جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1800- تاریخ : 1388/08/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (شنبه)

 در خبرها  

    مدير کل روابط عمومي بنياد نخبگان خبر داد:
ارائه تسهيلات ازدواج به نخبگان همزمان
 با جشن ميلاد امام رضا(ع)

مدير کل روابط عمومي بنياد نخبگان با اعلام افتتاح خانه  نخبگان در تهران طي روزهاي آينده از ارائه تسهيلات ازدواج به نخبگان خبرداد.
به گزارش  ايسنا، متقيان مدير کل روابط عمومي بنياد ملي نخبگان در سومين همايش ملي نخبگان جوان گفت: اساسنامه خانه نخبگان تدوين شده و با امضاي رييس جمهور ابلاغ شده است که اميدواريم با تاسيس آن محلي براي اجتماع و حضور نخبگان کشور باشد.
وي ادامه داد:  در اولين فرصت ثبت نام حج نخبگان از طريق سايت بنياد اعلام خواهد شد. همچنين امسال چهار کاروان حج متاهلي نيز خواهيم داشت.
به گفته  مديرکل روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، تسهيلات ازدواج نخبگان نيز از جشن ميلاد امام رضا(ع) آغاز خواهد شد.
  
جلسه هم انديشي دانشجويان برتر چهارمحال و بختياري برگزار مي شود

نشست هم انديشي دانشجويان برتر استان چهارمحال و بختياري با حمايت سازمان جوانان اين استان و با حضور جوانان و دانشجويان برتر مراکز علمي و اساتيد کشوري برگزار مي شود.
به گزارش شاپرک بنا بر اعلام روابط عمومي سازمان ملي جوانان، مجتبي نوروزي مدير سازمان جوانان چهارمحال و بختياري با اشاره به برگزاري اين جلسه با موضوع رسالت جوانان در دهه چهارم انقلاب اسلامي گفت: اين جلسات به صورت هفتگي و با هدف تبيين راه جوانان ايران اسلامي با توجه به شرايط ويژه جهان اسلام و توطئه هاي دشمنان برگزار مي شود.
وي نامگذاري دهه چهارم انقلاب اسلامي به عنوان دهه پيشرفت و عدالت را يادآور شد و گفت: جوانان سرداران اين حرکت عظيم جهاني هستند. از اين رو بايد تلاش کنيم تا رسالت آنان را روشن سازيم. دعوت از اساتيد کشوري، شناسايي و فراهم کردن زمينه حضور حداکثري جوانان فعال فرهنگي و انجام مطالعات آسيب شناسي از برنامه هاي سازمان جوانان چهارمحال و بختياري در اين مسير است.   
  
عضو کميسيون اجتماعي مجلس :
جاي خالي مسائل نوجوانان در ذهن مسئولان احساس مي شود

نماينده خانه ملت اعتقاد دارد که مشکلات نوجوانان و خواسته هاي آنان اين روزها در گوشه ذهن مسئولان پنهان شده است.
علي زنجاني; نماينده و عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با  برنا دوران نوجواني را حساس ترين سن يک انسان دانست و افزود: مي توان گفت هويت يک فرد در مقطع نوجواني شکل مي گيرد بنابراين مسائل اين سن از مهمترين دغدغه ها به حساب مي آيد.
وي در ادامه اظهار داشت: معيارها و هنجارهاي خاصي براي دوران کودکي و نوجواني هر فرد تعريف شده است اما هنوز از برهه نوجواني و دغدغه هاي اين سن تعريف دقيقي ارائه نشده است.
زنجاني ادامه داد: ظاهرا دوراني به نام نوجواني فراموش شده و جاي خالي مسائل نوجوانان در ذهن مسئولان احساس مي شود به همين دليل هم مشکلات نوجوانان و خواسته هاي آنان اين روزها در گوشه ذهن مسئولان پنهان شده است.
وي همچنين گفت: به نظر من چون شکل گيري ارزش هاي اجتماعي جوانان و بزرگسالان در اين مقطع شکل مي گيرد بنابراين بايد در بحث هاي هويتي نوجوانان در اين سن دقت لازم را به عمل آورد.
اين نماينده مجلس در پاسخ به اين سوال که مجلس چه مصوباتي را براي نوجوانان و مشکلات و خواسته هاي اين قشر از جامعه به تصويب رسانده و يا در دست بررسي دارد اظهار داشت: مجلس بر اجراي قانون نظارت مي کند بنابراين دولت بايد لوايحي را در اين خصوص به مجلس ارجاع دهد تا درباره چگونگي اجراي آن تصميم گيري به عمل آيد. البته اين طرح ها و لوايح بايد کارشناسي شده باشد.
  
داروخانه هاي هلال احمر براي توزيع واکسن آنفلوانزاي فصلي اعلام آمادگي کردند

 سازمان تدارکات پزشکي جمعيت هلال احمر از آمادگي داروخانه هاي اين جمعيت براي توزيع واکسن آنفلوانزاي فصلي در کشور خبر داد.
به گزارش موج به نقل از سازمان تدارکات پزشکي هلال احمر، تاکنون درخواستي از سوي وزارت بهداشت مبني بر واردات واکسن آنفلوانزاي (سرماخوردگي) توسط اين سازمان ارائه نشده و چنانچه از نظر وزارت بهداشت انجام اين امر ضرورت داشته باشد، تدارکات پزشکي هلال احمر براي تامين و توزيع اين نوع واکسن از حداکثر توان خود استفاده خواهد کرد.بنابر اين گزارش، بنا بر اطلاعيه منتشر شده از سوي سازمان تدارکات پزشکي هلال احمر بر اساس توصيه هايي که وزارت بهداشت تاکنون اعلام کرده، واکسن موجود در بازار براي پيشگيري از برخي انواع آنفلوانزاي فصلي کاربرد دارد و از نظر علمي تاثير آن بر روي آنفلوانزاي خوکي (HINI) ثابت نشده است.بر اساس اين گزارش، واردات هر نوع دارو يا واکسن از جمله واکسن آنفلوانزاي به داخل کشور مي بايست مراحل ثبت (REGISTRATION) را در وزارت بهداشت طي کند که تاکنون 3 شرکت وارد کننده اقدام به اين کار کرده اند و قانونآ موظف به تامين واکسن آنفلوانزاي مورد نياز کشور تحت نظارت و برنامه ريزي وزارت بهداشت هستند.سازمان تدارکات پزشکي هلال احمر و داروخانه هاي تحت پوشش اين سازمان آمادگي دارند که در صورت اعلام نظر وزارت بهداشت، هر گونه اقدام لازم را براي واردات و توزيع سريع اين نوع واکسن در سطح داروخانه ها به عمل آورند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
كارتونيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون