جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4173 - تاریخ : 1397/02/15- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( شنبه)


قدردان تلاش عاشقانه مربيان کانون هستيم

بازيکن سابق بارسلونا در جام جهاني مقابل ايران بازي مي کند؟

نغمه گر«باران عشق» درگذشت

دغدغه سنگيني کيف مدرسه و چند پيشنهاد
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

بطحايي تاکيد کرد؛
ضرورت اهتمام جدي در جهت توسعه «عدالت آموزشي »
به گزارش پانا، بطحايي اظهار کرد: در آموزش‌و‌پرورش و ميهن اسلامي بيش از 940 هزار معلم به بيش از 13 ميليون دانش‌‌آموز در 106 هزار مدرسه چگونه زيستن را مي‌آموزند.
سند تحول بنيادين آموزش‌و‌پرورش که به تصويب شوراي انقلاب فرهنگي، شوراي عالي آموزش‌و‌پرورش و به تاييد مقام معظم رهبري و رئيس جمهور رسيده است در دستورکار آموزش‌و‌پرورش قرار دارد.
بطحايي همچنين گفت: درصدد هستيم برنامه‌هاي سند تحول را اجرا كنيم.
براساس سند تحول بنيادين کانون اصلي تعليم و تربيت مدرسه است و تمامي سياست‌گذاري‌ها و برنامه‌ريزي‌ها در مدرسه صورت مي‌گيرد زيرا تعليم و تربيت رسمي و مورد توجه آموزش‌و‌پرورش در مدرسه محقق مي‌شود.
هرآنچه در آموزش‌و‌پرورش انتظار داريم بايد از طريق مدرسه محقق شود. دستگاه تعليم و تربيت براي پشتيباني و نظارت بر فعاليت‌ها از نظام اجرايي برخوردار است و تشکيلات اداري و سازماني را به خدمت گرفته است.
بطحايي افزود : رويکرد کاهش تمرکز و سپردن فعاليت به مدارس فعاليت‌هاي محلي و منطقه‌اي را فراهم مي‌کند که بايد سياست‌هايش به مدارس ابلاغ شود و نحوه اجراي آن‌ها نيز به مدارس سپرده شود تا با پشتيباني از مدارس و تحقق سياست‌ها به سمت آموزش و پرورش مطلوب برويم.
اين رويکرد ايجاب مي‌کند از صدور بخشنامه‌ها خودداري شود و مديران صرفا مجري برنامه‌ها در مدارس نباشند و اختيارات لازم داشته باشند برنامه‌ها را طراحي کنند.
بطحايي کانون اصلي را مدرسه دانست که واحدهاي اجرايي بيرون از مدرسه بايد در خدمت آن باشند و در برنامه‌هاي اجرايي آموزش و پرورش متناسب با سند تحول بنيادين اهتمام جدي به توسعه عدالت آموزشي به عنوان مهم‌ترين سياست در سرلوحه فعاليت‌ها داشته باشد.
وي اظهار اميدواري کرد در سال 97 با همدلي ساير دستگاه‌ها ...
» ادامه
سرمقاله
نقش كليدي يادگيري زبان در زندگي دانش آموزان
مريم اخوان صالح
يادگيري يک زبان خارجي براي هر کسي مفيد است و آشنايي با زبان بين المللي انگليسي يكي از ملزومات زندگي مدرن در عصر فناوري و اطلاعات است. اين کار با بالا رفتن سن افراد، روز به روز دشوار تر مي ...

» ادامه
يک معرفي، يک خوانش
خاطراتت را بنويس
عنوان کتاب:خاطرات يک بچه چلمن
نويسنده: جف کني
برگردان: سارا اسفنديارپور
«گريگوري» پسري نوجوان و بازيگوش است. او به پيشنهاد مادرش رويدادهاي روزانه‌اش را در طول سال تحصيلي در سال‌نامه‌اي که مادرش براي او تهيه کرده، يادداشت مي‌کند. او علاقه‌اي به مدرسه ...

» ادامه
خورشيد؛ قرباني نخستينِ کيهاني!
سوريا يا روشنايي بزرگ يا نار اعظم، پروردگار خورشيد و از مهم‌ترين و مشهورترين خدايان ودايي است. خورشيد مرکز عالم خلقت است. هرچه که به‌صفت وجود آراسته شده و هر آن‌چه که بوده و خواهد بود و هر آن‌چه که ساکن و متحرک است از آغاز تا انجام از خورشيد سرچشمه و ...
» ادامه
مشق شب
مصطفي مستور
اوايل خيلي کُند بود. هر کار، انگار سال‌ها عمر داشت. وقتي دستم را بالا مي‌آوردم تا پيشاني‌ام را پاک کنم، مثلا، انگار ساعت‌ها طول مي‌کشيد. وقتي مي‌نشستم. مي‌خوابيدم. مي‌دويدم. عصر‌ها تمام نمي‌شدند انگار. بس که طولاني بودند. و کوچه‌ها چه‌قدر ...

» ادامه
نمادها و حكايت ها
مادر-الهه
بسياري از خانواده‌هاي الهگان سلتي را از نسل الهه‌اي معروف ولي اسرارآميز مي‌دانند، الهه‌اي مانند دانا (Dana) ي ايرلندي، مادر تواَهادِي‌دَنان (قبيله‌اي از موجودات خداگونه) که بعدها با اَنو يا اَنا و بريجيد اشتباه مي‌شد.
ويلزي‌ها الهه‌اي خاص ...

» ادامه
داستانك
جهنمي نباشيم!
جهنم آدم‌ها مربوط به آينده‌ي آن‌‌‌‌ها نيست، همين است که در مقابل ماست. جهنمي که هر روز در آن زندگي مي‌کنيم و با در کنار هم بودن آن‌را تشکيل مي‌دهيم. براي رنج نبردن از اين وضع، دو راه حل وجود دارد:
راه اول براي بسياري از آدم‌ها آسان است، ...

» ادامه
يادداشت
چيزهايي هم هست که نمي دانيم
شکوه و جلال بر تو باد اي تماشايي!
آذر فخري
سلام سوفيا! يادت هست يک‌بار با هم درباره‌ي آينه حرف زديم و من به تو گفتم که تا چشمت به زيبايي‌هاي درونت گشوده نشود، برايت، براي اين خانه ، آينه‌اي نخواهيم خريد؟
خوب هنوز بر سر ...

» ادامه
گل هاي دور ميدان!
مهدي طوسي
هواي تازه كه به سر و كله ام خورد تازه متوجه هواي كثيف و گرفته داخل بيمارستان شدم. با خودم گفتم: بي خود نيست كه تمام نگهباني هاي اين بيمارستان اين قدر به مردم گير مي دهند. براي اينكه هواي كثيف داخل بيمارستان روي اعصاب شان تاثير بدي مي گذارد!
به ...

» ادامه
شرح عكس
لوكا: نمي دونم اينقدر پول دادند يا اينقدر! كه بيايم و سرمربي تيم ملي فوتبال ايران بشوم اما من قبول نكردم!
» ادامه
نايب قهرماني شاگردان چمنيان در تورنمنت قطر
تيم ملي فوتبال نوجوانان که به منظور حضور در تورنمنت بين المللي قطر به دوحه رفته بود، در دومين ديدار خود به مصاف تيم اسپاير قطر رفت که اين بازي در نهايت با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد. گل ايران را عليرضا باويه به ثمر رساند. اين مسابقات طبق قوانين مدارس ...
» ادامه
پايان غائله مراکشي ها عليه کشتي گيران ايران
با پيگيري هاي بعمل آمده، پذيرش تيم‌هاي اعزامي کشورمان به رقابت‌هاي دانش‌آموزي مراکش انجام شد.
حبيب اله اخلاقي سرپرست تيم‌هاي کشتي دانش‌آموزي در اين خصوص گفت: با پيگيري‌هاي بابويي رئيس فدراسيون دانش‌آموزي کشورمان و همکاري رئيس فدراسيون جهاني ورزش دانش‌آموزي، ...

» ادامه
اولين فيلم بلند «صحت »در مرحله نگارش
"سروش صحت" به زودي اولين فيلم سينمايي جديد خود را به تهيه کنندگي شايسته کليد خواهد زد.فيلم جديد سروش صحت که قرار است به زودي درخواست پروانه ساخت آن را ارسال کنند به زودي کليد مي خورد.اين فيلم که قرار است با همکاري سروش صحت و محمدشايسته ساخته شود درحال ...
» ادامه
افسانه بايگان در «بي وزني»
پيش توليد دومين فيلم سينمايي مهدي فردقادري اين روزها به تهيه کنندگي مرتضي شايسته در هدايت فيلم ادامه دارد و اوايل خردادماه جلوي دوربين مي رود.
افسانه بايگان جديدترين بازيگري هست که با اين پروژه به توافق رسيده است.
پيش از اين حضور آنا نعمتي و ليلا اوتادي ...

» ادامه
زنگ تفريح
روز معلم
» ادامه
همراه با برندگان نوبل ادبي
مهدي طوسي
الياس کانتي
الياس کانتي متولد 25 ژوئيه 1905، رمان‌نويس بلغاري بريتانيايي بود. وي در سال 1981 برنده جايزه ادبي نوبل شد. او به زبان‌هاي بلغاري، انگليسي، فرانسوي، آلماني، لادينو تکلم مي‌کرد. رمان نابينايي در فهرست 1001 کتاب که بايد قبل از مرگ ...

» ادامه
«قاسم تنها» فرمانده پايگاه مقاومت بسيج کانون شد
فرماند پايگاه مقاومت بسيج «حمزه سيدالشهدا» در آييني با حضور مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و فرمانده مرکز بسيج فرهنگيان معرفي شد.
در اين آيين فاضل نظري مديرعامل کانون بسيج را متولي زنده نگه‌داشتن يک سبک تفکر، رويکرد و روحيه جهادي دانست. ...

» ادامه
کلنگ ساخت مرکز کانون در "اوز" به زمين زده شد
طي مراسمي با حضور سرپرست معاونت منابع و مديريت توسعه و مديرکل برنامه ريزي و بودجه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کشور، کلنگ مرکز فرهنگي‌هنري کانون در اوز لارستان به همت خيرين به زمين زده شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ...

» ادامه
با حضور مديرعامل کانون پرورش فکري:
افتتاح گام دوم مرکز تخصصي علوم کانون بندرعباس
گام دوم مرکز تخصصي علوم کانون پرورش فکري بندرعباس در قالب افتتاح رصد خانه و بخش فيزيک با حضور مديرعامل کانون افتتاح مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان هرمزگان، ناهيد سليماني احمدي مديرکل کانون اين استان اظهار داشت: ...

» ادامه
از خمين تا بوشهر، همه‌جا تکرار نام خليج فارس
همزمان با روز ملي خليج فارس، مراکز کانون نيز در کنار اعضا و مربيان نام بلند اين خليج را يک‌صدا فرياد زدند.
بر اساس اين گزارش، در استان مرکزي دو مرکز فرمهين و شماره يک خمين، روز ملي خليج فارس را گرامي داشتند.
مرکز فرهنگي‌هنري فرمهين روز ملي خليج فارس ...

» ادامه
اجتماعي
پذيرايي از کبوتر عراقي در اداره محيط زيست
يواشكي
دل گويه
جوان و جامعه
خوب است بدانيم
فلسفيدن هاي من
يك جرعه زندگي
تلخند
گنده تر از دروغ
طنز
ايستگاه
ورزشي
پايان رقابت دختران اسکيت باز نونهال کشور
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
فرهنگ و هنر
تجليل از هلن ميرن با حضور دنيرو
«فيلشاه»؛ پرفروش‌ترين انيميشن سينماي ايران
دريچه هنر
ميراث فرهنگي
ميز خبر
بچه هاي مدرسه
دغدغه سنگيني کيف مدرسه و چند پيشنهاد
از گوشه و كنار
كاغذ اخبار
اخبار خارجي
ادبيات نوجوان
خبر اد‌‌‌‌‌بي
نغمه
تازه‌هاي نشر
زنگ ادبيات

اين نسخه 170 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون