جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1520- تاریخ : 1387/08/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (سه شنبه)

  رييس پليس وظيفه عمومي ناجا:
 سقف سنوات تحصيلي مشمولان خدمت وظيفه عمومي افزايش يافت  

سقف سنوات تحصيلي مشمولان خدمت وظيفه عمومي افزايش يافت و آموزش نظامي مشمولاني که در قالب معافيت کفالت يا معافيت موارد خاص از خدمت معاف مي  شوند، حذف شد.
به گزارش  ايلنا، محمد جواد زاده  کمند، رييس پليس وظيفه عمومي ناجا در مصاحبه مطبوعاتي  خود، افزود: سقف سنوات تحصيلي مشمولان خدمت وظيفه به دليل اين  که ممکن است در برخي موارد شرايط غيرعادي و خارج از اراده براي دانشجويان ايجاد شود و سقف مجاز تعيين شده براي هر مقطع تحصيلي پاسخگوي نياز دانشجو نباشد، افزايش مي  يابد.او ادامه داد: بر اساس لايحه جديدي که از سوي ستاد کل صادر شده است و با تصويب کميسيون موارد خاص دانشگاه  ها و وزارتخانه  هاي علوم و بهداشت و درمان، يک ترم به سقف مجاز مقاطع کارداني، کارشناسي ناپيوسته و کارشناسي ارشد ناپيوسته اضافه مي  شود و سنوات مجاز تحصيلي اين دانشجويان از شش ترم به هفت ترم افزايش مي  يابد.
زاده  کمند افزود: در مقاطع کارشناسي پيوسته و دکتري غير پزشکي و پزشکي دو ترم به سقف مجاز سنوات تحصيلي اين دانشجويان افزوده مي  شود.
رييس پليس وظيفه عمومي اظهار کرد: دانشجوياني که مدت تحصيل آنها بيش از سقف جديد تعيين شده، به طول بينجامد غايب محسوب شده و ادامه تحصيل آنها امکان پذير نخواهد بود.او همچنين در رابطه با حذف آموزش نظامي مشمولاني که در قالب کفالت يا موارد خاص اقدام به اخذ معافيت مي  کنند، گفت: متعهدان خدمت در آموزش و پرورش ، ايثارگران، خانواده  هاي تحت پوشش کميته امداد، مردان داراي همسر ، فرزند يا پدر و مادر معلول جسمي يا ذهني از آموزش نظامي معاف شدند و تا سه سال بدون گذراندن آموزش نظامي کارت معافيت سربازي را دريافت مي  کنند. زاده  کمند افزود: البته از اين افراد تعهد محضري گرفته مي  شود که چنانچه در طول مدت اين سه سال از سوي سازمان وظيفه عمومي براي سپري کردن دوره آموزش فراخوانده شدند، ملزم به حضوردر دوره آموزشي خواهند بود.
رييس پليس وظيفه عمومي ناجا ادامه داد: اين دسته از افراد مي  توانند براي دريافت فرم تعهد خود که بايد محضري باشد به دفاتر و رده هاي وظيفه عمومي در سراسر کشور مراجعه، اين فرم را اخذ و تکميل کنند و به همراه ساير مدارک خود به سازمان وظيفه عمومي ارسال کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
کارتو نيست
بچه هاي مدرسه
زنگ ورزش
كانون