جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2445 - تاریخ : 1390/12/02- ولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


انتشار چند جلد از مجموعه «رمان نوجوان امروز»

دانش آموزان اسكي باز برتر معرفي شدند

کودکان ايراني 5 دندان پوسيده دارند

28 راهکار نقشه جامع علمي کشور به آموزش و پرورش مربوط است. عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

حاجي بابايي عنوان کرد:
پرداخت حقوق به دانشجويان دانشگاه ويژه فرهنگيان از بدو ورود
وزير آموزش و پرورش گفت: دانشجويان دانشگاه ويژه فرهنگيان از زمان ورود حقوق دريافت کرده و دوره سربازي آنها هم در آنجا سپري مي شود.
به گزارش پانا، حميدرضا حاجي بابايي روز گذشته در کارگاه آموزشي تبيين سند تحول بنيادين آموزش و پرورش که با حضور 5 هزار نفر از معلمان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در تالار وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: بايد به سمتي حرکت کنيم آموزش و پرورش با سربازان متدين بارشي از ارزش ها و آموزه هاي ديني را داشته باشد.
وي افزود: قرآن يک معروف است و قرآن را بايد در جامعه گسترش داد و به گفته مقام معظم رهبري ورزش هم يک معروف است و بايد آن را نيز گسترش داد.
حاجي بابايي با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش گفت: در وزارت آموزش و پرورش هيچ کمبودي وجود ندارد و تمام مسايل به بحث مديريت باز مي گردد.
وي ادامه داد: بيش از 900 هزار نفر معلم با مدارک عالي و متدين و با وجود هزاران مدرسه، کلاس درس و ميليون ها دانش آموز در آموزش و پرورش وجود دارد تا آنها را مديريت و برنامه ريزي کنيم که معلمان، دانش آموزان، اولياء و جامعه به سمتي پيش روند تا همگان به آن افتخار کنند.

*آموزش و پرورش به گونه اي باشد که همگان دوستش داشته باشند
وزير آموزش و پرورش اضافه کرد: بايد تغيير و تحولات به گونه اي باشد که دانش آموز، اولياء، جامعه و رهبري آن را دوست داشته باشند و بايد به آن سمت حرکت کنيم و به آن دست پيدا خواهيم کرد.
حاجي بابايي با اشاره به اينکه در سال 1367 که مقام معظم رهبري به عنوان رييس شوراي عالي انقلاب فرهنگي بود قرار شد نقشه راه آموزش و پرورش نوشته شود، تصريح کرد: از همان زمان مطالبه رهبري بود که آموزش و پرورش بايد نقشه راه و سند تحول بنيادين داشته باشد.

*سند تحول بنيادين از مطالبات ...
» ادامه
در مشکلات، خنده را گم نکنيد
بهره گـيـري از " خنده" براي درمان ناهنجاري هاي فکـري و عارضـه هاي جـسمـي، نخستين بار نيست که به مرحله اجرا درمي آيد. پيش از اين در کشور ژاپن به معجزه خنده پي برده و از آن براي آرامش روح و روان استفاده نموده اند.
نتايج بررسي‌ها تاييد كرد كه خنده درماني ...

» ادامه
خلاقيت ياد گرفتني است
همه روانشناسان پرورشي و متخصصان آموزشي معتقدند که خلاقيت را مي توان به افراد ، حتي به نوجوانان ، آموزش داد . مدارس ، نقش تعيين کننده اي در اين زمينه دارند .

خلاقيت
والدين گرامي بايد مطلع باشند که فرزندان عزيزشان در مدرسه با چه نوع شيوه هايي روبرو ...

» ادامه
آيينه شهر
بدون شرح -همايون لنگرودي (بديع فر)

» ادامه
موضوعاتي با زاويه ديد جديد!
قسمت دوم
مهدي طوسي
روز قبل ماجرا را اين جوري شروع كردي: نسبت به گذشته ديدت بهتر شده؛ بهتر كه نه، يك جورهايي نسبت به گذشته ديدت فرق كرده و متفاوت تر به موضوعات نگاه مي كني. احساس مي كني كه اگر سال پيش به موضوع يك جور نگاه مي كردي الان به همان موضوع ...

» ادامه
ويژه
حيرت انگيزترين پلهاي جهان در لرستان
قسمت سوم
لرستان با دارا بودن بيش از 100 پل تاريخي به عنوان پايتخت پلهاي تاريخي ايران مطرح است، آثاري که از آنها به عنوان حيرت انگيزترين پلهاي تاريخي دنيا ياد مي شود و ثبت جهاني آنها در دستور کار قرار گرفته است.
...وي ...

» ادامه
خبر، خبر
«پسرکي با دوچرخه» به سينماهاي تهران آمد
اكران فيلم سينمايي «پسرکي با دوچرخه» ساخته برادران داردن در سينماهاي تهران آغاز شد.به گزارش سوره سينما، سه سينماي تهران از اين پس به نمايش فيلم‌هاي مطرح خارجي اختصاص يافته و فيلم «پسرکي با دوچرخه» هم اکنون در ...

» ادامه
بــبــيــــن
تصاويري ديدني از پل سازي مورچه ها توسط «وينسنت فرديناند» ماه دسامبر گذشته در منطقه «كپولوآن ريائو» اندونزي ثبت شده است.آفتاب
» ادامه
«رد نور» با معرفي دو عكاس جهاني منتشر شد
نخستين کتاب از مجموعه کتاب‌هاي «هست» با عنوان «رد نور» با مرور آثار دو عكاس جهاني منتشر شد. به گزارش ايسنا، مجموعه اجرايي «هست» دليل ورود به انتشار اطلاعاتي در قالب كتاب را پوشش دادن قسمتي از درخواست‌هاي مخاطبان در فاصله انتشار دو شماره مجله الكترونيكي ...
» ادامه
كـارتـــون
مورديلو - آرژانتين

» ادامه
كميكاتور
بهره وري
» ادامه
زنگ تفريح
عكس : همايون لنگرودي (بديع فر)

» ادامه
برترين‌هاي جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان 3 اسفند معرفي مي‌شوند
معاون فرهنگي شهردار منطقه 11 تهران از ارائه کتاب‌هاي برگزيده جشنواره کتاب‌هاي برتر کودک و نوجوان با لوگوي ويژه و در يک مجموعه در قالب هدايا، جايزه و ارسال به کتابخانه‌ها خبر داد. به گزارش مهر، در نشست خبري ششمين جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان محمدرضا ...
» ادامه
قند پارسي
رسيدن فرنگيس و کيخسرو به ايران
چون کيخسرو و همراهان به شهر زَم رسيدند، وي نامه‌اي را همراه با پيکي روانه ايران ساخت. شاه از شادي بر نامه کيخسرو و گيو گوهر افشاند و چون رستم مژده رسيدن کيخسرو به نيمروز را شنيد، به شکرانه اين پيروزي زر و گوهر فراوان به ...

» ادامه
نغمــــــه
دلي چون شقايق به من داده‌اي
مشفق کاشاني

خدايا ببين غرق در اشک و آهم
غريقي نشسته به موج نگاهم
ببين در دل شب نشان از تو جويم
هواي تو دارم سخن با تو گويم
تو اين جان عاشق به من داده‌اي
دلي چون شقايق به من داده‌اي
به يادت همه شب دل من خدايا
دراين ...

» ادامه
سهيلا شيخي مدير کانون استان کردستان:
خانواده‌ها با اطمينان فرزندانشان را به کانون مي‌آورند
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان فضايي امن براي رشد و پرورش استعدادهاي بچه‌ها است و خانواده‌ها فرزندانشان را با اعتماد کامل به کانون مي‌آورند و کانون هم بستر مناسبي را براي غني سازي اوقات فراغت آنان در تمام فصول فراهم مي‌آورد.
گفت‌وگو از: قدريه محمودي، ...

» ادامه
استقبال عروسک‌ها از اعضاي کانون پرورش فکري اهواز
نمايش عروسکي «به سوي خوشبختي» جديدترين کار نمايشي در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان مرکز شماره يک اهواز به صورت ويژه در برنامه‌اي با عنوان «ميهماني عروسک‌ها» براي کودکان و نوجوانان عضو اين مرکز اجرا شد.
به گزارش روابط عمومي کانون استان خوزستان، ...

» ادامه
انتصاب مسوول جديد حراست کانون استان يزد
هادي رضايي به‌عنوان مسوول جديد حراست کانون استان يزد معرفي و مشغول به کارشد. به گزارش نشريه الکترونيک پلاک 44، مراسم توديع و معارفه مسوول حراست کانون استان يزد با حضور مديرکل حراست استان، مسوول واحد فرهنگي اداره‌کل اطلاعات استان، نمايندگان دفتر مرکزي ...
» ادامه
دوره آشنايي با نجوم براي مربيان فرهنگي اردبيل
دوره آموزش نجوم ويژه مربيان فرهنگي مراکز کانون استان اردبيل در مرکز شماره دو کانون اردبيل برگزار شد.به گزارش وبلاگ مرکز شماره دو اردبيل، دوره نجوم يکي از دوره‌هاي پربار بود که در روزهاي اخير براي مربيان فرهنگي مراکز استان برگزار شد. اين دوره به همت کارشناس ...
» ادامه
کارتونيست
نمايش آثار جشنواره هنرهاي تجسمي فجر
اخبـــــــــار
بچه هاي مدرسه
كاغذ اخبـار
ادبيات نوجوان
«مدرسه‌ي داستان‌نويسي» نويسنده‌ي نوجوان تربيت مي‌كند
مهلت ارسال مقاله به همايش ملي خيام‌شناسي تمديد شد
همراه با خبر
جوان و جامعه
آيا مي‌دانيم !
كوتاه از ورزش جوانان
گــوناگــون
تلخند
طنـــــــز
فوتبال ...
شرح برعكس
گلبرگ
20 كودك،نمايش موزيكال «ديويد كاپرفيلد» را در نيويورك اجرا مي كنند
روزشمار کودکي، منتشر شد!
خانه عکس در زنجان راه اندازي مي شود
كوتاه نوشت...
اجتماعي
کاريکلماتور
اما خـبـــــر

اين نسخه 964 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
کارتونيست
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
کانون