و دعوت به اردوي آمادگي مسابقات کسب سهميه المپيک نوجوانان برگزار خواهد شد.
 اين پيکارها روز پنج شنبه 14 آبان ماه در پنج وزن المپيکي در رده  کمربند قرمز به بالا برگزار مي شود.
براين اساس متولدين 11 دي ماه 71 تا 10 دي ماه 73 مي توانند با معرفي نامه استان در روز چهارشنبه 13 آبان ماه سا عت 15 لغايت 17 جهت ثبت نام و وزن کشي با مراجعه به مجموعه ورزشي بعثث سالن کودکان و مادران بعثث اقدام کنند. محل برگزاري مسابقات سالن کودکان و مادران مجموعه ورزشي بعثت است.

 تجليل از قهرمانان و پيشکسوتان تربيت بدني مديريت آموزش و پرورش سبزوار 
 افتتاح هنرستان تربيت بدني و پروژه استخر شنا مجموعه ورزشي شهيد چمران تا پايان سال 88
 
همزمان با هفته تربيت بدني از قهرمانان وپيشکسوتان تربيت بدني آموزش و پرورش سبزوار تجليل شد .
در آيين تجليل از قهرمانان وپيشکسوتان استاني و کشوري تربيت بدني مديريت آموزش و پرورش سبزوار که با حضور مسئولين شهرستان و در محل مجتمع فرهنگي و هنري اسرار اين شهرستان برگزار شد . معاون مدير کل و مدير آموزش و پرورش سبزوار ضمن تبريک به مناسبت دهه کرامت ( ميلاد حضرت فاطمه معصومه (س) تا ميلاد حضرت ثامن الحجج علي ابن موسي الرضا (ع)) بر همگان با اشاره به فرموده مقام معظم رهبري که امر به ورزش امر به معروف است در گزارش سالانه تربيت بدني آموزشگاههاي مديريت آموزش و پرورش سبزوار  تعدا د تيم هاي اعزامي اين شهرستان به مسابقات استاني را 50 تيم عنوان کرد و افزود : با تلاش ورزشکاران و مديران ورزشي 46 تيم از اين تيم هاي موفق به کسب عناوين اول تا سوم در سطح استان شده اند .
وي همچنين به کسب نايب قهرماني گروههاي آموزشي تربيت بدني و کسب رتبه برتر الگوي تدريس مقطع متوسطه در سطح استان خراسان رضوي  در بخش عمراني و احداث هنرستان تربيت بدني در محل مجتمع ورزشي شهيد چمران و جذب 250 ميليون تومان جهت تکميل استخر شناي مجموعه ورزشي خبر داد.
راه چمني از قول مساعد جهت افتتاح هنرستان تربيت بدني و پروژه استخر شنا مجموعه ورزشي شهيد چمران تا پايان سال تحصيلي خبر داد . 
مهندس راه چمني در ادامه ضمن تقدير و تشکر از همه دست اندرکاران و تلاشگران عرصه ورزش تلاش در زمينه ورزش را سبب ايجاد شور و نشاط و درنتيجه رشد و تعالي جامعه دانست و افزود : لازم است در زمينه فراگير شدن ورزش و بالاخص ورزش همگاني تلاش مضاعفي انجام گردد .
وي همچنين از دعوت دو تن از دانش آموزان سبزواري به تيم ملي تنيس روي ميز کشورمان خبر دادو و افزود : برخي از معلمان اين شهرستان نيز چندين سال پياپي موفق به کسب رتبه اول استاني و کشوري در الگوي تدريس شده اند .
در پايان مراسم از برگزيدگان و قهرمانان ورزشي شهرستان سبزوار با اهدا تقديرنامه وجوايزي تجليل به عمل آمد. 

 13 آبان ، آغاز اردوي دانش آموزان کشتي گير
طبق نظر سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان و موافقت فدراسيون، اولين مرحله  اردوي تيم ملي جوانان از روز 13 آبان در خانه  کشتي تهران آغاز خواهد شد.   
گفتني است; اين تصميم در جلسه  کميته  فني جهت بررسي رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني جوانان کشور که به رياست محمدعلي صنعتکاران نايب رئيس فدراسيون کشتي برگزار شد، اتخاذ گرديده است.
در اين جلسه ضمن بررسي دقيق رقابت هاي کشتي قهرماني کشور مقرر شد 28 کشتي گير از اين رقابت ها به اردوي تيم ملي دعوت شوند. ضمن اينکه سه کشتي گير مدال  آور رقابت هاي سال گذشته نوجوانان آسيا و سه آزادکار تيم ملي جوانان نيز به همراه اين نفرات در اولين مرحله  اردوي تيم ملي حضور يابند.
گفتني است اين مرحله از اردو مختص شناسايي کادر فني تيم ملي از نقاط ضعف و قوت کشتي گيران است و به احتمال فراوان تيم منتخب اردوي جوانان تا پايان سال به يک تورنمنت بين المللي نيز اعزام خواهد شد.

مسابقات پينگ پنگ قهرماني نوجوانان کشور
دانش آموزان همداني قهرمان شدند 

  نوجوانان همدان با درخشش عليرضا ملارجبي و عليرضا آئيني  موفق شد در بازي فينال تيم نوجوانان  فارس ميزبان رقابت ها و قهرمان سال گذشته را شکست دهند و قهرمان مسابقات تيمي نوجوانان کشور شوند .
گفتني است ،در مرحله نيمه نهايي مسابقات پينگ پنگ قهرماني نوجوانان کشور همدان و فارس با نتيجه مشابه 3 بر صفر مقابل خوزستان و تهران به پيروزي دست يافتند و به فينال اين پيکارها راه يافتند .
در بازي فينال نيز همدان 3برصفر فارس را مغلوب کرد و قهرمان شد . فارس بر سکوي دوم ايستاد و تيم هاي تهران و خوزستان مشترکا در مکان سوم قرار گرفتند .
مسابقات انفرادي  با حضور 30 بازيکن در حال جريان است و بازي هاي دونفره نيز امروز برگزار مي شود . 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون