جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3892 - تاریخ : 1396/02/12- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


حضور کانون پرورش فکري با 3 غرفه در نمايشگاه کتاب تهران

براي قهرماني کار آساني نداشتم

ابلاغ اساسنامه پژوهش سراهاي دانش آموزي

تهيه پيش‌نويس لايحه «نظام پرداخت معلمي» براي اجراي مرحله دوم رتبه‌بندي معلمان عكس:ابراهيم علي آبادي

وزيرآموزش و پرورش:
آموزش و پرورش را به يك گفتمان ملي تبديل كنيم
برديا سيفي
وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه معلمان با سخت كوشي و تلاش پيگيرو دلسوزانه و عاشقانه در امر تعليم و تربيت مشاركت مي كنند گفت:اگر معلمي عاشق كارمعلمي نباشد مسلما تاثير گذاري زيادي در آموزش نخواهد داشت .
فخرالدين دانش آشتياني در نشست خبري كه با حضور اصحاب رسانه به مناسبت هفته‌ي بزرگداشت مقام معلم در ساختمان مركزي( شهيد رجايي ) برگزار شد، با تبريك اعياد شعبانيه اظهاركرد: روز و هفته معلم بهانه اي است كه بايد از شهداي انقلاب به ويژه شهداي دانش آموز فرهنگي كه در ايام دفاع مقدس به مسئله ي دفاع از كيان كشور پرداختند، ياد كنيم .
وي درادامه نسبت به رويكرد هاي خود در مبحث آموزش و پرورش پرداخت و گفت :اولين مسئله ما نسبت به آموزش و پرورش اين است كه بدانيم نگاه ما يك نگاه سرمايه اي است نه مصرفي .
ايشان "واقع گرايي و تحول خواهي" را مهمترين ويژگي هاي برنامه خود خواند و توضيح داد: خوشبختانه باسابقه اي كه دارم اين ويژگي ها را درمدرسه اجرا خواهم كرد لذا طرح و برنامه براي اجرا كردن اين نگاه را دارم ،اگرچه اين طرح وبرنامه دركوتاه مدت به وقوع نمي پيوند ،اما مهم اين است كه درآن مسير حركت كنيم وبه آن نقطه برسيم.
وزير آموزش و پرورش در ادمه گفت:بايد مسئله آموزش و پرورش را به يك گفتمان ملي تبديل بكنيم چرا كه بايد توجه داشته باشيم كه سرمايه هاي انساني كم اهميت تر از سرمايه هاي طبيعي نيست
و مابايد به اين مسئله توجه كنيم كه اگر به نيروي انساني توجه نكنيم كشور در مسير توسعه قرار نمي گيرد.وزيرآموزش و پرورش ،امنيت فرهنگي را از مهم ترين دستاوردهاي دولت يازدهم در آموزش و پرورش خواند و گفت: با حذف فرهنگ امنيتي، در اين دوره شاهد آرامش نسبي در بين فرهنگيان هستيم كه در اين راستا مي توانيم به فضاي ...
» ادامه
سرمقاله
او يار مهربان است
مريم اخوان صالح
بار ديگر سالروز شهادت معلم علم و اخلاق شهيد مطهري فرا رسيد تا به واسطه گرامي‌داشت اين شهيد بزرگوار، يادي هم از ايثارگران عرصه علم و تربيت شود.
آري، سخن از معلمان گفته مي‌شود. آنها كه عمر در كف مي گيرند و از جان مايه ...

» ادامه
چاقي مجسمانه
مو بويان يک مجسمه ساز معاصر چيني است. شهرت وي ساخت مجسمه‌هايي است با موضوع چاقي مردان‌ جوان چيني.اين‌مجسمه‌ها مردان جوان چاق را به حالت تعليق در فعاليت‌هاي مختلف و يا بي‌تحرک نشان‌مي‌دهد. تمرکز اساسي کار "مو بويان" تغيير ديدگاه مردمش در مورد اضافه وزن ...
» ادامه
امن ترين کليد دنيا ساخته شد
محققان با استفاده از چاپگر سه بعدي کليدي توليد کرده اند که ويژگي هاي امنيتي اش را در درون خود مخفي کرده و ساختن نمونه اي ديگر از آن غيرممکن است.با ساخت چنين کليدهايي ساخت کليد تازه از روي کليد اصلي با استفاده از عکس يک کليد به منظور سرقت توسط دزدان غيرممکن ...
» ادامه
ديوار چين از ماه ديده مي‌شود!
باور نکنيد!
بدون شک ديوار چين يکي از شاهکارهاي مهندسي و نشان دهنده قدرت ساختن انسان است و قطعا يکي از بزرگترين دست ساخته هاي بشر است که يادگاري از تاريخ به حساب مي‌آيد.
اما اين که مي‌توان ديوار چين را از ماه ديد، تنها شايعه‌اي است که هنوز هم برخي به ...

» ادامه
خواب مغز را کوچک مي‌کند و اين براي ما مفيد است
اگر شب استراحت نکنيد، سيناپس‌ها ممکن است مانند يک پريز که تعداد زيادي وسيله برقي به آن وصل است بسوزند. سيناپس‌ها محل اتصال دو عصب‌اند.خوابيدن باعث مي شود اتصال‌هاي عصبي مغز تا 20 درصد کوچک شود. اين نتيجه پژوهش تازه اي است که تغييرات دقيقي را که در طول ...
» ادامه
آشنايي با مجمع ‎‎جهاني اهل بيت(ع)
مجمع ‎‎جهاني اهل بيت(ع) که ‎يک ‎تشکل‎ جهاني ‎و غيردولتي ‎است در جمهوري ‎‎اسلامي ايران به ثبت رسيده است.مجمع جهاني اهل‌بيت به عنوان يک سازمان غيردولتي و جهاني، در سال 1369 هجري شمسي به وسيله جمعي از نخبگان پيرو اهل‌بيت (ع) و تحت اشراف مرجعيت شيعه تأسيس ...
» ادامه
يک معما با جوابي طنزآميز!
معماي امروز
فرض کن تو در آفريقا هستي و با يک طناب به درخت بسته شده اي و مثل لنگر در هوا معلق هستي. يک شمع هم به آرامي در حال سوزاندن طناب است.يک شير هم پايين درخت ايستاده و منتظر است تا با افتادن تو ناهارش را بخورد!
تا زماني که طناب سالم باشد تو هم ...

» ادامه
برگزيدگان جشنواره داستان طنز چهارگاه تقدير شدند
دفتر طنز حوزه هنري استان اصفهان با مشارکت مرکز آفرينش‌هاي ادبي قلمستان و همکاري اصفهان نيمروز اختتاميه جشنواره داستان کوتاه طنز چهارگاه را به همراه شب طنز برگزار کرد و در اين برنامه به معرفي نفرات برگزيده پرداخت.
به گزارش شيرين طنز، به نقل از روابط ...

» ادامه
عكاسخانه
مسجد «اوبودياه» در مالزي با گنبدهاي طلايي و درختان بلند سبزرنگ يکي از زيباترين مساجد اين کشور است.
» ادامه
زنگ تفريح
عكس:ابراهيم علي آبادي

» ادامه
همراه با شاعران افغان
"عفيف باختري" شاعر روزهاي موشك و جنگ
مهدي طوسي
عفيف باختري (زاده 1341 يکي از روزنامه‌نگاران و شاعران فارسي زبان شناخته شده معاصر افغانستان بود. وي در شهر مزار شريف ولايت بلخ به دنيا آمد و بيشتر عمر خود را در همين شهر سپري کرد و درگذشت.
ايشان در طول حيات خود در نشريه‌هاي جهان نو و ماهنامه ...

» ادامه
گردهم‌آيي دانش‌آموزان در مرکز علوم و نجوم کانون زنجان
آيين افتتاحيه دوازد همين همايش دانش ‌آموزي نجوم همزمان با هفته جهاني نجوم با همت آموزش و پرورش و مشارکت مرکز فرهنگي ‌هنري علوم و نجوم کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در استان زنجان برگزار مي‌شود.
بر اين اساس، مرکز علوم و نجوم زنجان در اين هفته ميزبان ...

» ادامه
سازها براي سرود‌هاي رضوي کودکان مي‌نوازند
فراخوان مسابقه سرود رضوي، از مجموعه برنامه‌هاي کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا عليه‌السلام منتشر شد.
به گزارش اداره‌ کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، امام رضا عليه‌السلام، حکمت، متانت، سخاوت (از سيره اخلاقي امام رضا ...

» ادامه
امام جمعه زابل:
معرفي استعدادهاي کودکان به مردم نيازمند بسيج عمومي است
نماينده ولي فقيه و امام جمعه زابل معتقد است براي شناساندن استعدادهاي ادبي و هنري کودکان و نوجوانان به همگان نيازمند يک بسيج عمومي و برنامه منسجم هستيم.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، حجت‌الاسلام علي‌اکبر کيخا در ديدار با سرپرست ...

» ادامه
با کسب 25 ديپلم افتخار درخشيدند
جايزه‌هاي بوسان براي کودکان زيست محيطي ايران
اعضاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان 25 ديپلم افتخار چهاردهمين مسابقه بين‌المللي نقاشي «محيط زيست» بوسان کشور کره جنوبي در سال 2016 را از آن خود کردند.
اين رويداد بين‌المللي در سال 2016 با موضوع «طبيعت زيبا» برگزار شد و کانون ...

» ادامه
از کميجان تا خليج فارس
همزمان با روز ملي خليج فارس، اعضاي ويژه‌برنامه‌اي در مدرسه امامت روستاي 'ني نيزک' از سوي کانون بوشهر برگزار شد.در اين برنامه که توسط واحد سيار روستايي کانون برازجان اجرا شد، پس از صحبت‌هاي مربي سيار در مورد اين روز مهم در تقويم انقلاب و چرايي ناميده ...
» ادامه
گالري
قصار اما...
عكس روز
بازديد «حداد عادل »از نمايشگاه موزه هنرهاي معاصر تهران
اختصاص بيش از 7 ميليارد براي بازسازي باغ فين کاشان
ديدني ها
اخبـــــــــار
خبر
گنجينه
بچه هاي مدرسه
از گوشه و كنار
روانشناسي
كاغذ اخبار
اخبار خارجي
ادبيات نوجوان
خبر اد‌‌‌‌‌بي
تازه‌هاي نشر
زنگ اد‌‌‌‌‌بيات
نغمه
كانون
ولادت سرچشمه هدايت و تقوا، حضرت امام سجاد(ع) را تبريک مي‌گوييم
ورزشي
ميز خبر
آغاز اردوي تيم‌ملي پومسه نونهالان پسر
پيشنهاد خارجي به بازيکن جوان استقلال خوزستان
ورزش جوان و نوجوان
جوان و جامعه
پندهاي زندگي
داستانك
چرا اصالت همراه با آگاهي، مرکزيت يک زندگي پر معنا است
يادداشت
حكايت
تلخند
طنز
ايستگاه
شرح عكس
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر

اين نسخه 740 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون