جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1801- تاریخ : 1388/08/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (يكشنبه)

 گزارشي از چگونگي تمرينات تيم فوتبال دانش آموزان جوان باشگاه آريا
 ضروري ترين مسايل در روند نشاط، رشد و بالندگي دانش آموزان ورزش است 

 قسمت دوم
جمعه 8 آبان  88 زمين فوتبال مجموعه ورزشي شهيد رجايي
تيم آريا از دانش آموزان 4 رده سني نونها لان ، نوجوانان ، جوانان و اميد تشکيل شده است . در اين تيم بازيکنان مستعد و آينده داري مشغول بازي هستند ، که در صورت توجه به آنها آينده فوتبال کشورمان را تضمين خواهند کرد .
درشماره گذشته بخش اول گفت و گو با مربيان و دانش آموزان تيم آريا را خوانديد و امروز بخش دوم اين گزارش را مي خوانيد.

حسين داودي مربي فوتبال :
بي توجهي به ورزش دانش آموزي آسيب هاي زيادي را براي جامعه به بار مي آورد
حسين داودي را اکثر علاقمندان به فوتبال مي شناسند .
داودي يکي از مهاجمان سابق فوتبال کشورمان مي باشد که در تيم هاي ملوان ، کشاورز و تيم ملي بازي کرد و در حال حاضر علاوه بر تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد به آموزش دانش آموزان نوجوان و جوان مشغول است .
داودي در خصوص اهميت زنگ ورزش در مدارس گفت :  بي توجهي به حوزه تربيت بدني در تمام عرصه ها اعم از آموزش و پرورش و ساير نهادها سبب مي شود تا هزينه هاي سنگيني به لحاظ سلامت و بهداشت جسمي و رواني بپردازيم.
وي افزود : به نظر من مهم ترين و ضروري ترين مسايل در روند نشاط، رشد و بالندگي دانش آموزان ورزش است.
وي اضافه کرد: در واقع سالم بودن جامعه به اين امر مهم بستگي دارد و هر چه به تربيت بدني بيش از حوزه هاي ديگر بها دهيم به همان نسبت جامعه اي سالم تر خواهيم داشت.
داودي در ادامه گفت : ما مربيان براساس رسالتي که داريم در هر شرايطي بايد به فکر تربيت دانش آموزان باشيم ، در اين راستا وقتي ديدم دوستان خوبم مثل آقاي اکبري مبادرت به تشکيل اين تيم کرده اند ، براساس وظيفه به کمک آنها آمدم و در حال حاضر با حضور 90 دانش آموز از يک مجموعه بازيکن
مستعد با پتانسيل بالا برخوردار هستيم .
داودي گفت : ما براي اداره اين تيم با مشکلات زيادي روبرو هستيم ، که عمده ترين مشکل ما ، مشلات ملي و اقتصادي است ، البته تا به امروز با کمک دانش آموزان والدين آنها اين تيم را اداره کرده ايم ، اما ادامه اين روند بسيار سخت و دشوار است و اميدواريم بتوانيم از کمک هاي بيروني نيز استفاده کنيم.
داودي در پايان گفت : در اين تيم يازيکنان مستعدي حضور دارند که در آينده بازيکنان بزرگ فوتبال کشورمان خواهند شد.

مجيد جعفر زاده بازيکن :
ورزش مدارس پايه و اساس ورزش است
 مجيد جعفر زاده ، يکي از بازيکنان تيم آريا مي باشد ، که چند سالي است عضو اين تيم مي باشد .
جعفر زاده در خصوص اهميت درس تربيت بدني در مدارس گفت : کشورهاي پيشرفته در ورزش، پايه و اساس برنامه هاي تعليم و تربيت ورزشکاران را در مدارس ابتدايي متمرکز مي کنند و زمينه را براي جذب دانش آموزان کم سن و سال به اماکن و تاسيسات ورزشي فراهم مي سازند. در کشور ما هم مقامات ارشد سازمان تربيت بدني و روساي فدراسيون ها هنگام سخنراني و مصاحبه هاي مطبوعاتي به برنامه هاي پايه اي و زيرساخت ورزش اشاراتي داشتند و شعار زيبا و دلنشيني درخصوص توجه خاص به نوجوانان و جوانان را ارائه مي دهند، ولي در عمل درست عکس آن را مي بينيم. براي مثال، به رشته فوتبال که پرطرفدارترين ورزش کشورمان محسوب مي شود نگاه کنيد.
هرگاه در راس فدراسيون فوتبال تغييرات عمده اي صورت مي گيرد، مسئولان جديد وعده مي دهند که براي فوتبال پايه اي برنامه هاي ويژه اي درنظر دارند و فوتبال را در سنين نونهالي و نوجوانان آغاز مي کنند ولي وقتي وارد ميدان عمل مي شوند آن قول و قرارها را از ياد مي برند! اگر به راستي متوليان فدراسيون فوتبال نيم نگاهي به نوجوانان و جوانان داشتند و به سازندگي در فوتبال پايبند بودند، تيم هاي نوجوانان و جوانان ايران در مسابقات آسيايي و آزمون ورودي به جام جهاني نتيجه مي گرفتند.
جعفر زاده در ادامه گفت : متاسفانه در کشور ما پرداختن به ورزش مدارس سليقه اي مي باشد و برخي از افراد با توجه به علاقه شخصي خود به گروه دانش آموزان اهميت مي دهند ، به عنوان مثال همين تيمي که امروز شما مي بينيد ، چند سال پيش با همت آقاي اکبري تشکيل شد و امروز به يک تيم جوان اما قوي تبديل شده است که هر يک از بازيکنان آن مي توانند در تيم هاي بزرگ بازي کنند .
جعفر زاده در پايان گفت : من از آقايان اکبري ، داودي ، يحيايي و پور امير تشکر مي کنم که براي فعايت اين تيم تلاش زيادي به خرج مي دهند و از طرف ديگر اميد وارم که بتوانند با جذب حمايت کنندگان مالي مشلات موجود را برطرف نمايند .

افشين مير شفيعي بازيکن :
مدارس ابتدايي محل مناسبي براي تربيت ورزشکاران نوپا است
افشين مير شفيعي يکي ديگر از بازيکنان تيم آريا گفت : به نظر من هم ورزش را بايد از مدارس آغاز کرد  بيشتر فدراسيون هاي ورزشي ما به برنامه ريزي روي ورزشکاران پايه و سنين کم، توجهي ندارند. در حالي که مدارس ابتدايي محل مناسبي براي تعليم و تربيت ورزشکاران نوپا است و اگر فدراسيون ها با مسئولان ورزش مدارس هماهنگي لازم را داشته باشند مي توان با سرمايه گذاري اندک روي دانش آموزان، پشتوانه ورزش در بيشتر رشته ها را تقويت کرد.
وي افزود : به اعتقاد من فدراسيون هاي ورزشي، به ويژه سازمان تربيت بدني وظيفه دارند، با آموزش و پرورش همکاري و هماهنگي لازم را داشته باشند و با حمايت هاي مالي دانش آموزان ورزشکار را زيرپوشش قرار بدهند، تا آموزش و پرورش بتواند تيم هاي منتخب و بهترين ورزشکاران را در مسابقات بين المللي شرکت بدهد. بي ترديد حضور تيم هاي پايه اي و کم سن و سال در تورنمنت هاي بين المللي براي تقويت پشتوانه تيم هاي ملي بزرگسالان بسيار موثر است.
افشين مير شفيعي اضافه کرد :  با اينکه مقامات بلندپايه ورزش کشورمان،  تلاش بسياري انجام مي دهند تا جايگاه ورزش دانش آموزي ارتقا» يابد ،  اما اين تلاش ها نتيجه بخش نبود و امور ورزش آموزشگاه ها در معرض خطر قرار گرفته است.
مير شفيعي در پايان گفت : من اميدوارم مسوولين به ورزش دانش آموزي بها» داده و آرزو دارم افراد علاقمند به کمک تيم هايي مانند تيم ما بيايند .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون