جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3899 - تاریخ : 1396/02/20- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)


برنامه‌ريزي براي ترسيم نمودار پيشرفت اعضاي کانون

بازيکنان شايسته‌اي دارم که جاي نورافکن را پر خواهند کرد

هفت اصل اساسي براي ساده‌تر کردن زندگي

اعلام ساعات فعاليت‌هاي فوق برنامه «مدارس غيردولتي»
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي:
تقويت جايگاه معلمان و آموزش و پرورش حلال مشکلات کشوراست
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: براي حل مشکلات کنوني کشور بايد جايگاه معلمان و آموزش و پرورش را تقويت و شان فرهنگيان را حفظ کنيم.به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، مسعود پزشکيان در همايش تجليل از معلمان که در سالن ورزشي الغدير قزوين برگزار شد اظهاركرد: همه مشکلات کنوني کشور ناشي از بي توجهي به آموزش و پرورش است و آنگونه که بايد نتوانسته ايم جايگاه رفيع اين نهاد را حفظ کنيم.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: کشور زماني مي تواند از جهل خارج شود که انسان هاي باسواد توسط معلمان فرهيخته تربيت شوند و اين انسان ها مسند امور را در اختيار داشته باشند.
وي بيان کرد: جامعه اي که انسان هاي دانا دارد هميشه پيشرو است و حيات انسان به علم و علم بدون عمل هيچ فايده اي ندارد و اگر جايگاه علم و دانش را بها دهيم و آن را قدر بدانيم مي توانيم از مشکلات عبور کنيم.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ذهن يک انسان را معلم شکل مي دهد و آموزش و پرورش به عنوان مکان تربيت و شکل گيري اذهان جايگاه رفيعي دارد و بايد همواره ارتقاء يابد.
پزشکيان يادآورشد: امروزه نوع گفتار، رفتار و تحليل ما ايراد دارد و همه اين اشکالات بايد در مدارس اصلاح شود اما با همه انتظاري که از اين نهاد داريم هنوز نتوانسته ايم شان آن را بخوبي حفظ کنيم.نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: عدالت را با دانش و دانايي و آگاهي مي توانيم در جامعه پياده کنيم و اگر مردم آگاهانه در صحنه باشند بسياري از مشکلات برطرف مي شود.
وي اظهاركرد: بعد از 38 سال هنوز گرفتار مشکلات جدي هستيم و براي خروج از بحران بايد جايگاه آموزش و پرورش را تقويت کنيم و بدانيم همه کساني که امروز به جايي رسيده اند با تلاش معلمان بوده است.
سرمقاله
بچه ها بياييد آب را دريابيم !
آذر فخري
آب ما را تطهير مي کند؛ چه آن را بنوشيم ، چه با آن شست و شو کنيم. آب، در قالبي که ما در آن نهاده شده ايم ، عنصر غالب واسطي است بين درون ما و جهان بيرون . اگر همه چيز از آب آفريده شده باشد ، که شده است ، و اگر بدون ...

» ادامه
انتقال کوه يخ از قطب جنوب به فجيره براي تامين کمبود آب
در شرايطي که کشورهاي جهان در قالب نشست‌ها و جلسات بين‌المللي نظير نشست اقليمي پاريس در تلاش هستند با ارائه راهکارهايي از عوارض ناشي از گرمايش جهان بکاهند، امارات قصد دارد براي تامين آب آشاميدني شهروندانش دو کوه يخي را از قطب جنوب به سواحل خود بکشاند. ...
» ادامه
افتتاح طولاني‌ترين پل معلق جهان در آلمان
مراحل ساخت طولاني‌ترين پل معلق جهان با بيش از 440 متر طول در آلمان به پايان رسيده و قرار است در 2017 افتتاح شود.براساس گزارش اشپيگل، طولاني‌ترين پل معلق جهان در منطقه راپبوده‌تال در زاکسن آنهالت آلمان افتتاح ‌شود.طول اين پل بيش از 440 متر اعلام شده و ...
» ادامه
حس کردن وزن اجسام در واقعيت مجازي
محققان موفق شدند با استفاده از واقعيت مجازي بلند کردن اجسام و حس کردن وزن آنها را شبيه‌سازي کنند.آنان استفاده از هدست‌هاي واقعيت مجازي و سيگنال‌دهي الکتريکي، احساس مواجهه با ديوار و يا بلند کردن اجسام را در کاربران ايجاد کنند.محققان طي تحقيقات يک کوله‌پشتي ...
» ادامه
داروي مسکن چيست؟
مُسکن يا درد زُدا دسته‌اي از داروهاي بسيار پر کاربرد در پزشکي هستند که براي کاهش درد و کنترل آن استفاده مي‌شوند.مسکن‌ها با ساز و کارهاي مختلف بر اعصاب مرکزي يا محيطي تاثير مي‌گذارند.استامينوفن يکي از مهمترين و پرکاربردترين مسکن‌هاست.که علاوه بر ويژگي ...
» ادامه
تست IQ
تست هوش امروز
تست هوش بايد پس از خواندن سئوال در عرض فقط 5 ثانيه به آن جواب درست را بدهيد در پايان تعداد پاسخهاي درست شما ضرب در 10 ميشود و ميزان آي کيو شما را نشان ميدهد (آساني سوالات شما را گول نزند !!!)
1- بعضي از ماهها 30 روز دارند بعضي 31 روز ...

» ادامه
گفتگو با سعيد طلايي درباره ي طنز نوجوان
کار براي نوجوانان مرز بسيار باريکي دارد
اگر مطالب خيلي جدي باشد و در رده سني نوجوان نباشد مخاطب را پس مي‌زند و از سوي ديگر اگر سطح مطالب پايين باشد مخاطب نوجوان احساس مي‌کند جدي گرفته نشده است.
سعيد طلايي شاعر و طنزپرداز جوان کشور ضمن اشاره به سختي‌هاي کار در حوزه نوجوان در گفت‌وگو با سوره ...

» ادامه
شرح عكس
ببين! درسته الان بازي پخش مستقيم دارين ولي اگر اجاره خونه من رو پرداخت نكني من توي روزنامه ها همه چيز رو مي گم ها!
» ادامه
مربي تيم ملي نوجوانان کاراته:
روحيه جنگندگي و مبارزه‌طلبي کاراته‌کاها بالاست
ملي‌پوش پيشين تيم ملي کاراته بزرگسالان اين روزها به عنوان مربي تيم ملي نوجوانان کاراته کشورمان مشغول به فعاليت است.
مجيد خسروي به عنوان يکي از پرافتخارترين کاراته‌کاهاي استان مرکزي حال در کسوت مربيگري تيم ملي به همراه همکارانش، تيم ملي نوجوانان را آماده ...

» ادامه
عكاسخانه
ميدان "پيازا دل کمپو" در شهر تاريخي سيه نا ايتاليا قرار دارد، اين ميدان به شکل صدف است و در زمان قرون وسطي ساخته شده است و به عنوان يکي از زيباترين ميدان هاي جهان شناخته مي شود.
» ادامه
زنگ تفريح
کودکان جنوب کرمان

» ادامه
آقاي عامه پسند،
نويسنده اي با مخاطب ميليوني
مهدي طوسي
رجب‌علي اعتمادي در سال 1312 در شهر لار استان فارس به دنيا آمد. پدرش اسم پدربزرگش را براي او انتخاب کرد ولي مادرش نام او را به مهدي تغيير داد ولي نام شناسنامه‌اي او هم‌چنان رجب‌علي باقي ماند.
در سال 1335 پس از اتمام دوره سربازي، در آزمون ...

» ادامه
انتشار کتابچه آثار چاپ اول کانون در نمايشگاه کتاب
همزمان با سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران، کتابچه‌اي از آثار منتشر شده کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سال 1395 در دسترس مخاطبان قرار مي‌گيرد.
بر اساس اين خبر، انتشارات کانون در سال گذشته، 147 عنوان کتاب چاپ اول و 244 عنوان اثر تجديد چاپي، ...

» ادامه
سيدآبادي خبر داد:
حضور 102 تيم در جام باشگاه‌هاي کتاب‌خواني کشور
مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و مطالعات فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: دومين دوره جام باشگاه‌هاي کتاب‌خواني با حضور 102 تيم در کشور برگزار مي‌شود.علي‌اصغر سيدآبادي در آيين گشايش کارگاه آموزش مربيان باشگاه‌هاي کتاب و کتاب‌خواني منطقه آزاد اروند در مرکز ...
» ادامه
مديرعامل تاکيد کرد:
توجه ويژه به شاخص‌هاي برنامه پنج ساله کانون
توجه به شاخص‌هاي تدوين شده در برنامه پنج ساله سند چشم انداز کانون در حوزه‌هاي مختلف از جمله مباحثي بود که مديرعامل در گردهم‌آيي مديران کل ستادي و استاني کانون بر آن تاکيد کرد.
حاجيان‌زاده در بخش پاياني اين گردهم‌آيي با تاکيد براين موضوع گفت: همان‌گونه ...

» ادامه
بعد از10 سال يک ايراني در جمع داوران بين‌المللي
علي بوذري داور نمايشگاه تصويرگري براتيسلاوا شد
علي بوذري به عنوان يکي از داوران نمايشگاه بين‌المللي تصويرگري براتيسلاوا انتخاب شد تا پس از 10 سال يک ايراني در جمع داوران اين رويداد بزرگ هنري حضور داشته باشد.از ايران تاکنون سيروس طاهباز، نورالدين زرين‌کلک، فرشيد مثقالي، بهزاد غريب‌پور، مهنوش مشيري ...
» ادامه
سرپرست دفتر فن‌آوري اطلاعات کانون:
پرتال کودک فرصتي براي ديده‌شدن کودکان است
سرپرست دفتر فن‌آوري اطلاعات و تحول اداري کانون پرتال کودک و نوجوان را فرصتي ايده‌آل براي ديده شدن کودکان و نوجوانان دانست چراکه آن‌ها با بارگذاري آثار خود مي‌توانند به نوعي ابراز وجود کنند.
مهديار نويدادهم در ديدار با مديرکل کانون استان يزد گفت: پرتال ...

» ادامه
گالري
خبر
تاريخ و تمدن
عكس روز
رونق بيشتر صنايع دستي با حضور در بازار کشورهاي همسايه
يک نمايشگاه مينياتور در کاخ نياوران
ميراث ماندگار
اخبـــــــــار
بچه هاي مدرسه
کمبود20 هزار نيرو مشاوره تحصيلي
اعلام ساعات فعاليت‌هاي فوق برنامه «مدارس غيردولتي»
كاغذ اخبار
از گوشه و كنار
مدارس جهان
ادبيات نوجوان
تازه‌هاي نشر
زنگ اد‌‌‌‌‌بيات
خبر اد‌‌‌‌‌بي
نغمه
تلخند
طنز حافظ، خيام و مولانا در گفتگو با سعيد بيابانکي
طنز
ايستگاه
ورزشي
پيگيري تمرينات تيم جوانان ايران در آکادمي
پنجمي چين در رقابت‌هاي واليبال زير 23 سال آسيا
ورزش جوان و نوجوان
ميز خبر
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر
جوان و جامعه
يادداشت
حكايت
پندهاي زندگي
داستانك

اين نسخه 830 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون