جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

باقرزاده خبر داد

توليد نرم افزار آموزش با گوشي همراه براي 100 سوادآموز نهضت

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي گفت: توليد نرم افراز براي آموزش سواد از طريق تلفن همراه در مراحل آزمايش و توليد بوده و براي 100 نفر به صورت آزمايشي اجرا مي شود.علي باقرزاده در گفت و گو با پانا، در پاسخ به اين سوال که توليد نرم افراز براي آموزش سواد از طريق تلفن همراه در چه مرحله اي است؟ گفت: با توجه به زيرساخت هاي مطلوب مخابراتي در کشور و ضريب نفوذ بالاي تلفن همراه، استفاده از تبلت و گوشي همراه براي مقاصد آموزشي در اولويت کاري سازمان سوادآموزي قرار دارد. باقرزاده با بيان اينکه امروزه رويکردهاي آموزشي تغيير کرده است،اظهار کرد: اگر به سمت آموزش هاي سيار برويم، نتايج مطلوب تري را کسب خواهيم کرد. هدف کلي برنامه مبارزه با بي سوادي در ايران تربيت شهروندان مومن و با سواد است. رئيس سازمان نهضت سوادآموزي گفت: توليد نرم افراز براي آموزش سواد از طريق تلفن همراه در مراحل تست بوده و توليد شده است. آموزش از اين طريق پروژه اي تحقيقاتي است و به لحاظ حقوقي و فني اقدامات لازم انجام گرفته است. معاون وزير آموزش و پرورش بيان کرد: پس از توليد اين نرم افزار به صورت آزمايشي، 100 نفر تحت پوشش طرح آموزش الکترونيکي قرار گرفته اند. باقرزاده در پايان يادآور شد: اگر اثربخشي طرح آزمايشي آموزش الکترونيکي مثبت باشد و هزينه و زمان کمتري نسبت به آموزش حضوري ببرد مرحله بعدي آزمايش آن در مقياس بزرگتر انجام خواهد گرفت.


رئيس مرکز سلامت و محيط کار وزارت بهداشت مطرح کرد

تعطيلي مدارس در روزهاي ناسالم هوا از روي ناچاري

رئيس مرکز سلامت و محيط کار وزارت بهداشت گفت: تعطيلي مدارس راه حل اساسي براي حل مشکلات آلودگي هوا نيست، بلکه مقطعي و کوتاه مدت است تا کودکان و نوجوانان بيشتر دچار آسيب نشوند و در واقع از روي ناچاري اين تصميم گرفته مي‌شود.به گزارش فارس، خسرو صادق نيت در پاسخ به اين سؤال که آيا تعطيلي مدارس تنها چاره مشکل آلودگي هوا است بيان داشت: مسلماً چاره اساسي نيست بلکه مقطعي و کوتاه مدت به شمار مي‌رود تا کودکان و نوجوانان بيشتر دچار آسيب نشوند و سلامتي آنها به خطر نيفتد چرا که سلامتي آنان از هر مسئله‌اي مهم‌تر است و در واقع از روي ناچاري اين تصميم گرفته مي‌شود وگرنه اين راه حل اساسي نيست.


تكذيب توزيع شير مدارس در هواپيما

رئيس کميته شير مدارس درباره اخبار مبني بر توزيع شير مدارس در هواپيما که به تازگي در فضاي مجازي منتشر شده است، توضيح داد.جعفر آبادي رئيس کميته شير مدارس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص خبر مبني بر توزيع شير مدارس در هواپيما اظهار داشت: توزيع شير در مدارس هنوز به طور کامل در استان ها صورت مي‌گيرد، بنابراين توزيع اين شير رايگان در هواپيما تکذيب مي شود.وي ادامه داد: بخشنامه توزيع شير در مدارس از هفته گذشته آغاز شده است و حتي هنوز به مرحله کاملي از توزيع شير در مدارس هم نرسيده ايم.جعفر آبادي بيان کرد: اين نوع شيري که در تصوير مشاهده مي شود از نوع پاکتي است و لازم به ذکر است که شيرهاي پاکتي از زمان توليد تا توزيع بايد به مدت 10 روز در قرنطينه باشند، اين در حالي است که تنها يک هفته از ابلاغ توزيع شير در مدارس استان مي‌گذرد.


رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي خبر داد:

توزيع يك هزار تبلت بين دانش آموزان نيمه بينا

رئيس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنايي گفت: سال گذشته طي دو نوبت حدود يک هزار تبلت بين دانش‌آموزان نيمه بينا توزيع شد.به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، مجيد قدمي در خصوص فعاليت‌هاي انجام شده براي دانش‌آموزان نيمه بينا اظهاركرد: سال گذشته طي دو نوبت حدود يک هزار تبلت براي دانش‌آموزان نيمه بينا توزيع شد.

رئيس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنايي افزود: هزينه دارو، خدمات توان‌بخشي مانند واکر و ويلچر را هم تأمين کرديم.وي با تأکيد بر اينکه مشکل تمام دانش‌آموزان استثنايي را حل مي‌کنيم، خاطرنشان کرد: نمي‌گذاريم کسي باقي بماند که مشکلي داشته باشد، ضمن اينکه به هيچ کسي جواب منفي در خصوص کمک نمي‌دهيم.قدمي با بيان اينکه اکنون فشار اوليه در خصوص مشکلات را پشت سر گذاشته‌ايم، افزود: تأمين خدمات توان‌بخشي بالغ بر 7 ميليارد تومان هزينه داشت که تمامي آنها را پرداخت کرديم.

رئيس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنايي با بيان اين كه تأمين دارو، هزينه وسايل توان‌بخشي و هزينه خدمات توان‌بخشي را پرداخت کرده ايم؛ بيان كرد: هزينه عينک و اعمال جراحي دانش‌آموزان استثنايي را هم تقبل كرديم و ضمناً هزينه يک سري جراحي‌ها تا سقف 30 ميليون تومان نيز پرداخت شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون