جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3984 - تاریخ : 1396/06/04- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


گامي به سوي توسعه کانون استان قزوين

8 تيم صعود کننده به مرحله دوم «جام غنچه‌هاي تكواندو» مشخص شدند

پرسيدن به شيوه ي سقراط

امکانات ورزشي مدارس مجهز مي شود
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

معاون وزير آموزش و پرورش تشريح كرد؛
شرايط ثبت نام مدارس در شهريورماه
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تا کنون بيش 11 ميليون دانش آموز ثبت نام کرده و مابقي افراد بعد از اعلام نتايج امتحانات شهريور ماه امکان اين کار را دارند.
علي زرافشان در گفت وگو با پانا، در مورد روند ثبت نام دانش آموزان اظهارکرد: بازه زماني ثبت نام مدارس تا پايان مردادماه براي دانش آموزان قبولي خرداد تعيين شده بود و نزديک به 11 ميليون و 200 نفر در مهلت تعيين شده ثبت نام خود را انجام دادند. بازه زماني ثبت نام تقريبا مشابه سال گذشته بوده است.
وي افزود: دانش آموزاني که قبولي خود را کسب نکردند با آغاز شهريورماه و بعد از شرکت و قبولي در امتحانات بايد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد جابجايي دانش آموزان اظهارکرد: تا ابتداي مهرماه دانش آموزان امکان جابجايي در سطوح استان، شهر و منطقه را خواهند داشت و اين مساله کاملا در چارچوب ضوابط قانوني بوده است.
زرافشان گفت: بازه زماني ثبت نام تا پايان مردادماه براي دانش آموزان در راستاي ساماندهي بهتر و اقدامات مديريتي در آستانه بازگشايي مدارس درنظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: اقداماتي مانند سازماندهي کلاس درس، صدور و ابلاغ معلمان، تخصيص نيروي انساني برحسب درجه بندي نيروي انساني در مدت زمان باقي مانده تا بازگشايي مدارس مديريت مي شود در واقع ثبت نام اولين حلقه زنجيره مديريتي است علاوه بر اين مساله کتاب هاي درسي و ثبت سفارش نيز براساس اين شرايط ساماندهي مي شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد روند هدايت تحصيلي گفت: بيش از 500 هزار دانش آموز پايه دهم در هدايت تحصيلي ثبت‌نام کردند و بخشي قابل توجهي از هدايت تحصيلي انجام شده است.
زرافشان تصريح کرد: بخشي از دانش آموزان پايه ...
» ادامه
سرمقاله
كودكان را با «هنر» آشتي دهيم!
زهرا کيان بخت
آيا به اين مسأله كه فضاي منزل‌، تا چه اندازه، به كودك‌مان انرژي و احساس مثبت مي‌بخشد، توجه مي‌كنيم؟ خوب است گاهي به دور و برمان و خانه‌اي كه در آن زندگي مي‌كنيم، نگاه كنيم و از خودمان بپرسيم به راستي اين ...

» ادامه
آب حيات در مغز انسان !
دانشمندان دريافته اند که تعداد اندکي از سلول هاي بنيادي واقع در هيپوتالاموس نقشي اساسي در کنترل روند پيري دارند.
تحقيقات نشان مي دهد که تعداد سلول هاي بنيادي هيپوتالاموس به طور طبيعي در طول زندگي حيوانات کاهش مي يابد و اين کاهش باعث تسريع پيري مي شود.در ...

» ادامه
چه کسي موسيقي را اختراع کرد، انسان يا حيوان؟
عقل حکم مي کند که موسيقي يکي از اختراعات انسان متمدن باشد؛ اختراعي که هم سرگرم کننده و با ارزش است و هم بيش از يک ضرورت اساسي زندگي است.قدمت تبرها و نيزه هاي اوليه به ترتيب به حدود 1/7ميليون سال و 500 هزار سال گذشته
بر مي گردد، اما قد يمي ترين ساز موسيقي ...

» ادامه
مورد عجيب مرتاض هندي !
هند سرزمين عجايب بسيار و باور نكردني است و هر از گاه اخباري درباره ي اين عجايب و غرايب منتشر مي شود كه موجب شگفتي جهانيان مي شود. گرچه شايد باور اين اخبار براي خود مردمان هند، چندان سخت نباشد.
چرا كه اين وقايع در ميان همين مردم اتفاق مي افتد. خبر تازه ...

» ادامه
قوم‌نگاري ارتباطات چيست؟
قوم‌نگاري ارتباطات شاخه‌اي از مطالعات علمي است که توسط انسانشناس و زبانشناس «دل هيمز» پديد آمده است.اين شاخه بر ايده تفکيک ناپذيري فرهنگ و ارتباطات استوار است. در ارتباطات، نظام‌هاي باوري و ارزشي پديدار گشته‌اند تا فرهنگ را شکل داده و هم چنين مردم را ...
» ادامه
جابجايي در ارقام مجذور
معماي روز قبل
مجذور عدد 13 برابر است با 169. حال اگر رقم آخر آن را به وسط عدد منتقل کنيم، عدد 196 بدست مي آيد که مجذور عدد 14 است که دقيقا عدد بعد از 13 است.
آيا مي توانيد عدد بعدي را با همين خاصيت بيابيد؟
منبع:ihoosh
پاسخ :16 روز
روز اول حلزون ...

» ادامه
از مجموعه داستان هاي تو
استقلال را رها نكن
قسمت دوم و پاياني
مهدي طوسي
....اين اولين باري نيست كه تو متوجه شدي كه بايد يك كار درست و حسابي بكني اما اولين باري است كه تو فهميدي كه بعد از خواب و بعد از مشتي كه توسط همسايه به خاطر خوروپف بيش از حدت خوردي بايد به كاري كه خيلي دوست داري بپردازي ...

» ادامه
شرح عكس
جباري به منصوريان: عليرضا خان! هيچي از موهات باقي نمونده ها!
» ادامه
عكاسخانه
قصر بزرگ تايلند

» ادامه
سرمربي تيم ملي هندبال نوجوانان:
سطح ملي پوشان به يکديگر نزديک است
سرمربي تيم هندبال نوجوانان کشورمان به دنبال سفر اين تيم به تورنمنت بين المللي قطر گفت: براي رقابتهاي قهرماني آسيا و انتخابي جهاني سال آينده، آماده مي شويم.
ناصر سليمي در گفت و گو با مهر گفت: اين تورنمنت بين المللي چهارجانبه بوده و يک برنامه تدارکاتي ...

» ادامه
زنگ تفريح
دانش آموزان و فعاليت تابستانه در مدرسه

» ادامه
ســکــوتِ سياهي ســايه
مائده محسني
فرياد هاي بي پايانش دوباره جان مي گيرد! دستانش را بر سرش حصار مي کند. نمي تواند آن افکار زنداني شده اش را آزاد کند؛به گمانم افکار مبهم تداعي شده بر ذهنش،به حبس ابد و يک روز محکوم است.
از تخت بر مي خيزد،بر صورت متورم شده و چشمان قرمزش؛آبي ...

» ادامه
رقابت قصه‌گويان در مرحله استاني در حال برگزاري است
همزمان با برپايي دور استاني جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي کانون، کارگاه‌هاي تخصصي با حضور مدرسان برتر کشور در حال برگزاري است.بر همين اساس، اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قزوين با دعوت از همه علاقه‌مندان و فعالان حوزه کودک، دومين کارگاه ...
» ادامه
با حضور مسوولان منطقه برگزار شد:
نمايش تابستانه‌هاي خراسان جنوبي
مراکز کانون در خراسان جنوبي با برپايي نمايشگاه‌هايي، حاصل تلاش ايام تابستان را در معرض ديد عموم قرار دادند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان جنوبي، هم‌زمان با پايان يافتن کلاس‌هاي تابستاني، کودکان و نوجوانان شرکت ...

» ادامه
با حضور فرماندار صورت گرفت
بازگشايي مرکز عرضه محصولات و توليدات کانون در شهرضا
فرماندار شهرضا بر دسترسي آسان خانواده‌ها به سرگرمي‌هاي متناسب با فرهنگ ايراني‌اسلامي تاکيد کرد.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اصفهان، مهندس محسن گلابي ضمن بازديد از فعاليت‌هاي متنوع مرکز کانون در شهرضا، نمايشگاه ...
» ادامه
ميهماني فرشته‌هاي آزاده در کانون بجنورد
اعضاي مرکز شماره يک بجنورد ميزبان تعدادي از آزادگان جنگ تحميلي شدند.به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خراسان شمالي، اين برنامه با هدف آشنايي کودکان با رشادت‌ها و جان‌فشاني‌هاي اين اسراي جنگ تحميلي برگزار شد.
در ...

» ادامه
گالري
خبر
عكس روز
تاريخ و تمدن
شهر سوخته بانکوک، فانوسي که خاموش شد
عجايب دنيا
اخبـــــــــار
بچه هاي مدرسه
از دست رفتن فرصت خلاقيت با آزمون هاي متعدد
مدارس نمونه دولتي شهريور ماه آزمون مجدد برگزار نمي کنند
مطالب آموزشي
كاغذ اخبار
از گوشه و كنار
ادبيات نوجوان
فوتبال محله ما
خبر اد‌‌‌‌‌بي
تازه‌هاي نشر
زنگ ادبيات
نغمه
تلخند
طنز
ايستگاه
ورزشي
نويد شمس در تيم منتخب تنيس روي ميز جهان
توقف تيم ملي نوجوانان مقابل دانشجويان
ورزش جوان و نوجوان
ميز خبر
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر
جوان و جامعه
پرسش هاي هدايت كننده
يادداشت
نمادها و حكايت ها
يك جرعه زندگي
داستانك

اين نسخه 678 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون