جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4109 - تاریخ : 1396/11/09- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)


راه‌هايي براي ارتقاي کارکرد و اثرگذاري قصه‌گويي

حرکت جوانمردانه آکادمي کيا در هفته آخر ليگ نوجوانان

راه‌اندازي شبکه سينا، با هدف مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي

تغيير روند تعيين شهريه مدارس غيردولتي عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

معاون ابتدايي آموزش و پرورش:
شناسايي استعدادهاي دانش آموزان با اجراي طرح« شهاب»
معاون آموزش ابتدايي آموزش‌وپرورش معتقد است در طرح شهاب نبايد فقط به شناسايي استعدادها توجه شود بلکه بايد گام‌هاي موثر طرح مانند هدايت دانش‌آموزان مورد تاکيد باشد.رضوان حکيم‌زاده در ‌گفت‌وگو با پانا درمورد پيشروي طرح شهاب که به شناسايي و هدايت استعدادهاي برتر دانش‌آموزان در مدارس ابتدايي اختصاص دارد عنوان کرد: مجري اين طرح بنياد ملي نخبگان با همکاري مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان است و با توجه به جلساتي که داشتيم اعلام آمادگي کرديم تا طرح شهاب را با ارزشيابي کيفي توصيفي تلفيق کنيم.
وي ادامه داد: طرح شهاب تا زماني که استعدادهاي برتر و تنوع آن را در دانش‌آموزان به رسميت بشناسد از آن استقبال مي کنيم اما اگر صرفا استعداد و هوش‌شناختي دانش‌آموز مدنظر باشد و استعدادهاي برتر نسبت به ساير دانش‌آموزان را هدف قرار دهد و به نوعي با هدف جداسازي باشد؛ به چنين روش اجرايي نقد جدي خواهيم داشت.
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش به يکي از چالش‌هاي اجراي طرح شهاب اشاره و بيان کرد: اکنون با توجه به جلسات مشترکي داشتيم به نظر مي رسد چالش اجراي طرح در کلاس‌هاي با تراکم بالا را شاهد هستيم که در چنين وضعي امکان اجراي کامل کار وجود ندارد علاوه بر آن معمولا اجراي چند طرح از ساير معاونت‌ها هم بر معلم تکليف مي‌شود.
حکيم‌زاده در پاسخ به اين سوال که پيشرفت طرح شهاب چرا فقط در حد تهيه نيمرخ استعدادي پيش رفته و توسعه‌ بيشتري نداشته است، تصريح کرد: اگر متولي و مجري طرح آموزش ابتدايي باشد. برنامه‌هايي براي پيشبرد بيشتر طرح داريم البته اين برنامه‌ها به همکاران اعلام شده است علاوه بر آن آمادگي خود را براي همکاري با ساير نهادهاي مربوطه عنوان کرديم.
يک معرفي، يک خوانش
هم هوشمندانه، هم ابلهانه !
عنوان کتاب:مرد صدساله‌‌‌اي که از پنجره فرار کرد و ناپديد شد
نويسنده:يوناس يوناسن
ترجمه:فرزانه طاهري
کتاب « مرد صدساله‌‌‌اي که از پنجره فرار کرد و ناپديد شد » رماني است سرراست و مفرح و شگفت‌‌‌انگيز و گاه حتي قهقهه‌آور که با هوشمندي و تخيلي غني، شخصيت ...

» ادامه
هکاته؛ الهه‌ سه چهره‌ ماه
هکاته، در اسطوره‌هاي يونان، از ايزدبانوان يوناني و مرتبط با چهارراه‌ها و جهان‌زيرين است. او اغلب با سه سر به تصوير کشيده مي‌شود: يکي سگ، ديگري مار و سومي اسب.اکثر مواقع تصوير نادرستي از او به عنوان ايزدبانوي افسونگري يا شيطاني ارائه شده است، اما او در ...
» ادامه
جنگل‌هاي هيرکاني ناپديد مي‌شوند!
به اعتقاد کارشناسان با گذشت زمان ، خشکاندن مرداب‌ها و آبگيرها ، جنگل‌تراشي با هدف تصرف محدوده تراشيده‌شده به‌عنوان زمين کشاورزي ، بهره‌برداري مفرط صنايع چوب و کاغذ، بدون جايگزيني مناسب و قاچاق چوب، از عوامل و انگيزه‌هاي از بين‌رفتن بخش زيادي از جنگل‌هاي ...
» ادامه
روش‌هايي براي يادگيري سريع‌
يادگيري يک مهارت است. همه ي ما بايد بر اين مهارت تسلط داشته باشيم، زيرا ابزارهايي که به‌کار مي‌بريم سال‌به‌سال در حال تغيير و تحول هستند :
براي درک يک مشکل، پنج مرتبه بپرسيم «چرا»
بايد دليل اصلي يک مشکل را بدانيم. که البته، در اکثر مواقع، نه يک مشکل ...

» ادامه
چشم‌ها دروغ نمي‌گويند!
اسکن چشم براي اولين بار در دهه 1970 و 1980 انجام شد و چند سال بعد از آن، در 1986 الگوريتم‌هايي براي اين کار توسط دانشمندان نوشته شد.
امروزه از فن‌آوري اسکن چشم براي شناسايي افراد در فرودگاه‌ها و بسياري مراکز ديگر استفاده مي‌شود؛ وقتي براي اولين بار ...

» ادامه
فلسفه و جهان هاي موازي
واژه‌ي «بيکران»به تعدد روش‌هايي اشاره دارد که عالم مي‌تواند آن‌گونه وجود‌ داشته ‌باشد. (چيزي که فلاسفه با نام «جهان‌ها» بدان اشاره مي‌کنند.) با هر انتخابي که يک شخص مي‌کند، جهان جديدي خلق مي‌شود که ‌در‌آن يک انتخاب جايگزين ساخته شده ‌است.مفهوم جهان‌هاي ...
» ادامه
يادي از سردبير گل آقا
مهدي طوسي
اگر مرتضي فرجيان نبود، قطعاً بسياري از طنز پردازان جوان، هيچ‌گاه طنز‌نويس نمي‌شدند. واقعيت امر اين است كه فرجيان به‌عنوان شاعر مسلم طنز‌پرداز، تمام نيرو و جواني خود را وقف اصلاح اشعار ديگران كرد و الحق در طنز فارسي، شاعران طنز‌سراي زيادي به ...

» ادامه
شرح عكس
وااااااي....! بچه ها چقدر پول اين جا ريخته؟! نكنه حقوق هامون را ريخته باشند!
» ادامه
وزير ارشاد به تماشاي «اپراي عروسکي خيام» نشست
در دهمين شب از برگزاري سي و ششمين جشنواره تئاتر فجر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي دومين بار در اين رويداد هنري حضور پيدا کرد.
به گزارش افکارنيوز، در دهمين شب از برگزاري سي و ششمين جشنواره تئاتر فجر سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي بار دوم ...

» ادامه
زنگ تفريح
بارش برف در تهران

» ادامه
نگاهي به زندگي لاهوتي ؛شاعر دوره مشروطه
مهدي طوسي
ابوالقاسم الهامي متخلص به لاهوتي يا لاهوتي خان متولد1264 کرمانشاه شاعر و روزنامه‌نگار دوران انقلاب مشروطه بود. او در دوران رضاشاه تحت تعقيب قرار گرفت و غياباً محکوم به اعدام شده ولي موفق به فرار به شوروي شد.
لاهوتي دوران کودکي و جواني خود ...

» ادامه
«شکوفه‌هاي انار» مربيان کانون زنجان ،کتاب سال دفاع مقدس شد
همزمان با برگزاري آيين پاياني هفدهمين دوره انتخاب بهترين کتاب سال دفاع مقدس، مجموعه شعر کودک «شکوفه‌هاي انار» اثر مربيان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان زنجان برگزيده شد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، کتاب «شکوفه‌هاي ...

» ادامه
فرهنگ و هنر
فروش 350 ميليوني«کمدي انساني»
نيکي کريمي در «مصائب شيرين 2»
«رگ خواب» و دريافت يك جايزه
شکست سخت انيميشن هاليوودي در گيشه
ادامه فيلمبرداري «روسي»
مهران احمدي در «ساخت ايران 2»
نقد فيلم
جشنواره فجر
بچه هاي مدرسه
از گوشه و كنار
يادداشت
كاغذ اخبار
ادبيات نوجوان
خبر اد‌‌‌‌‌بي
تازه‌هاي نشر
زنگ ادبيات
نغمه
اجتماعي
يواشكي
دل گويه
سرمقاله
جوان و جامعه
يادداشت
نمادها و حكايت ها
يك جرعه زندگي
داستانك
تلخند
گنده تر از دروغ
طنز
ايستگاه
ورزشي
هدفم کسب افتخار در رقابت هاي آسيايي تايلند است
يک فوتباليست جوان ايراني در گيلينگهام
اردوي تيم ملي دوچرخه سواري در کيش
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان

اين نسخه 739 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون