جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4024 - تاریخ : 1396/07/23- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


مرادي‌کرماني و کتاب‌خانه‌هاي سيار روستايي کانون نامزد جايزه آستريد ليندگرن 2018

چمنيان: اين تيم بايد براي جام جهاني جوانان حفظ شود

در تدارك يك رژيم فكري باشيم !

اردوهاي دانش‌آموزي شاخصي براي توفيق نظام آموزشي
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

غفوريان :
آغاز دوره هاي بريل آموزي در مدارس استثنايي
معاون آموزشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي از آغاز دوره هاي بريل آموزي در مدارس استثنايي ويژه دانش‌آموزان داراي مشکلات بينايي خبر داد.
به گزارش پانا، محسن غفوريان در برنامه پرسشگر در خصوص وضعيت آموزشي دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه، اظهار کرد: استقبال از اين نوع دانش‌آموزان در مدارس عادي وجود داشته و اين مساله باعث ايجاد فرصت برابر آموزشي مي‌شود. به واسطه تغيير نگرش ها و توانمندي ها مي توان زمينه ورود افراد با نيازهاي ويژه را فراهم کرد.
وي افزود: امسال نهضتي در مدارس آغاز شده که بر اين اساس بريل آموزي به تمامي دانش‌آموزان حتي گروه‌هايي که فقط آسيب بينايي دارند ارائه مي‌شود.
معاون آموزشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي عنوان کرد: 852 مدرسه استثنايي پشتيبان براي طرح تلفيقي در کشور وجود دارد که سياست هاي حمايتي و کمک کننده به مدارس پذيرا، اين طرح را در دستور کار قرار دادند.
غفوريان به مساله سرويس اياب و ذهاب دانش‌آموزانه اشاره داشت و گفت: در سال 92 اعتبار درنظرگرفته شده 3 ميليارد تومان بود که در سال 96 به 29ميليارد تومان افزايش پيدا کرده است.
معاون آموزشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي بيان کرد: از سه سال گذشته 8 راهکار اجرائي براي آموزش‌ها در نظرگرفته شده که از جمله آن مي توان به هدف گذاري براي شناسايي به هنگام افراد با نيازهاي ويژه ، توسعه و تقويت فرصت‌هاي برابر آموزشي و تلاش در جهت فراگيرسازي آموزش و پرورش اشاره کرد.
سرمقاله
شادي كودكان در مسلخ ناآگاهي بزرگسالان
زهرا کيان بخت
مدارس امروز با مشكل جديدي مواجه هستند كه هر چند پيش از اين هم، وجود داشته، اما اين روزها به علل مختلف، شدت بيشتري يافته است.
در كسوت آموزگار يا ديگر مسئولان مدرسه، نگاهي به پرونده‌هاي دانش‌آموزان ...

» ادامه
نانوحسگري بدون نياز به منبع انرژي
محققان اقدام به ساخت نانوحسگري کرده اند که بدون نياز به منبع انرژي مي‌تواند امواج مادون قرمز را شناسايي کند. اين نانوحسگر از همان پرتوهاي مادون قرمز، براي تأمين انرژي خود استفاده مي‌کند. استفاده از حسگرها در زندگي روزمره در حال افزايش است، به‌طوري که ...
» ادامه
اولين کشف بزرگ ترين راديوتلسکوپ جهان
کمتر از يک سال پس از آغاز به کار بزرگ ترين راديوتلسکوپ جهان در چين،‌ تلسکوپ 500 متري FAST، اين سازه اولين کشف خود را به ثبت رساند.
اخترشناسان با استفاده از ديش بزرگ اين تلسکوپ موفق به رصد يک جفت تپ اختر(Pulsar) در فاصله هزاران سال نوري از زمين شدند. ...

» ادامه
چه چيزي اين کوه غيرعادي را ايجاد کرده است؟
کوه «اهونا» روي سياره کوتوله سرس قرار دارد، اين جرم فضايي در کمربند سيارکي بين مريخ و مشتري در حال چرخش است.هرچند کوه اهونا اصلأ شبيه چيزي که انسان قبلأ ديده باشد نيست. شيب هاي آن نه تنها با دهانه هاي آتشفشاني قديمي بلکه با رگه هاي عمودي مزين شده اند. ...
» ادامه
هيپنوتيسم يا خواب مصنوعي
کلمه هيپنوتيسم (hypnosis) در قرن نوزدهم از کلمه‌اي يوناني به معناي خواب ساخته شد، اما اين كلمه ممکن است باعث گمراهي درباره معناي آن شود. افرادي که در حالت هيپنونتيسم قرار دارند اغلب از لحاظ جسمي در حالت آرامش اند ، و ممکن است به آن ها گفته شود که چشم‌هاي‌شان ...
» ادامه
فلسفه و «نه» گفتن !
«نه»هاي طبيعت بسيار بيش تر است از «بلي» هاي آن! طبيعت به راحتي «نه» مي گويد و نظريه تکامل تقريري است از سير اين نه گفتن ها و «آري» هايي که بسيار محدود در اين بين سر بر مي آورد. ما انسان ها هم در زندگي بيش از «بلي» گفتن با «نه» گفتن زندگي مي کنيم. انتخابي ...
» ادامه
از مجموعه داستان هاي تو
راه حلي براي مشكل استقلالي ها
مهدي طوسي
مگر نه اينكه تو يك فرهنگي و ورزشي مهم هستي!؟ مگر نه اينكه فرهنگي، هنري و ورزشي و سياسي هاي بزرگ بايد در زماني كه بايد كاري را انجام بدهند، ‌آن كار را به درستي انجام بدهند؟
الان زماني است كه تو بايد از شمّ ورزشي خودت استفاده بكني و به عنوان ...

» ادامه
شرح عكس
ويسي مربي استقلال اهواز به بازيكن پرسپوليس: خوشحالم كه به تيم ما گل زدي و باعث شدي كه من نقطه ضعف تيمم را متوجه بشوم. دمت گرم!
» ادامه
پايان مسابقات بين المللي تنيس جوانان
پرونده رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان با معرفي برترين‌ها بسته شد. ‌‌
آخرين روز رقابت هاي تنيس بين المللي جوانان در بخش دختران و پسران برگزار شد و تنيسورها براي کسب عناوين برتر به مصاف يکديگر رفتند.
در فينال بخش پسران ، آرتور سوگويان از ارمنستان با ...

» ادامه
عكاسخانه
خانه " وينچستر"، كاليفرنيا

» ادامه
زنگ تفريح
مسابقات رباتيك پليس راهور

» ادامه
داستاني از فردوسي و شاهنامه اش
به انتخاب مهدي طوسي
روز ديگر شد . کاووس به سرداران خود فرمان داد که سپاهيان را آماده براي ميدان جنگ کنند و طبل و شيپور جنگ را بنوازند . پس صد هزار مرد سپاهي همه آماده شدند و به حرکت در آمدند . منزل به منزل رفتند تا آن سوي مرز رسيدند . آنان در نزديک ...

» ادامه
عكس روز
گالري ملي ارمنستان

» ادامه
سياست‌گذاري، موضوع نشست ترويج خواندن
شصت و چهارمين نشست ترويج خواندن با موضوع «سياست‌گذاري و ترويج خواندن» ميزبان علاقه‌مندان خواهد شد. به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، محمود مروج و سيدمهدي ميرحسيني سخنرانان شصت و چهارمين نشست ترويج خواندن هستند. قرار است اين کارشناسان ...
» ادامه
هفته ملي کودک در استان‌هاي کشور – بخش اول
حضور کودکان با نيازهاي خاص در فعاليت‌هاي کانون
در هفته‌اي که گذشت، مراکز کانون سراسر کشور شاهد برنامه‌هاي متنوعي بودند که افتتاح مراکز جديد و نيز فعاليت‌هاي فرهنگي‌هنري براي کودکان بيمار از مهم‌ترين آن‌ها بود. امروز و فردا در گزارش‌هايي، نگاهي داريم به اهم اخبار اين فعاليت‌ها.
حضور کانوني‌ها بر ...

» ادامه
گالري
برگزاري دومين نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي
جهانگردي
اخبـــــــــار
تاريخ و تمدن
خبر
بچه هاي مدرسه
وجود مدارس خالي در پايتخت
ثبت نام دانش‌آموزان واجد شرايط تا اول آبان ماه
كاغذ اخبار
از گوشه و كنار
ادبيات نوجوان
تبريک توييتري وزير ارشاد براي تولداستاد شفيعي کدکني
منبع الهام ويرجينا وولف در کتاب «اورلاندو»
خبر اد‌‌‌‌‌بي
تازه‌هاي نشر
نغمه
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر
جوان و جامعه
چشم سوم خود را بگشاييم !
يادداشت
نمادها و حكايت ها
داستانك
يك جرعه زندگي
تلخند
طنز
ايستگاه
ورزشي
نتايج نوجوانان در تاريخ فوتبال ايران بي سابقه است
منصوريان مربي نوجوانان سن پائولي مي شود؟
ورزش جوان و نوجوان
ميز خبر

اين نسخه 687 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون