جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3761- تاریخ : 1395/08/13 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 يادداشت مديرعامل کانون به ياد زنده‌ياد محمدرضا رستمي؛
 ‌جاي چيدن گل، کلمه بکاريم... 

 
مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با انتشار يادداشتي از محمدرضا رستمي به عنوان نويسنده و روزنامه‌نگاري ياد کرد که با کلمه، نوشته و کتاب سعي داشت زيبايي را در دنيا بپراکند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، عليرضا حاجيان‌زاده در يادداشت خود به مناسبت اجراي پويش «به جاي گل، کتاب بفرستيد» نوشته است: گل‌ها زيباترين و لطيف‌ترين مخلوقات خداوند کريم هستند. ما نيز اين مخلوقات زيبا را به مناسبت‌هاي مختلف به کساني که دوستشان داريم هديه مي‌دهيم تا زيباترين هديه را داده باشيم. اين نيز يکي از زيباترين روابط انساني است. اما هميشه اعتدال است که زيبايي را پررنگ مي‌کند.

در ادامه يادداشت مديرعامل کانون آمده است: زنده‌ياد «محمدرضا رستمي»، روزنامه‌نگار و نويسنده‌اي بود اهل زيبايي و هنر و با کلمه و نوشته و کتاب سعي داشت چاره‌ساز زشتي‌هاي زندگي باشد و زيبايي را در دنيا بپراکند. نويسنده‌ها و روزنامه‌نگارها، بيش‌ از بسياري از افراد ديگر، قدر واژه‌ها را مي‌دانند و خوب مي‌دانند استفاده به‌جا از کلمه‌ها چه‌قدر مهم است. آن‌ها خوب مي‌دانند که هرچه‌قدر عمر گل کوتاه است، عمر کلمه دراز است و کلمه‌ها وقتي در کتاب‌ها مي‌نشينند، ميان انسان‌ها، نسل‌ها و فرهنگ‌هاي گوناگون ارتباط برقرار مي‌کنند. چنان که ما هنوز وام‌دار همان کلمه‌هايي هستيم که مولوي و سعدي و فردوسي و حافظ نگاهبان آن بودند و به اين مي‌باليم که نام و آوازه اين بزرگان، نام و فرهنگ ايران اسلامي عزيز را در جهان بلندآوازه کرده است.

حاجيان‌زاده در يادداشت خود تأکيد کرده است: کلمه‌ها آينده‌سازند و مي‌توانند نسل کودک و نوجوان را براي آينده‌اي روشن آماده کنند. پس چه چيز نيکوتر از اين‌که به‌ياد او که خود عاشق کتاب بود، به‌جاي گل، کتاب هديه بدهيم. آن‌ هم به نسلي که نيازمند خواندن است و آينده کشور در دستان آن‌هاست.

مديرعامل کانون در ادامه يادداشت خود آورده است: به مناسبت آغاز زندگي جاودانه و ابدي زنده‌ياد محمدرضا رستمي، به پويش «کتاب جاي گل» مي‌پيونديم تا کلمه‌ها را جاودانه کنيم و براي مراسم يادبود او به‌جاي گل، کتاب مي‌آوريم تا کتابخانه‌اي شود براي مردم خوب شهرش، تا يادش هميشه جاودان بماند و کودکان و نوجوانان شهرش بتوانند از ميان دشت‌هاي گل بدوند و وارد دنياي دوست داشتني کتاب‌ها بشوند، کلمه‌ها را بخوانند و پرواز کنند.

حاجيان‌زاده در پايان پيامش نوشته است: دست در دست هم عزم مي‌کنيم که به‌جاي چيدن گل، کلمه بکاريم؛ کلمه‌هايي براي هميشه.

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با اهداي کتاب‌هاي خود به اين پويش پيوسته است؛ پويشي که ساعت 17:30 تا 19:30 در سالن اصلي پرديس چهارسو در تقاطع خيابان حافظ و جمهوري به ياد «محمدرضا رستمي» روزنامه‌نگار تازه درگذشته حوزه فرهنگ برپا شده است.

قرار است کتاب‌هاي جمع‌آوري شده صرف تجهيز کتاب‌خانه‌هاي اسدآباد زادگاه اين روزنامه‌نگار فقيد شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون