جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3817- تاریخ : 1395/10/26 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 دليل خلاء بين تيمهاي ملي پايه و بزرگسالان بوکس چيست؟ 

کارشناس بوکس دليل خلاء بوجود آمده بين رده‌هاي پايه و بزگسالان بوکس را تشريح کرد و گفت: نبايد مربي کوبايي تيم ملي بوکس محصور شود.

عيسي گل‌محمدي درباره خلاء به وجود آمده بين رده‌هاي بوکس جوانان و بزرگسالان اظهار کرد: دليل به وجود آمدن اين مشکل شکسته شدن بوکسورهاي خوب به دست مربيان داخلي براي حفظ اهداف شخصي است. هر مربي که مي‌آيد بدليل نبود هماهنگي با دوره قبل جابجايي‌هايي را بوجود آورد که باعث تضعيف ورزش بوکس کشور شد. نمي‌دانم که اين مربيان بر حسب چه چيزي جابجا مي شوند وقتي مفيد نيستند.

مربي و کارشناس بوکس ادامه داد: مربيان و کادر فني که براي تيم‌ملي انتخاب شده‌اند در سال‌هاي گذشته قهرمانان خوبي بوده‌اند ولي نمي‌توان گفت که مربيان خوبي هم هستند. با توجه به اينکه اين مربيان رزومه خوبي ندارند به تيم ملي نمي‌توانند به نحو احسن کمک کنند. اين مربيان با کدام رزومه به تيم ملي دعوت شده‌اند؟ بهتر است اين مربيان در رده‌هاي پايه کار کنند سپس به تيم ملي دعوت شوند.

او در مورد برطرف شدن مشکل نبود بوکسورهاي جانشين براي تيم ملي بزرگسال گفت: در حال حاضر اقدامات خوبي براي رده‌هاي پايه صورت گرفته است. آقاي حسيني برنامه‌هاي خوبي را براي رده‌هاي پايه دارد و برگزاري مسابقه‌هاي مختلف در رده‌هاي پايه نشانگر آن است. اين برنامه‌ريزي‌ها کاملا بي‌سابقه است و بايد از اين مسئولان نهايت استفاده را کرد.

او با بيان اينکه مي‌توان از مربي کوبايي استفاده لازم را کرد، تصريح کرد: رزومه کاري اين مربي را نديده‌ام ولي، او يک مربي 2 ستاره از کشور کوبا که مهد بوکس است آمده و مي توان از او استفاده‌هاي کافي را کرد. بايد حمايت‌هاي کافي از اين مربي به عمل آيد تا بتواند کارهاي خود را به درستي انجام دهد و براي اينکه مثل مربي پيشين عملکرد بدي نداشته باشد بايد او را محصور نکنيم.

اين کارشناس بوکس همچنين درباره مربيان ناموفق در تيم‌ملي بوکس ادامه داد: به نظر من بهتر است کساني که مي‌دانند هيچ موفقيتي را براي تيم ملي بدست نياورده‌اند، خودشان کنار بروند تا جا براي افراد باهوش و موفق بازتر شود. در ديزي باز است حياي گربه کجا رفته است(با خنده)، بهتر است اين دوستان قبل از اينکه از چشم خانواده بوکس بيافتند خودشان بدون واکنش مسئولان کنار بروند و دوستان ما را در رو در بايستي نگذارند.

گل‌محمدي در پايان افزود: جا دارد که از آقاي روح‌الله حسيني تشکر کنم که براي رده‌هاي پايه بوکس در اين مدت زحمات زيادي کشيده‌اند، اين اقدامات کاملا بي‌سابقه است. اما براي اينکه اين قدامات به بار بنشيند و محصول آن را در سال‌هاي آينده برداشت کنيم بايد او را راحت بگذارند و در کارهايش دخالت نکنند تا افکار مفيد خود را براي ورزش بوکس کشور بکار ببرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون