جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ميز خبر 

اعلام اسامي 19 بازيکن تيم ملي زير 20 فوتسال

علي صانعي سرمربي تيم ملي فوتسال زير 20 سال اسامي 19 بازيکن دعوت شده به اردوي انتخابي تيم ملي را که از صبح امروز آغاز مي شود به شرح زير اعلام کرد:

محمدرضا نريمان- امير حسين قربان زاده-عرفان حسين زاده- علي حسن پور از مازندران

سعيد ابراهيمي-اميد خاني از خوزستان، سهند رضا پور-حميدرضا کريمي از قزوين

توحيد لطفي- حمزه کدخدايي از آذربايجان شرقي، محمد حيدري- ياسر خرقاني از البرز

محمد جامع-بهنام فکور از مرکزي، حميد قهرماني از فارس

سيد حسين رضوي از قم، هاشم سجاديان از خراسان رضوي

متين محمدي از کردستان، دابوالفضل شهبازي از تهران


محصص:

مي توانيم با تيمهاي پايه مطرح دنيا

مسابقه دهيم

رئيس کميته فني و توسعه مي گويد: به منظور برگزاري اردوهاي دوستانه و به خصوص در رده هاي پايه ، مي توانيم با دعوت از تيمهاي مطرح ، در داخل ايران با آنها مسابقه بدهيم.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، مرتضي محصص رئيس کميته فني و توسعه فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: به طور کلي براي تمامي رده هاي تيم ملي انجام يک مسابقه با کيفيت با هزاران ساعت تمرين برابر است. کشورهاي آلمان و هلند بدون شک در فوتبال ، صاحب سبک هستند و رده هاي پايه را خيلي جدي مي گيرند و تيم هاي ملي دختران و پسران ما مي توانند از حضور در اين اردوها بهره برده و تجربه هاي خوبي را کسب کنند.

وي در ادامه بيان کرد : کم و بيش، خيلي از مربيان فوتبال، از تفکر فوتبال کشور هلند الگوبرداري مي کنند.مانند زماني که يواخيم لو در فوتبال آلمان واردشد، انقلابي در تفکر فوتبال اين کشور بوجود آمد . اگر اردوهايي در کشورهايي مثل هلند يا آلمان داشته باشيم مي توانيم تجربه هاي گرانبهايي کسب کنيم .

محصص در پايان تاکيد کرد: اگر کشورهايي که صاحب فوتبال هستند به کشور ما بيايند، مثل تيم ملي ايتاليا که 3سال پيش به ايران آمد و با تيم ملي جوانان در ورزشگاه دستگردي مسابقه اي برگزار شد، اين گونه مراودات مي تواند به رشد فوتبال ما کمک کند و .به منظور برگزاري ديدارهاي دوستانه و به خصوص در رده هاي پايه ، مي توانيم با دعوت از تيم هاي مطرح ، در داخل ايران با آنها مسابقه بدهيم و ارزيابي خوبي از سطح آمادگي بازيکنان ، که جزء هدف گذاري هاي ماست، انجام بدهيم.


دعوت نشدن سه چهره شاخص به تيم ملي جوانان

ليست تازه تيم ملي فوتبال جوانان نکات جالب توجهي وجود دارد که از آن جمله مي توان به دعوت نشدن سه چهره شاخص اشاره کرد.

حميد طاهر خاني که در ليست مدعوين تيم ملي جوانان قرار دارد پيش تر هم به اردوي تيم ملي دعوت شده بود اما خط خورده بود. او به تازگي از سوي برانکو در ليگ برتر به بازي گرفته شد. او فصل گذشته شاگرد مهدي تارتار در تيم راه آهن بود که در بازي هاي حساسي چون سپاهان بازي کرد.

اميد نورافکن - کاپيتان تيم دوم تيم ملي جوانان در بازي هاي جام ملت هاي آسيا براي چندمين بار است که در ليست قرار نمي گيرد. او متاسفانه از سوي عليرضا منصوريان هم به بازي گرفته نمي شود در حالي که در بازي هاي بحرين نشان داد بازيکن شايسته اي است.

ذوب آهن با 5 بازيکن، بيشترين بازيکن را در اردوي تيم ملي جوانان دارد و اين نشان مي دهد که اين تيم اهميت ويژه اي به فوتبال پايه مي دهد.

از ديگر بازيکناني که در اين اردو غايب هستند مي توان به رضا شکاري از ذوب آهن و رضا جعفري از تيم سايپا اشاره کرد که هر دو در بازي هاي جام ملت ها فيکس تيم ملي جوانان بودند و بازي هاي خوبي از خود به نمايش گذاشتند.


قايقرانان اسلالوم از 25 دي در اردوي تيم ملي

ششمين مرحله اردوي تيم ملي قايقراني اسلالوم بانوان و تيم ملي اسلالوم آقايان رده سني جوانان از 25 دي ماه در درياچه آزادي و رودخانه کرج آغاز مي شود.بنا بر اعلام فدراسيون قايقراني، تيم ملي اسلالوم در بخش بانوان و آقايان خود را براي حضور موفق در مسابقات قهرماني آسيا و جهان 2017 آماده مي کند. به همين منظور در آغاز ششمين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي اسلالوم بانوان رده سني جوانان و بزرگسالان و تيم ملي اسلالوم آقايان رده سني جوانان از 25 دي ماه در درياچه آزادي و رودخانه کرج به آب مي زنند.

اردوي تيم ملي بانوان تا 5 بهمن ماه و اردوي تيم ملي آقايان جوانان تا 6 بهمن ماه ادامه پيدا خواهد کرد.

کتايون اشرف سرمربي تيم ملي اسلالوم بانوان، برديا مهرجو و هيوا نسيمي مربيان اسلالوم آقايان رده سني جوانان هدايت قايقرانان را در اين مرحله از اردو به عهده دارند.

در بخش بانوان رکسانا رازقيان و فائزه روناسي از اصفهان، حسنا اله قلي از مازندران و دنيا محمدي از کرمانشاه و در بخش آقايان امير رضانژاد از تهران، رضا خليلي، دانيال خسروي و ماهان ادريسي از مازندران و محمدمهدي کنارنگ از چهارمحال و بختياري نفرات دعوت شده به اين مرحله از اردو هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون