جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 پايان داوري ششمين دوسالانه‌ هنرهاي تجسمي اعضاي کانون 

آثار ششمين دو سالانه‌ي هنرهاي تجسمي اعضاي مراکز ثابت، فراگير، سيار و پستي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان داوري شد.بر اين اساس، از اين ميان 1696 اثر رسيده به دبيرخانه ششمين دوسالانه‌ي هنرهاي تجسمي اعضاي مراکز کانون در چهار رشته‌ي نقاشي، خوش‌نويسي، عکاسي و سفال‌گري، 1163 اثر به بخش نقاشي، 283 اثر به بخش خوش‌نويسي، 100 اثر به بخش عکاسي و 150 اثر به بخش سفال‌گري اختصاص دارد.

براساس اين خبر، يکي از ويژگي‌هاي مهم اين دوسالانه حضور همه‌ي کودکان و نوجوانان مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اعم از مراکز فراگير، کتاب‌خانه‌‌هاي سيار، پستي و ثابت است.

بر همين اساس از آن‌جايي که موضوع اين دوسالانه «آداب و رسوم سرزمين مادري من» بود از کودکان و نوجوانان خواسته شده بود تا براي آثارشان دست‌نوشته‌هايي را نيز خلق کنند.

داوري بخش خوش‌نويسي را محمدحسين رضايي، حسام آذربايجاني، عليرضا وکيلي و بخش سفال‌گري را مريم چيت‌ساز، اسماعيل ذبيحي و زهرا رسول‌زاده بر عهده داشته‌اند.

بخش نقاشي را نيز معصومه فاضلي‌مقدس، پروين قهرماني‌نژاد، نادر موسوي فاطمي و بخش عکاسي را ابراهيم سي‌سان، مامک يحيي‌پور و حورالنساء داوودي داوري کرده‌اند.در عين حال ششمين دوسالانه‌ي هنرهاي تجسمي اعضاي مراکز کانون بين گروه‌هاي سني 4 تا 6 سال، 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 16 سال برگزار شد و مجموعه‌‌ي زيبايي از نگاه‌هاي کودکان و نوجوانان و مشاهده‌هاي عيني آنان از آداب و رسوم اقليم‌شان به دبيرخانه‌ي اين دوسالانه ارسال شده بود.در اين ميان قرار است از هر گروه سني 5 عضو برگزيده و 10 عضو تقدير ‌شوند که به صورت جداگانه نتايج اعلام خواهد شد.‌هم‌زمان با سي‌و‌هشتمين سال‌گرد پيروزي انقلاب اسلامي نمايشگاهي از آثار برگزيده‌ي ششمين دوسالانه‌ي هنرهاي تجسمي اعضاي مراکز کانون برپا مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون