جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4336 - تاریخ : 1397/09/07- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)


«مزه دروغ تلخه» بر روي صحنه مرکز تئاتر کانون مي‌رود

ادامه صدرنشيني لوازم خانگي کن

شرايط اقتصادي براي ساخت«هيس پسرها فرياد نمي‌زنند» مهيا نيست

3 دليل مهم بودن بازي در سنين کودکي
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

مديرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش :
تحصيل 170هزار دانش‌آموز در مدارس آموزش از راه دور
مديرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش از تحصيل حدود 170 هزار دانش‌آموز در بيش از 1600 مدرسه آموزش از راه دور در سراسر کشور خبر داد.
گودرز شاهمرادي در مراسم گراميداشت سالروز تأسيس مدارس آموزش از راه دور با تشکر از همه همکاران و موسسان مدارس اين حوزه گفت: «همه کساني که مسير آموزش و پرورش را براي دانش‌آموزان باز کردند چه گمنام و چه با نام، شايسته تکريم هستند.»
مديرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: «آموزش از راه دور امسال وارد پانزدهمين سال تأسيس شده است و به سن تکليف رسيده است تا براي همه کساني که امکان حضور در مدارس را ندارند خدمت کند. آموزش از راه دور بهترين ظرفيت براي تحقق عدالت است.»
شاهمرادي گفت: «تاکنون قدم‌هاي خوبي برداشته شده و امروز اين مدارس در نظام نظارت و ارزيابي مورد نظارت قرار مي‌گيرند که اکنون داراي برنامه هستند و علاوه بر ارائه آموزش، فضاي فعاليت‌هاي فرهنگي را براي دانش‌آموزان مهيا کرده‌اند.»
او گفت: «خوشبختانه با تلاش رئيس سازمان، در بازنگري قانون مدارس غيردولتي رد پاي مدارس از راه دور تثبيت شده است و از اين طريق به زودي از حمايت‌هاي اين قانون برخوردار خواهيم شد.»
شاهمرادي نيازمندي مدارس آموزش از راه دور به حضور دانش‌آموزان بازمانده از تحصيل را تفاوت ويژه اين مدارس با ساير مدارس دانست و گفت: «ساماندهي مدارس آموزش از راه دور، تغيير روش‌ها و بهبود مدارس در سيستم آموزش و پرورش از اتفاقات خوبي است که افتاده است و البته سامانه‌هاي خوبي هم راه‌اندازي شده است که به ساماندهي و تقويت مدارس ما کمک مي‌کند.
سرمقاله
كودكان و نوجوانان و انس با اخلاق
زهرا کيان بخت
يكي از ضروري‌ترينها براي جامعه ما اخلاق است.اخلاقي كه مدتهاست در اثر عوامل مختلف، در حاشيه قرار گرفته و به جنب زندگي‌‌هاي ما رانده شده است، غافل از اينكه، وقتي جامعه به هر علت، از فضايل اخلاقي عاري بشود، ...

» ادامه
يک معرفي، يک خوانش
فرار به موزه نيويورك
عنوان کتاب: فرار به موزه نيويورک
نويسنده: اي.ال. کنيگزبرگ
برگردان: شهره نورصالحي
کتاب فرار به موزه نيويورک داستان دختر 12 ساله‌اي به نام کلوديا است که با خانواده‌اش در حومه شهر نيويورک زندگي مي‌کند. کلوديا که فرزند ارشد و تنها دختر خانواده است به ...

» ادامه
«فافنير»
فافنير؛ در اساطير اسکانديناوي فرزند پادشاه دورف‌ها هرايدمار، و برادر رگين و اوتر بود. او پس از نفريني که تحت تأثير حلقه «اندواري» قرار گرفته بود، تبديل به اژدها شد. مدتي بعد بال‌هاي خود را جدا کرده و تبديل به ماري غول‌پيکر شد. او داراي نفسي سمي بود که ...
» ادامه
پولدارها زباله‌هاي کثيف‌تري توليد مي‌کنند!
پژوهش «مطالعات باستان شناسي پسماند» در تهران نشان مي دهد طبقات بالاي اجتماعي نسبت به تفکيک زباله و بهداشت دفع پسماند بسيار بي‌نظم‌تر و بي‌تفاوت‌تر از مناطق فرودست‌ اجتماعي هستند.به گزارش روابط‌عمومي مرکز مطالعات و برنامه‌ريزي شهرداري تهران، برپايه نتايج ...
» ادامه
دل گويه
تسلابخشي نا اميدي!
صديق قطبي
اين رباعي خيام در عين اين‌که نوميدي‌پراکن است، اما به نحوي عجيب، تسلابخش و مرهم است. اساساً نوميدي گرچه غالباً تلخ و تاريک است، اما همواره با گونه‌اي از آرامش همراه است.
با يار چو آرميده باشي همه عمر
لذات جهان چشيده باشي ...

» ادامه
چهار نشانه در ما ايراني ها
مجتبي لشکربلوکي
عقده ما ايراني‌ها چهار نشانه دارد:
1. نوستالژي ديروز:
هميشه مي‌گوييم که ديروز، خيلي بهتر از امروز بود. هر سال مي‌گوييم دريغ از پارسال. ولي هيچ‌کدام‌مان حاضر نيستيم به زندگي سي سال قبل بازگرديم.
2. غازپنداري مرغ همسايه:
ما يک سري ...

» ادامه
نمادها و حكايت ها
سنگ فلاسفه
از آن‌جا که رسيدن به کيميا هدف کار کيمياگران غربي است، سنگ فلاسفه يا سنگ خردمندان براي آنان نماد بسيار مهمي است و مي‌تواند فلزات پايه را به طلا تبديل کند يا به قول بعضي، زندگي ابدي ببخشد.
بعضي از مردم معتقدند سنگ فلاسفه، سنگي نيست که ساخته ...

» ادامه
پاگ؛ يک سگ آپارتمان نشين!
مهسا خدامراد
پاگ يکي از مناسب‌ترين نژادها براي نگهداري در آپارتمان است.
پاگ با صورت زيبا و خاص خود دل هر کسي را مي‌برد. اين سگ، به دليل شيطنت و ريزش کم مو در بين آپارتمان‌نشين‌ها بسيار محبوب است و با کودکان رابطه خوبي برقرار مي‌کند.
تنها مشکل اين ...

» ادامه
يادداشت
چيزهايي هم هست که نمي دانيم
مي‌توانيم کتاب‌هايي را که تمام مي‌شوند، ادامه دهيم؟
آذر فخري
داستان ما درست از همين‌جا آغاز مي‌شود. از همين صفحه‌ي آخر کتاب، از اين نقطه‌ي پايان که در انتهاي آخرين جمله نشسته است.
و من فکر مي‌کنم که مي‌شود تمام کتاب‌هايي ...

» ادامه
مي روي که پشت سرت را هم نگاه نکني!
مهدي طوسي
با خودت گفتي: بهتر است به جاي اينكه هي بنشينم و براي خودم ماتم بگيرم كه چرا اين جوري شده و چرا اين جوري نشده بيايم و با همه چيزهايي كه در اين مدت با آنها به عنوان يك ابزار كار نگاه مي كردم و اگر آنها نبود داستانم پيش نمي رفت خداحافظي كنم.
بهتر ...

» ادامه
شرح عكس
آقاي عکاس اين عکس رو به مدير باشگاه نشون بده و بهش بگو ما تا پول اين فصل رو نگيريم دستامون رو از دور کمر هم بر نمي داريم!
» ادامه
پايان المپياد وزنه برداري کشور
المپياد استعدادهاي برتر کشور در رشته وزنه برداري، با معرفي تيم هاي برتر به پايان رسيد. در اين رقابت ها، استان لرستان با کسب دو مدال طلا، يک نقره و يک برنز توانست براي اولين بار به عنوان قهرماني دست يابد.
همچنين استان فارس با دو مدال طلا و يک نقره به ...

» ادامه
رقابت پسران تکواندوکار نونهال کشور
نخستين دوره مسابقات المپياد استعدادهاي برتر تکواندوي کشور در رده‌سني نونهالان و در گروه پسران از روز پنجشنبه، 8 آذر ماه با حضور 309 تکواندوکار از استان‌هاي سراسر کشور به ميزباني هيات تکواندو استان مازندران و در مجموعه ورزشي شهيد عظيمي بابلسر آغاز مي‌شود ...
» ادامه
يادداشت
باغ موزه مينياتور ايران؛
از ارگ بم تا بلندترين برج آجري جهان
تهيه و تنظيم: مريم اخوان صالح
براي گذر از اين زندگي روزمره عجول، پناه بردن به سايه سار طبيعت فرصت خوبي براي پالايش دروني ذهن است.در قسمت شرقي پايتخت باغي بنا شده كه هم صداي پاي آب را مي ...

» ادامه
«قلقلي» اين روز‌ها چه مي‌کند؟
شهرام لاسمي بازيگر نقش محبوب «قلقلي» که بازي‌هاي خاطره سازي براي کودکان داشته از شرايط سخت اين روز‌هاي خود گفت.
شهرام لاسمي بازيگر نقش محبوب قلقلي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:پيشنهاد کاري براي برنامه‌هاي کودک را حتما قبول مي‌کنم چرا که دوست ...

» ادامه
طباطبايي در جمع بازيگران «غلامرضا تختي»
بهنوش طباطبايي به جمع بازيگران فيلم سينمايي «غلامرضا تختي» به کارگرداني بهرام توکلي پيوست.با آغاز فيلمبرداري فاز سوم فيلم «غلامرضا تختي» که شامل دوران جواني غلامرضا تختي است، بهنوش طباطبايي به جمع بازيگران اين فيلم سينمايي پيوست.
آتيلا پسياني، حميدرضا ...

» ادامه
تاريخ و تمدن
حقايقي درباره نيکلاس کوپرنيک، دانشمند بزرگ
نيکلاس کوپرنيک رياضيدان و ستاره‌شناس معروف هلندي در سال 1473 به دنيا آمد.ايده‌هاي او در مورد جهان هستي به انقلاب کوپرنيک معروف شد و ديد جديدي را به جهان باز کرد.او باور داشت که خورشيد مرکز جهان است.ايده او ...

» ادامه
تکليف جديد آموزش‌وپرورش ؛
اياب و ذهاب رايگان براي دانش‌آموزان روستايي
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در مصوبه‌اي وزارت آموزش و پرورش را مکلف کردند که وسيله اياب و ذهاب دانش‌آموزان روستاهاي فاقد مدارس را تامين کنند.
به‌ گزارش ‌ايسنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي جزئيات طرح يک فوريتي تنظيم برخي از مقررات وزارت ...

» ادامه
زنگ تفريح
کودکان سيستان و بلوچستان
» ادامه
نگاهي به زندگي ادبي شاملو
مهدي طوسي
احمد شاملو متولد1 آذر 1304 متخلص به الف. بامداد، شاعر، نويسنده، روزنامه‌نگار، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ‌نويس و از دبيران کانون نويسندگان ايران پيش و پس از انقلاب بود. شاملو تحصيلات کلاسيک نامرتبي داشت؛ زيرا پدرش افسر ارتش بود و پيوسته از اين شهر ...

» ادامه
سهم آکادمي سوئد در انتخاب برنده نوبل ادبيات نصف شد
با تصميم بنياد آلفرد نوبل، سهم آکادمي سوئد در انتخاب برنده نوبل ادبيات سال آينده ميلادي به نصف کاهش يافت و يک کميته خارجي نيز در انتخاب برنده مهم‌ترين جايزه دنياي ادبيات حق راي دارد.
به گزارش ايسنا به نقل از لوکال سوئد، از ميان کساني که برنده نوبل ادبيات ...

» ادامه
در گفت‌وگو با عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران تشريح شد:
بررسي اسباب‌بازي‌ها از منظر روان‌شناسي
گفت‌وگو از علي‌اکبر اميني
در حاشيه برگزاري چهارمين جشنواره ملي اسباب‌بازي، سهيل رحيمي، دکتري روان‌شناسي تربيتي، به تشريح کارکرد انواع اسباب‌بازي‌ها و تاثير بازي‌درماني بر کودکان پرداخت. مدرس رسمي آموزش مهارت‌هاي زندگي از دانشگاه تهران ضمن تاکيد بر اهميت ...

» ادامه
اجتماعي
يواشكي
جوان و جامعه
داستانك
مسئله فقط کنار آمدن است!
يك جرعه زندگي
تلخند
گنده تر از دروغ
طنز
ايستگاه
ورزشي
نفرات و تيم هاي برتر المپياد کاراته دختران کشور شناخته شدند
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
فرهنگ و هنر
نقش‌آفريني «آن هت‌اوي» و «تينا في»
کوروش تهامي «وکيل ‌مدافع» مي‌شود
دريچه هنر
ميز خبر
بچه هاي مدرسه
از گوشه و كنار
روان شناسي دانش آموزي
كاغذ اخبار
ادبيات نوجوان
خبر اد‌‌‌‌‌بي
نغمه
تازه‌هاي نشر

اين نسخه 568 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون