جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 رايزني با گزينه‌هاي خارجي براي فوتبال دختران  

نايب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال از رايزني با گزينه هاي خارجي براي فوتبال دختران خبر داد.ليلا صوفي زاده در اين باره گفت: با گزينه‌هايي از ايتاليا، آلمان، هلند و ساير کشورهاي مطرح اروپايي براي هدايت تيم ملي فوتبال بانوان رايزني داشته‌ايم اما به توافق دست نيافتيم و به همين دليل از گزينه ايراني استفاده کرده‌ايم. اردوهاي تيم ملي به صورت هماهنگ و برنامه‌ريزي شده تا نيمه دوم فروردين‌ماه سال 1396 يعني تا زمان اعزام تيم ملي به رقابت‌ها مقدماتي آسيايي برگزار خواهد شد و در ادامه ساير برنامه‌ها با توجه به نظر مربيان تيم ملي خواهد بود.

وي ادامه داد: بازيکنان تيم ملي بزرگسالان درگير مسابقات ليگ برتر هستند، اکثر ملي پوشان در تيم‌هاي مطرح ليگ برتر فوتبال در سطح خوبي هستند و همين بازيکنان در قالب تيم ملي بزرگسالان اوايل آبان‌ماه به سوئد اعزام شدند. در ساير رده‌هاي سني نيز به طور مداوم اردوها تشکيل مي‌شود. در رده سني زير 19 سال اردوها برگزار مي‌شود و در رقابت‌ها حضور دارند و همين رده سني در آينده تيم ملي بزرگسال را تشکيل خواهند داد. از زماني که در سمت خود در فدراسيون فوتبال مشغول به فعاليت شده‌ام مبناي کار خود را بر روي اردوهاي مستمر تيمهاي ملي گذاشته‌ام و در سال‌هاي پيش رو نيز مطابق همين روال ادامه خواهم داد.صوفي زاده همچنين گفت: ارديبهشت‌ماه 1395 به منظور تقويت تيم ملي فوتسال بانوان در آينده، تيم زير 17 سال با هدايت شهناز ياري تشکيل شد. يکي از دلايل تشکيل تيم زير 17 سال فوتسال، تصميم فيفا براي جايگزين شدن تيم فوتسال زير 18 سال به جاي فوتبال در رقابت‌هاي المپيک 2018 آرژانتين است. در حقيقت همان المپيک نوجوانان است که تيم فوتبال 15 سال ايران با حجاب اسلامي در سال 2010 شرکت کرده بود."نايب رئيس بانوان فدراسيون فوتبال در ادامه گفت: دغدغه و تلاش فدراسيون فوتبال حضور فعال و پوياي بانوان در مسابقات ليگ است. آيين‌نامه اجرايي نحوه توزيع دو درصد از پنج درصد اختصاص يافته از سهميه باشگاه‌هاي ليگ به فوتبال بانوان، تصويب و مقرر شد به سازمان ليگ اعلام شود. هدف از سهم دو درصدي به فوتبال بانوان، حمايت از ليگ برتر و بسترسازي به منظور کمک به سلامت جسمي و رواني دختران نونهال، نوجوان و جوانان کشور و هم‌چنين تسهيل فرايند رشد و توسعه فوتبال بانوان در ليگ‌هاي مختلف و توزيع متناسب و متوازن آن است. هم‌چنين حمايت و تدارک مسابقات براي تيم‌هاي پايه نيز مورد نظر است. تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر فوتبال بانوان با انگيزه و شوق حضور دارند اما برنامه‌ريزي کاملي از نظر مديريت مالي و جذب اسپانسر ندارند که لازم است مورد بررسي بيش‌تري قرار گيرد.

وي افزود: در نشستي درباره برنامه‌ها و عملکرد کميته بانوان با معاون امور ورزش بانوان صحبت کرده‌ايم و از توصيه‌ها و برنامه‌هاي آتي که محمديان معاون بانوان وزارت ورزش با تعهد و درايت در راستاي توسعه ورزش بانوان مد نظر دارد به بحث و تبادل نظر پرداختيم. اميدوارم با حضور محمديان هم‌چون شهريان که زحمات بسياري را براي توسعه ورزش بانوان متقبل شدند شاهد ارتقاي ورزش‌هاي بانوان و حمايت بيش از بيش آن‌ها باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون