جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3795- تاریخ : 1395/09/29 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 رييس سازمان ميراث فرهنگي:
 اولويت هرمزگان بايد گردشگري ساحلي باشد 

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کشور گفت: متاسفانه فروش صنايع‌دستي در کشور محدود بوده و به زنجيره‌اي از ثروت تبديل نشده است.

به گزارش ايسنا، زهرا احمدي‌پور در نشست با فعالان، سرمايه‌گذاران و بهره‌برداران بخش خصوصي حوزه ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان اينکه دولت تدبير و اميد فضاي مناسبي را براي کار در کشور ايجاد کرده است، عنوان کرد: اولويت‌هايي در اسناد بالادستي براي حوزه ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري پيش‌بيني شده که در کنار آن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را داريم که بر مقاوم‌سازي اقتصاد داخلي کشور تاکيد دارد.

وي با بيان اينکه صنايع‌دستي به عنوان سرمايه براي توسعه کشور در نظر گرفته شده است، افزود: متاسفانه فروش صنايع‌دستي در کشور محدود بوده و به زنجيره‌اي از ثروت تبديل نشده است.

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ادامه داد: يکي از اولويت‌هاي اقتصاد مقاومتي اين است که فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي براي عرضه و فروش صنايع‌دستي در کشور ايجاد شود و امروز در مراکز استان‌ها تعداد فروشگاه‌هاي صنايع‌دستي بسيار محدود است.

احمدي‌پور با تاکيد بر اينکه در طراحي هتل‌ها بايد از صنايع‌دستي هر منطقه استفاده و محل فروش صنايع‌دستي در آنها ايجاد شود، تصريح کرد: اين موارد را بايد به اولويت تبديل کنيم و اگر توليد و فروش صنايع‌دستي به زنجيره ثروت تبديل شود، سرمايه‌اي براي هر استان خواهد بود.

وي با بيان اينکه اولويت گردشگري هرمزگان بايد گردشگري ساحلي باشد، خاطرنشان کرد: طبق اولويت‌بندي‌ها ما وظيفه داريم براي اين استان تسهيل‌گري کنيم و اولويت ما بر اين است که تنوع مکاني براي گردشگري در کشور داشته باشيم.

احمدي‌پور اضافه کرد: بسته‌هاي سفر مي‌تواند گردشگري داخلي را فعال کند و با گردشگري داخلي مي‌توانيم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنيم و بر اين اساس نيازمند برنامه‌اي جامع براي گردشگري هستيم.

همچنين احمدي‌پور در سخناني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اهل سنت بندرعباس که همزمان با هفته وحدت انجام شد، با بيان اينکه اختلاف ميان مسلمانان به سود دشمنان اسلام است، عنوان کرد: زيرساخت‌هاي مهم، منابع متعدد و سرمايه‌هاي انساني موجود در جهان اسلام ظرفيت‌هايي هستند که مي‌توان از آن براي رسيدن به يک قدرت جهاني استفاده کرد.

وي ادامه داد: اهل سنت و شيعه به تنهايي نمي‌توانند در جهان اسلام محور قدرت باشند و بايد کمک کنيم با درايت و هوشمندي براي حل مسائل جهان اسلام از راه‌هايي استفاده کنيم که صلح را در جهان اسلام پايدار کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون