جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1801- تاریخ : 1388/08/10 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (يكشنبه)

  انجمن حمايت از حقوق کودکان عنوان کرد:
 آزار عاطفي با 35درصد، در صدر آزارها 

گزارش خرداد و تير ماه سال جاري انجمن حمايت از حقوق کودکان نشان مي دهد: طي اين دو ماه  حدود 68 مورد «کودک آزاري» به دفتر انجمن اطلاع داده شده است که 53 درصد آزارديدگان دختران و 47 درصد نيز پسر بوده اند.
به گزارش  ايسنا، بر اساس اعلام انجمن حمايت از حقوق کودکان 35 درصد آزارها در اين مدت عاطفي، 25 درصد غفلت،21 درصد جسمي، هشت درصد بهره کشي، هشت درصد آموزشي و سه درصد جنسي بوده  است که البته بايد افزود که نوع آزارهاي وارده معمولا همپوشي دارند و يک يا چند نوع آزار توامان صورت گرفته است.
پدران با 54 درصد و مسوولان بهزيستي و بستگان با يک درصد بيشترين و کمترين افراد آزاردهنده
بر پايه اين گزارش، 54 درصد آزارها توسط پدران، 27 درصد مادران، هشت درصد نامادري، يک درصد مسوولان بهزيستي، دو درصد ناپدري، هفت درصد دوستان و يک درصد توسط بستگان صورت گرفته است.
نگاهي به آمارهاي انجمن حمايت از حقوق کودکان گوياي اين امر است که بستگان با 29 درصد در راس ارجاع دهندگان کودکان آزارديده به اين انجمن به شمار مي رودند که پس از اين افراد به ترتيب مادران با 27 درصد، همسايه ها با 21 درصد، صداي يارا با 14 درصد، خود مددجو(کودک) با چهار درصد و بهزيستي با سه درصد، از افرادي را تشکيل مي دهند که مددجويان را به انجمن ارجاع داده اند.38 درصد از خانواده هاي کودکان دچار بيماري هاي روحي رواني و 28 درصد نيز طلاق گرفته بودند
وضعيت خانوادگي اين کودکان نيز حاکي از دشواري و مشکلات در ميان خانواده هاي کودکان است به طوري که 28 درصد از والدين اين کودکان «طلاق» گرفته بودند و در ميان 38 درصد از خانواده هاي کودکان نيز «بيماري هاي روحي - رواني» وجود داشته است.
بر همين اساس 23 درصد از هر دو و يا يکي از والدين کودکان «اعتياد» داشته و 9 درصد از کودکان شاهد مشاجره و درگيري بين والدين بوده و دو درصد نيز والدين خود را به علت فوت از دست داده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون