جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 1546 - تاریخ : 1387/09/07- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران - (پنجشنبه)


طرح جامع حمل و نقل تهران در جلسه بعدي شوراي عالي ترافيک تصويب مي شود

احداث بوستان انرژي در آينده اي نزديک

جايزه هاي مسابقه بين المللي نقاشي کودکان تهران اهدا مي شود

 رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزش و پرورش اعلام کرد  برنامه درس  ملي با هدف تبديل رويکرد برنامه محوري به جاي کتاب محوري در سال تحصيلي 90 -91 در مدارس کشور عملياتي مي شود.

چگونگي لغو دوره آموزش نظامي متعهدين خدمت در آموزش و پرورش
مديرکل حقوقي، املاک و حمايت قضايي کارکنان آموزش و پرورش چگونگي لغو دوره آموزش نظامي متعهدين خدمت در آموزش و پرورش در نيروهاي مسلح را تشريح کرد.
فريدون واسعي در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه اخيرا ابلاغيه از سوي ستاد کل نيروهاي مسلح درباره لغو دوره آموزش نظامي متعهدين خدمت در آموزش و پرورش صادر شده است گفت: همراه با اين ابلاغيه فرمي به وزارت آموزش و پرورش فرستاده شده است که دو قسمت دارد. بخش اول گواهي است که مربوط به اطلاعات خدمتي و مشخصات فردي و مدت زمان تعهد فرد به آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش بايد آن را تکميل کند.
وي ادامه داد: فرهنگياني که تعهدشان در آموزش و پرورش تمام شده باشد اسامي آنها را به سازمان وظيفه عمومي اعلام مي کنيم تا کارت معافيت در خدمت زيرپرچم آنها را صادر کنند.مديرکل حقوقي، املاک و حمايت قضايي کارکنان آموزش و پرورش قسمت دوم فرم ابلاغ شده توسط ستاد کل نيروهاي مسلح را مربوط به متعهدين خدمت عنوان کرد و اظهار داشت: در اين قسمت متعهدين به خدمت بايد تعهد دهند تا سه سال پس از صدور کارت معافيت هر زماني که سازمان وظيفه عمومي اعلام کرد خود را جهت طي کردن دوره آموزش نظامي معرفي کنند.
واسعي با اعلام اينکه دو گروه نبايد به ستاد کل نيروهاي مسلح تعهد بدهند افزود: فرهنگياني که تعهدشان را تا سال 1377 تمام کرده باشند و دوم افرادي که دوره آموزش نظامي مقدماتيشان را گذرانده و گواهي آن را دريافت کرده باشند و يا در سال هاي هشت سال دفاع مقدس در جبهه هاي جنگ حضور داشته اند.وي با اشاره به اينکه 40 هزار فرهنگي متعهد به آموزش نظامي در آموزش و پرورش حضور دارند گفت: اين افراد با اين ابلاغيه از گذراندن دوره آموزشي به مدت سه سال معاف شده اند.
طرح جامع و تفصيلي شهر تهران ارائه مي شود
همزمان با هفته پژوهش و در زمان نمايشگاه دومين جشنواره انتخاب برترين هاي پژوهش و نوآوري در حوزه مديريت شهري، روش تهيه طرح تفصيلي و چگونگي همزماني آن با طرح جامع جهت آگاهي بازديدکنندگان ارائه مي شود.
به گزارش ايسنا، معاونت شهرسازي و معماري شهرداري به ...

» ادامه
معجزه خودشناسي
بنياد هر جامعه اي را جوانان و نوجوانان آن جامعه مي سازند. لذا، دريافتن، آنان براي بازسازي جامعه ضروري است.براي رسيدن به اين امر مهم، نخست بايد شرايطي فراهم آورد تا نوجوان و جوان که بيش از نيمي از نيروي بالقوه فعال جامعه را مي سازند خود را بيابند و ...
» ادامه
مي خواهي استراحت بکني!
بهتر مي داني که با آرامش برخورد بکني. يعني غير از اين هم از تو کاري بر نمي آيد. اگر هم بر بياييد شان فرهنگي ات اين اجازه را به تو نمي دهد که انجامش بدهي.
با خودت بيشتر از اين چيزهايي که آقاي نويسنده در موردش صحبت کرد صحبت مي کني. آخر تو آدمي هستي که ...

» ادامه
هنر کاردستي تقويت کننده نگاه خلاقانه دانش آموزان
قسمت دوم و پاياني
کاردستي نوعي بازي فکري براي دانش آموز به حساب مي آيد و بوسيله آن مي انديشد و بايد به او فرصت و اجازه لازم را داد تا قوه خلاقيت خود را از بند آزاد و بکار اندازد و اگر براي بيان انديشه اش آزاد باشد راه ترقي و پيشرفت طبيعي او باز مي ...

» ادامه
صبا از پيشکسوتان عکاسي تجليل کرد
موسسه فرهنگي هنري صبا همزمان با اولين نمايشگاه فروش آثار عکس ايران طي مراسم بزرگداشتي از فعاليت جمعي از پيشکسوتان عکاسي حرفه اي در کشورمان تجليل کرد.
به گزارش ايسنا، همزمان با اولين نمايشگاه فروش آثار (اکسپو) عکس ايران که در آن براي اولين بار عکاسان ...

» ادامه
آغازتمرينات تيم وزنه برداري
نوجوانان و جواناني که بوي قهرماني مي دهند
تمرينات ملي پوشان وزنه برداري نوجوانان و جوانان ايران اعزامي به رقابت هاي قهرماني آسيا در کره جنوبي صبح ديروز چهارشنبه ششم آذرماه در سالن وزنه برداري مجموعه ورزشي آزادي آغاز شد.
سعيد علي حسيني ملي پوش دسته به اضافه 105 کيلوگرم تيم ملي وزنه برداري جوانان ...

» ادامه
دو جشنواره فرهنگي و ادبي در مراکز کانون استان فارس برگزار شد
ق مثل قصه، ک مثل کتاب
چهارمين جشنواره قصه گويي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خرمبيد استان فارس با حضور 18 مربي قصه گو و بيش از200 ميهمان از ميان والدين، مسوولان شهري، مديران و معلمان مدارس و دانش آموزان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومي اين مرکز، ...

» ادامه
زندگينامه 180 بازيگر، کارگردان و تهيه کننده سينما
کتاب "ستارگان ايران"، 19 آذرماه رونمايي مي شود
مجموعه سه جلدي کتاب "ستارگان ايران" ، با محوريت 180 بازيگر، کارگردان و تهيه کننده مطرح سينماي ايران در سه دهه اخير، نوشته "سمير رامين فرد"، 19 آذرماه رونمايي مي شود.
به گزارش ايرنا، رامين فرد افزود: جلد نخست اين کتاب به بهترين هاي سه دهه سينماي ...

» ادامه
سردار رويانيان:
تمامي تريلي هاي چيني بايد به ترمز ABS مجهز شوند
تمام تريلي هاي ساخت کشور چين از جمله تريلي هاي هوگو از اين پس بايد به ترمز ABS مجهز شوند. رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي کشور در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت: تريلي هاي هوگو که از کشور چين وارد مي شود در سيستم ترمز داراي نقص فني هستند ...
» ادامه
استاندار تهران:
مشکلات تهران تنها با استفاده از ظرفيت ملي قابل حل است
استاندار تهران با عنوان اين مطلب که ظرفيت شهرداريها متناسب با رشد جمعيت و افزايش مطالبات مردم رشد نکرده است ، اظهارداشت: مشکلات تهران در ظرفيت مديران استاني قابل حل نيست و بايد از امکانات، اعتبارات و مديران ملي و حتي رئيس جمهور استفاده کنيم. به گزارش ...
» ادامه
مرتضي طلايي:
75 درصد فعالان شرکت هاي هرمي سرمايه خود را از دست مي دهند
مرتضي طلايي تاکيد کرده است که طبق تحقيقات انجام شده 75 درصد فعالان شرکت هاي هرمي سرمايه خود را از دست مي دهند.
به گزارش فارس، مرتضي طلايي در آغاز يادداشتي تحت عنوان فريب بزرگ با موضوع فعاليت شرکت هاي هرمي چنين آورده است: يکي از ويژگي هايي که ريشه ...

» ادامه
تعطيلات
آرت بوخوالد
برگرفته از: کتاب شوکران شيرين/ اسدالله امرايي
] در آن تعطيلات ] کوه هاي سويس داشت مرا خسته مي کرد ; بنا بر اين ، تصميم گرفتم برم مونت کارلو . زنم گفت : " چرا تنهايي نمي ري " و من در حالي که داشتم از خوشحالي غش مي کردم ، گفتم : " آخه تنهايي ...

» ادامه
گزارش شاپرک از دومين نشست هم انديشي سالانه دبيران کميته هاي استاني ستاد همکاري هاي آموزش و پرورش و حوزه هاي علميه
براي رفع کمبود مربيان پرورشي بسيج شويد
معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش و عضو ستاد همکاري هاي حوزه علميه و آموزش و پرورش گفت: اگر براي يک درس معلم نداشته باشيم، همه بسيج مي شوند که اين کمبود را جبران کنند که اين واکنش بايد نسبت به نبود مربيان پرورشي وجود داشته باشد.
به گزارش شاپرک ...

» ادامه
"ماداگاسکار3" هم ساخته مي شود
همشهري آنلاين:
هم زمان با نمايش عمومي قسمت دوم اين انيميشن کامپيوتري، سازندگان آن خبر توليد قسمت ديگري از آن را دادند. قسمت اول فيلم سه سال قبل به نمايش عمومي درآمد و با استقبال بچه ها و خانواده هاي آنان روبه رو شد. همين مسئله باعث ساخت قسمت دوم آن ...

» ادامه
محمدرضايزداني خرم رئيس فدراسيون کشتي:
کشتي نونهالان را در اختيار آموزش و پرورش قرار مي دهيم
محمدرضا يزداني خرم رئيس فدراسيون کشتي در خصوص توجه به کشتي رده هاي پايه گفت: يک حلقه مفقوده بين رده هاي سني مختلف وجود دارد که ما درصدد هستيم اردوهايي را بصورت 10 روزه در هر ماه براي تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان در هر دو رشته آزاد و فرنگي در طول سال ...
» ادامه
هديه مدير عامل شرکت مخابرات استان لرستان به کانون خرم آباد
مديرعامل شرکت مخابرات استان لرستان در بازديد از مرکز فرهنگي هنري شماره 2 کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خرم آباد به منظور تقويت فعاليت هاي فرهنگي هدايي به اين مرکز اهدا کرد.
به گزارش روابط عمومي اين مرکز، محمد جعفر چنگايي در اين بازديد با اشاره ...

» ادامه
توسط يک مترجم ژاپني
مسير رفت و برگشت ادبيات ژاپن و ايران طي مي شود
ناهوکو تاواراتاني، استاد زبان ژاپني دانشگاه تهران، با بيان آنکه برخي از آثار ادبيات فارسي را به ژاپني ترجمه کرده، از ترجمه مجموعه اي از نويسندگان کشورش به فارسي خبر داد.
ناهوکوتاواراتاني در گفتگو با خ مهر گفت: مشغول ترجمه مجموعه از داستان هاي نويسندگان ...

» ادامه
فقيه خبر داد:
امکان ادامه تحصيل معلولان در محل زندگي خود از ترم آينده
به گفته رييس سازمان بهزيستي کشور، طبق رايزني هاي صورت گرفته مابين اين سازمان با رييس دانشگاه آزاد اسلامي، معلولان دانشجو از ترم آينده در محل زندگي خود مشغول به تحصيل شده و ادامه تحصيل مي دهند. دکتر ابوالحسن فقيه در گفت وگو با ايسنا، افزود: دکتر جاسبي ...
» ادامه
علم گرايي به غلط سد راه ازدواج شده
يک کارشناس امور ازدواج و تشکيل خانواده گفت: روآوردن جوانان به ادامه تحصيل به غلط اين باور را به وجود آورد که ابتدا تحصيلاتشان را به پايان برسانند و بعد ازدواج کنند و اجتماع و خانواده از مشوق هاي اصلي اين باور غلط بودند.
به گزارش شاپرک به نقل از ...

» ادامه
بعضي ها مي گويند
بعضي ها مي گويند: پرسپوليس امسال سال بدي راخواهد داشت
برخي مي گويند: سرنوشت همه تيم هاي قهرمان براي سال بعد همين است!

بعضي ها مي گويند: جاي ميثاق معمارزاده در اين تيم خالي است
برخي مي گويند: واقعا که همين طور است!

بعضي ها مي گويند: رحمان رضايي ...

» ادامه
معاون وزير آموزش و پرورش:
برنامه درس ملي سال تحصيلي 90 -91 عملياتي مي شود
رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزش و پرورش اعلام کرد برنامه درس ملي با هدف تبديل رويکرد برنامه محوري به جاي کتاب محوري در سال تحصيلي 90 -91 در مدارس کشور عملياتي مي شود.
بهرام محمديان در گفتگو با خبرنگار شاپرک ، برنامه درسي را همچون نقشه کمي ...

» ادامه
با آثاري از "زنده رودي"،"مشيري" و "آغداشلو";
هنرمندان ايراني صدرنشين دومين حراج بونامز دبي شدند


با آثاري از "زنده رودي"،"مشيري" و "آغداشلو";
هنرمندان ايراني صدرنشين دومين حراج بونامز دبي شدند
هنرمندان ايراني در دومين حراج بونامز بيشترين و بالاترين فروش ها را از آن خود کردند.
به گزارش فارس، دومين حراج بونامز در منطقه خاورميانه ...

» ادامه
مربي جوانان 20 روز ديگر انتخاب مي شود
مهدي محمد نبي دبير کل فدراسيون فوتبال در خصوص انتخاب سر مربي تيم ملي جوانان گفت: هنوز به جمع بندي نهايي براي انتخاب سرمربي تيم ملي جوانان نرسيده ايم و تا بيست روز آينده نظر قطعي خود را اعلام خواهيم کرد.
وي افزود: اطلاعي از اسامي نامزدهاي هدايت اين ...

» ادامه
هفته دوستي کودکان ايران و سوريه به روايت تصوير
در روزهاي اخير با همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان هفته ي دوستي با کودکان سوريه در شهر دمشق برگزار شد.
براساس گزارش همکاران روابط عمومي کانون، زنگ هفته دوستي کودکان ايران و سوريه ساعت 10 صبح روز 26 آبان در شهر دمشق سوريه به صدا درآمد و پس از ...

» ادامه
آيا مي دانيد!
چرا ساعت بر مبناي عدد 60 در نظر گرفته شده؟
حدود شش قرن قبل از ميلاد، بابلي ها «در عصر امپراطوري دوم» چند مورد ابداعي از خود بجاي گذاشته اند که امروزه نيز مورد استفاده کليه کشورها ست مرسوم داشتن هفت روز هفته و تعيين عدد پايه 60 براي ساعت، از يادگارهاي بابلي ها بشمار ميرود بابلي ها عقيده داشتند ...
» ادامه
مديرعامل سازمان بازيافت و تبديل مواد شهرداري تهران:
مرحله دوم آناليز فيزيکي و شيميايي پسماندهاي شهر تهران انجام شد
مديرعامل سازمان بازيافت و تبديل مواد شهرداري تهران اعلام کرد: با توجه به اين که هر گونه برنامه ريزي و اجراي طرح هاي پردازش پسماندهاي شهر تهران، مستلزم شناسايي کامل و پايش مستمر کمي وکيفي است، پس از اجراي موفقيت آميز مرحله اول طرح آناليز فيزيکي و شيميايي، ...
» ادامه
معاون ترافيک شهرداري تهران:
پيشرفته ترين مرکز کنترل ترافيک خاورميانه با روحيه بسيجي آماده شد
معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران در جمع اعضاي شوراي بسيج و فرماندهان پايگاه هاي بسيج اين معاونت روحيه بسيجي را مهم ترين عامل آماده سازي پيشرفته ترين مرکز کنترل ترافيک خاورميانه در مدت زماني بسيار کمتر از موعد مقرر در سال گذشته اعلام کرد.
به ...

» ادامه
کميکاتور
سايه !

» ادامه
اجتماعي
گنده تر از دروغ
داستان هاي کوتاه کوتاه کوتاه
جوان و جامعه
در خبرها
تلخند
مکاشفه
بچه هاي مدرسه
قلم معلم
ازگوشه وکنار
کاغذ اخبار
کارتو نيست
نقد کارتونيست
زنگ ورزش
ورزش و جوانان
اخبار کوتاه
كانون
چه خبر از خبرنامه کانون؟
دريچه هنر
كوتاه و خواندني

اين نسخه 1153 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
بچه هاي مدرسه
کارتو نيست
زنگ ورزش
كانون
دريچه هنر