جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3784- تاریخ : 1395/09/15 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ميز خبر 

مربي تيم ملي:

فرنگي کاران جوان در باکو نمايش خوبي داشتند

مربي تيم ملي کشتي فرنگي عملکرد کشتي گيران جوان در تورنمنت جايزه بزرگ باکو را ستود.

فرهاد اسماعيل نژاد درباره ارزيابي خود از نتايج فرنگي‌کاران ايران در تورنمنت باکوي آذربايجان اظهار کرد: سطح مسابقات مانند هميشه بسيار بالا بود به حدي که سه مدال‌آور المپيک و سه، چهار عنوان‌دار جهاني در اين تورنمنت مقابل رقبا شکست خوردند که اين نشان‌دهنده سطح کيفي خوب مسابقات بود.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي افزود: روسيه با نفرات بسيار خوبي همچون آرتم سورکوف که عنوان‌دار جهاني است در اين مسابقات شرکت کرد و با ترکيب بسيار خوبي به آذربايجان آمده بود. در مجموع سطح مسابقات بالا بود و اي کاش شرايطي فراهم مي‌شد تا با تعداد نفرات بيشتري در اين جام شرکت مي‌کرديم. سال گذشته با 15، 16 کشتي‌گير به آذربايجان رفتيم اما امسال به خاطر تراکم مسابقات قهرماني کشور، دانشجويان جهان، باشگاه‌هاي جهان و غيره نتوانستيم با ترکيب کامل عازم اين تورنمنت شويم.

براساس پروتکل امضا شده ميان فدراسيون‌هاي کشتي ايران و آذربايجان نيز که براساس آن دو طرف در مسابقات يکديگر شرکت مي‌کنند ما بايد به اين مسابقات مي‌رفتيم که در نهايت توانستيم با چهار کشتي‌گير به آذربايجان سفر کنيم.

وي با ابراز رضايت از عملکرد محمد الياسي در وزن 66 کيلوگرم که به عنوان پنجمي اين مسابقات رسيد و همچنين اميرحسين حسيني در وزن 98 کيلوگرم که صاحب مدال برنز اين رقابت‌ها شد، گفت: با توجه به اينکه اين دو کشتي‌گير به تازگي از جوانان به بزرگسالان آمده‌اند و سن کمي دارند توانستند عملکرد خوبي از خود نشان بدهند.

گرايي نيز براي نخستين بار در وزن 75 کيلوگرم کشتي گرفت که در دور اول مقابل قهرمان اروپا از گرجستان کشتي بدي نگرفت و شش بر سه شکست خورد. همين کشتي‌گير در المپيک سعيد عبدولي را خيلي اذيت کرد. به نظر من گرايي با توجه به اندام خوبي که دارد مي‌تواند يکي از مهره‌هاي خوب کشتي ايران در وزن 75 کيلوگرم شود اما هنوز خيلي کار دارد و بايد در ميادين مختلف کسب تجربه کند تا بتواند با توجه به قوانين جديد در اين وزن به موفقيت برسد.

اسماعيل‌نژاد درباره علت مصدوميت عظيم گرمسيري کشتي‌گير وزن 71 کيلوگرم ايران و اينکه چرا علي‌رغم اين مصدوميت به تورنمنت آذربايجان اعزام شد، گفت: پنج شش روز قبل از اعزام گرمسيري از ناحيه کتف چپ دچار آسيب‌ديدگي شد اما چون کارهاي مربوط به اعزام او انجام شده بود تصميم گرفتيم او را به اين مسابقات اعزام کنيم تا اگر توانست کشتي بگيرد در غير اين صورت مبارزات حريفانش را مشاهده کند تا شناخت بيشتري نسبت به آنها به دست بياورد. او در دور اول مقابل حريف مجارستاني تا يک دقيقه کشتي گرفت اما ديديم نمي‌تواند ادامه بدهد و از ترس اينکه مصدوميتش تشديد نشود اجازه ادامه مبارزه را به او نداديم.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي با بيان اينکه اميرحسين حسيني شايستگي رسيدن به مدالي خوشرنگ‌تر از مدال برنز را داشت، خاطرنشان کرد: او کشتي‌هاي بسيار خوبي گرفت اما به نظر من تحت تاثير جو مسابقات نتوانست مقابل حريف بلاروس به برتري برسد اما در ديدار رده‌بندي به خود آمد و کشتي‌گير قدرتمند و قلدر کوبايي را پنج بر سه شکست داد و به مدال برنز رسيد.


نگاهي به مسير آماده سازي تيم ملي نوجوانان دختر

تيم ملي واليبال نوجوانان دختر ايران براي حضور شايسته در قهرماني آسيا، چهار اردوي آماده سازي خواهد داشت.بنا بر اعلام فدارسيون واليبال، يازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 18 سال آسيا 14 تا 22 اسفندماه سال 95 در شهر «چونگ کينگ» کشور چين برگزار مي شود.

انتخاب بازيکنان تيم ملي نوجوانان دختر ايران براي حضور شايسته در اين رقابت ها در دو مرحله برگزار شد که مرحله نخست از 26 مهرماه آغاز شد و 173 بازيکن در پنج گروه به اردوي انتخابي دعوت شدند و اين مرحله دهم آبان ماه به پايان رسيد.

مرحله دوم اردوي انتخابي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر نيز از 25 آبان ماه با دعوت از 62 بازيکن برتر مرحله نخست، آغاز شد و يکم ديماه به پايان رسيد.

«مايدا چيچيچ» سرمربي تيم ملي واليبال نوجوانان در نهايت 16 بازيکن را از بين دعوت شدگان اين دو مرحله انتخاب کرد تا در اردوي نخست آماده سازي که از عصر امروز (شنبه) آغاز مي شود، شرکت کنند.

اردوي نخست تا 23 آذرماه پيگيري مي شود و اردوي دوم که برون مرزي است از ششم ديماه به مدت 12 روز در اسلووني برگزار خواهد شد. تيم ملي واليبال نوجوانان دختر تا زمان اعزام به رقابت هاي آسيايي دو اردوي ديگر در ايران برگزار خواهد
کرد.

زهرا زهدي، زهرا صالحي، زهرا کريمي، زهرا فيض اله پور، بيتا اعلائي، زهرا خان محمدي، بهار بهرامي نيا، مهرنوش سالاري، سپيده مقصودي، فاطمه عنايت، غزاله اله ياري، مريم حبيبي، آتيک سلامت، بهار سليمي زاده، منا آشفته و شيوا افشاريان 16 بازيکن دعوت شده به اردوي نخست هستند.

مايدا چيچيچ به عنوان سرمربي، فاطمه عبدالهي، نازنين فتح اله پور، مهسا آراسته و زهرا واحدي (مربيان)، ساجده سروش (فيزيوتراپ)، سحر محمدياري (ماساژور)، مريم فراتي (آناليزور) و نازلي عليايي باويل به عنوان سرپرست، تيم ملي واليبال نوجوانان دختر ايران را اين اردو همراهي مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون