جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3815- تاریخ : 1395/10/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 سلفي هاي شما ، شخصيت شما را فاش مي کنند  

تيمي از محققان دانشگاه فن آوري نانيانگ سنگاپور در پژوهش جديد خود نشان دادند، شکل ثبت تصوير از خود (سلفي) مي‌تواند شخصيت فرد را آشکار کند.

به گزارش ايسنا، به گفته محققان، آن چه يک فرد در مورد شخصيت خود توصيف مي کند، تا حد زيادي هماهنگ با حالتي است که از خود سلفي مي گيرد.محققان سنگاپوري، 123 کاربر مشهور در امر ثبت سلفي را در سايت Sina Weibo که يک پلت فرم محبوب ميکرو وبلاگ نويسي چيني است، بررسي کردند.

شرکت کنندگان يک آزمون شخصيت شناسي را انجام دادند و سپس گروهي جداگانه از 107 دانشجو آن ها را ارزيابي کردند.به گفته محققان، سلفي شرکت کنندگان کاملا با خود-ارزيابي آن ها در مورد شخصيت شان مرتبط بود.دانشمندان از 13 جنبه ثبت سلفي براي توليد يک روش شناسي شخصيتي استفاده کردند. به گفته آن ها، افرادي که از چهره اردکي در سلفي استفاده مي کنند، از بي ثباتي عاطفي بالايي برخوردار بوده و احتمالا عصبي هستند.به گفته محققان، افرادي که محل ثبت سلفي خود را پنهان مي کنند، بسيار نگران حريم خصوصي شان هستند.

يافته ها همچنين نشان داد، اگر دوربين در زاويه پائين گرفته شود، فرد سازگارتر بوده و اجتماعي تر محسوب مي شود.

در صورتي که در تصاوير سلفي خود لبخند زده يا مي خنديد، براي مواجهه با تجربيات جديد کاملا آماده بوده و همچنين عاشق خنديدن هستيد.بر اساس اين پژوهش، افرادي که مستقيما به دوربين نگاه مي کنند، از اعتماد بنفس بسيار بالايي برخوردارند.

اين يافته ها در مجله «Computers in Human Behaviour» منتشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون