جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3825- تاریخ : 1395/11/05 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ديدني ها 

گشتي تاريخي در ميان آسمان خراش ها

"دبي" يکي از پر طرفدارترين شهرهاي منطقه ي خاورميانه است و به علت سرمايه گذاري هاي کلان مسئولين در زمينه ي جذب گردشگري، سالانه ميليون ها نفر از سراسر دنيا اين شهر را براي تفريح و گذراندن تعطيلات خود انتخاب مي کنند.

نام دبي شايد شما را ياد آسمان خراش هاي غول آسا، هتل هاي لوکس و سواحل ديدني بياندازد، اما بايد بدانيد که بناهاي فوق العاده و شاخص اين شهر تنها در طول چند سال ساخته شدند، اين شهر زيبا حدودا از قرن بيستم شروع به پيشرفت و مدرنيزه شدن کرد و سرعت رشدش آن چنان غوغايي در دنيا به راه انداخت که در زمان کوتاهي از ابرقدرت هاي مقاصد گردشگري در خاورميانه شد.

توريست هاي امارات و بخصوص دبي بيشتر به فکر تفريح، شادي، خريد و گاهي هم تجارت هستند، اما حقيقت اين است که ترقي دبي طي سال هايي کوتاه اتفاقي نيست و حاصل صرف سرمايه ي زياد و زمان و برنامه ريزي دقيق است، به همين منظور اين بار کمي نوع نگاهمان را تغيير داديم و مي خواهيم با گذشته ي اين شهر آشنا شويم، براي اين کار به سراغ موزه هاي شهر دبي مي رويم، اماکني که اطلاعات خوبي براي شناساندن تمدن و پيشينه ي اين شهر در اختيار ما قرار مي دهد.

«موزه دبي»

موزه اي در دبي وجود دارد که با نام متحف دبي شناخته مي شود. در اين موزه شبيه سازي از زندگي روزمره و ماکت هايي از اهالي اين شهر در معرض ديد عموم قرار گرفته است. در بازديد از شهر دبي پيشنهاد مي شود که حتما از اين موزه ديدن نماييد زيرا ساختمانش قلعه کهن و حائز اهميتي است و متعلق به سال 1781 ميلادي مي باشد. اشياي بسيار گران قيمتي در اين موزه نگهداري مي شوند که قدمت برخي از آن ها حتي به 3 هزار سال پيش باز مي گردد.

اين موزه در سال 1971 ميلادي افتتاح و در سال 1995 ميلادي بخش هاي ديگري به آن اضافه شد و به صورت امروزي در آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون