جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

پوست اندازي کشتي فرنگي با ميدان دادن به جوانان

مربي تيم ملي کشتي فرنگي از پوست اندازي تيم ملي با ميدان دادن به کشتي گيران جوان خبر داد.

محمدعلي چمياني درباره دعوت دوباره اش به عنوان مربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: از دوستاني که به من اعتماد کردند تشکر مي کنم و اميدوارم مؤثر باشم. من هم هر کمکي که از دستم برآيد انجام خواهم داد.

وي ادامه داد: کشتي فرنگي در مرحله پوست اندازي است. جوانان زيادي به تيم تزريق شدند و اميدوارم شوراي فني هم همانطور که پيش از اين کمک مي کرد حمايت لازم را از کادر فني داشته باشد و زمان بيشتري بدهد. اگر مي خواهيم در المپيک پيش رو موفق باشيم نيازمند سه تا چهار سال زمان هستيم.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي تصريح کرد: هدف ما نبايد مسابقات جهاني امسال باشد بلکه هدف گذاري ما بايد کسب مدال در المپيک 2020 باشد. اميدوارم هر اتفاقي رخ مي دهد به نفع کشتي باشد چرا که با تعامل و همدلي کارهاي بهتري مي توان انجام داد.


وزنه بردار جوان تهران:

قهرماني ما قابل پيش بيني بود

وزنه بردار تيم جوانان تهران گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده در اردوها کسب عنوان قهرماني در رقابت هاي جوانان قابل تصور بود.کوهيار فرج پورافزود: مسابقات جوانان با وجود ضعف هايي که در بحث ميزباني و امکانات داشت در سطح فني بسيار خوبي در مقايسه با سال گذشته برگزار شد. رقباي حاضر در اين دوره از رقابت ها در نهايت آمادگي بودند و همين موضوع باعث شد تا براي کسب موفقيت رقابت بيشتري با يکديگر داشته باشند.

وي گفت: خوشبختانه با وجود رقابت بسيار نزديکي که ميان تيم هاي حاضر در اين دوره از رقابت ها وجود داشت تيم تهران قهرمان شد و توانست بر سکوي نخست قرار بگيرد. با توجه به تلاشي که وزنه برداران تيم در اردوها داشتند قبل از شدوع مسابقات قهرماني تيم را پيش بيني مي کردم.

فرج پور افزود: با مربيگري نصيري نيا و نهاوندي در اردوهاي برگزار شده وزنه برداران توانستند نقاط ضعف خود را برطرف کنند و به شرايط ايده ال نزديک شوند. بطور حتم اگر اين شرايط تداوم يابد مي توان شاهد پيشرفت قابل توجه وزنه برداران تهراني بود.

وي درباره حضور در اردوي تيم ملي گفت: بعد از مسابقات آسيايي ژاپن (آبان) به اردوي تيم ملي بزرگسالان دعوت شدم ولي از آنجائيکه شرايط بدني ايده الي نداشتم در اردو حاضر نشدم. در آن دوره علاوه بر آسيب ديدگي از ناحيه زانو دچار افت بدني شده بودم به همين علت نتوانستم در اردوي بزرگسالان به فعاليت و تمرين بپردازم.

فرج پور افزود: تصميم گرفتم تا بطور کامل آسيب ديدگي ام برطرف شود و بعد تمريناتم را از سر بگيرم. خوشبختانه هم اکنون از نظر بدني در شرايط خوبي هستم و تلاش مي کنم تا دوباره به شرايط ايده ال نزديک و دوباره به اردوي تيم ملي دعوت شوم.

رقابت هاي وزنه برداري قهرماني جوانان کشور هفته گذشته در استان البرز با قهرماني تيم تهران برگزار شد و کوهيار فرج پور وزنه بردار دسته 105+ کيلوگرم با ثبت 354 کيلوگرم در مجموع بعد از محمدپور از مازندران در جايگاه دوم قرار گرفت.


برگزاري مسابقات شمشيربازي دهه فجر براي جوانان

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز از برگزاري يک دوره مسابقه به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: اين رقابت‌ها در رده سني جوانان و بزرگسال و در هر دو بخش آقايان و بانوان برگزار مي‌شود.امير خياباني اظهار داشت: مسابقات ليگ کشوري شمشيربازي در بخش انفرادي در روزهاي 15 تا 17 دي ماه جاري با حضور 17 تيم از سراسر کشور در سالن شيرودي تهران برگزار شد.

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز ادامه داد: تيم شمشيربازي استان البرز در مجموع 3 اسلحه، تا به اينجاي مسابقات مقام سوم مشترک را با استان اردبيل کسب کرده است.

وي با اشاره به مسابقات انتخابي جوانان افزود: آرين و آرمان خياباني به عنوان نمايندگان استان البرز در اين دوره از رقابت‌ها حضور دارند.

خياباني ادامه داد: برگزيدگان اين رقابت‌ها به مسابقات جهاني تايلند که اسفندماه برگزار مي‌شود اعزام مي‌شوند.

دبير هيئت شمشيربازي استان البرز از برگزاري يک دوره مسابقه به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: اين رقابت‌ها در رده سني جوانان و بزرگسال و در هر دو بخش آقايان و بانوان برگزار مي‌شود.

وي بااشاره به اينکه نسل شمشيربازي در کرج تغيير پيدا کرد و در حال حاضر سرمايه‌گذاري ما بر روي نسل جواني از شمشيربازان استان است، ادامه داد: به دليل اينکه شمشيربازي در مقايسه با ديگر ورزش‌ها در سطح حرفه‌اي درآمدي ندارد، بسياري از ورزشکاران از ورزش حرفه‌اي و قهرماني فاصله مي‌گيرند.

خياباني با بيان اينکه سالن شمشيربازي کرج در محل مجموعه ورزشي انقلاب به عنوان پايگاه استعداديابي شمشيربازي در کرج فعال است، افزود: در همکاري با آموزش‌و پرورش برنامه‌هايي در جهت ترويج اين رشته انجام داديم.

وي با اشاره به اينکه حضور تيم شمشيربازي ايران در بازيهاي المپيک 2016 اقبال عمومي را نسبت به ورزش شمشيربازي به دنبال داشته، ادامه داد: حضور تيم ايران در المپيک حالت تبليغاتي داشت و بعد از آن جمعيتي که با هيئت تماس مي‌گيرند و مراجعه مي‌کنند افزايش يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون