جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3822 - تاریخ : 1395/11/02- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (شنبه)


نظام آموزشي، کودکان را با اهميت محيط زيست آشنا کند

پيروزي مدعيان در دور برگشت ليگ تکواندوي دختران

اعلام جزييات دوره ضمن‌خدمت "هوشمندسازي مدارس"

مدارس هيئت امنايي شهريه ندارند
عكس:همايون بديع فر (لنگرودي)

رئيس سازمان مدارس غيردولتي وتوسعه مشارکت هاي مردمي:

شوراها، بستري ارزشمند براي تحقق اهداف آموزش و پرورش است
رئيس سازمان مدارس غيردولتي و توسعه مشارکت هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش گفت: شوراها، بستري ارزشمند براي تحقق اهداف آموزش و پرورش است.
به گزارش پانا، مرضيه گُرد، در همايش شوراهاي آموزش و پرورش درگچساران اظهاركرد: تکليف و وظيفه اصلي آموزش وپرورش ايجاد عدالت آموزشي است و تحقق اين مهم مستلزم مشارکت مردم ودستگاه هاي اجرايي است.
رئيس سازمان مدارس غيردولتي وتوسعه مشارکت هاي مردمي وزارت آموزش وپرورش تصريح كرد: امر آموزش به کمک همه مردم ميسر مي شود و مشارکت جويي در اين مسير يک اصل است.
وي خاطرنشان كرد: فعاليت هاي استان به ويژه در دولت تدبير واميد در بخش شوراهاي آموزش وپرورش وتوسعه مشارکت مردم بسيار عالي وقابل تقدير است.
گُرد افزود: افزايش مدارس غيردولتي استان از2به12درصد ونزديک شدن به ميانگين کشوري حاصل انديشه وتلاش ارزشمند متوليان آموزش وپرورش استان است.
رئيس سازمان مدارس غيردولتي وتوسعه مشارکت هاي مردمي، مشارکت و همراهي استانداران وائمه جمعه در امر شوراها را ارزشمند توصيف کرد و افزود: شوراها، ظرفيت ويژه اي است که بايد در مسير آموزش وپرورش ازآن بهره برد.
سرمقاله
وقت ايمن‌سازي مدارس فرسوده كي فرامي‌رسد؟
زهرا کيان بخت
مديريت بحران علاوه بر اقداماتي كه درست در مواقع بروز بحران بايد انجام شوند، مقوله پيشگيري را هم دربرمي‌گيرد و چه بسا اگر مسأله پيشگيري قبل از بروز بسياري از حوادث و اتفاقات ناگوار جدي گرفته مي‌شد، ...

» ادامه
ظرف شيريني خوري هوشمند
اين ظرف هوشمند، هنگامي باز مي‌شود که فرد اهداف کاري و تمرين‌هاي ورزشي روزانه ي خود را به درستي انجام داده باشد.گفتني است، اين دستگاه به نام Ksafe داراي نوعي قفل هوشمند است که با نرم افزاري بر روي گوشي تلفن همراه هوشمند در تعامل است و چنانچه فرد برنامه‌ريزي ...
» ادامه
مکعب آبي
مرکز ملي ورزش‌هاي آبي پکن، مشهور به مکعب آب، نام ساختمان محل برگزاري مسابقات شنا، شيرجه و واترپلو در بازي‌هاي المپيک تابستاني 2008 پکن بود .
اين استاديوم آبي گنجايش بيش از 17هزار تماشاگر را دارد. اين ساختمان در شمال کشور چين و توسط معماران برجسته‌اي ...

» ادامه
باستاني ترين خط هاي جهان
خط هيروگليف مصري، در ادامه خط انديشه نگار، وارد عرصه ي نگارش شد. گستره ي انتشار آن بيشتر در مصر و در دست کاهنان بود.يونانيان اين نام را به آن بخشيدند که در زبان يوناني به معني «نوشته -نشانه هاي مقدس» است، آنها، اين خط را اعجاب آور و پر از رمز و راز پنهاني ...
» ادامه
چگونه بر شک خود غلبه کنيم ؟
آيا براي شما نيز پيش آمده است که افکار مسمومي داشته باشيد؟ آيا براي تان پيش آمده که به خودتان شک کنيد؟ چنين افکاري مي‌تواند زندگي شما را نابود کند.70 درصد از افراد احساس مداوم و پايداري از بي کفايتي و شک را دارند.بر خلاف آن که شواهد بيروني نشان مي‌دهد ...
» ادامه
تست هوش: رديف بعدي!؟
به اين شکل نگاه کنيد. سه رديف داريم و در ادامه قرار است بر طبق منطق موجود در شکل، رديف ديگري به آن اضافه کنيم. آيا مي توانيد آن را مشخص نماييد؟
منبع : آي هوش
پاسخ تست هوش روز قبل
35 مثلث

» ادامه
ابراهيم رها طنزپرداز:
جدي‌ترين مسائل را با لودگي مي‌گوييم
ابراهيم رها با بيان اين‌که جدي‌ترين مسائل را با لودگي مطرح مي‌کنيم مي‌گويد: در حوزه طنز در رسانه‌هاي رسمي به قدري محدوديت وجود دارد که مردم در فضاي مجازي به دنبال عقده‌گشايي هستند.
اين طنزپرداز در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين‌که نمي‌تواند اطلاعاتي از ...

» ادامه
آغاز جشنواره استعداديابي ورزشي خراسان‌جنوبي
معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبي از آغاز جشنواره استعدايابي ورزشي در چهار رشته واليبال، هندبال، شمشيربازي و سه گانه در دو بخش بانوان و آقايان در خراسان جنوبي خبرداد.
مهدي عجمي‌نژاد اظهارکرد: جشنواره همگاني استعدايابي ورزشي خراسان ...

» ادامه
عكاسخانه
برج "شانگهاي"، در شانگهاي چين با ارتفاع 632 مترساخته شده‌است .
» ادامه
"دل تاريکي"، رماني كه ماندگار شد
مهدي طوسي
دل تاريکي نام رماني کوتاه از "جوزف کنراد" است که در سال 1899 توسط مجله معروف بلک‌وودز در 3 سري و به سبک «داستان در داستان»منتشر شد.
خلاصه داستان:
ملواني به نام مارلو از زمان کودکي مجذوب رودي بزرگ است که در منطقه‌اي کاوش‌نشده در آفريقا جاري ...

» ادامه
حسن‌بيگي ميهمان کانون هزمرگان شد
کارگاه داستان‌نويسي ويژه مربيان ادبي و فرهنگي با حضورابراهيم حسن بيگي نويسنده رمان‌هاي نوجوان، مربيان ادبي و فرهنگي کانون در مرکز فرهنگي هنري شماره 4 بندرعباس برگزارشد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان هرمزگان، ...

» ادامه
معلمان آموزش و پرورش استثنايي در کانون آموزش ديدند
دوره دو روزه آموزشي براي معلمان آموزش و پرورش استثنايي به ميزباني اداره کل کانون استان کرمانشاه برگزارشد. موزوني مديرکل کانون استان با اشاره به امضاي تفاهم نامه فرهنگي ميان اين اداره کل با اداره آموزش و پرورش استثنايي استان کرمانشاه، افزود: پيرو همين ...
» ادامه
پرواز مرغک کانون بر آسمان بام ايران
بيش از 1500 کودکان و نوجوانان روستايي از فعاليت‌هاي کتاب‌خانه پستي در چهارمحال و بختياري بهره‌مند مي‌شوند.فرزاد رحيمي مدير کل کانون استان از ارسال بيش از 3 هزار جلد کتاب براي اعضاي کتاب‌خانه پستي کانون در سال جاري خبر داد. وي با تاکيد بر اجراي عدالت ...
» ادامه
قصه‌گويان با مخاطبان صادق باشند
استفاده از ادبيات کهن، فولکلور و افسانه‌هاي محلي و انتخاب قصه‌هاي تربيتي و هويت‌مدارانه؛ از نکات قابل توجه آثار شرکت کننده در نوزدهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي کانون است. محمد سيمزاري عضو هيات انتخاب بخش مربيان و آزاد جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي به ...
» ادامه
گالري
خبر
قصار اما...
عكس روز
خداحافظي با قلب تجارت تهران
ديدني ها
اخبـــــــــار
بچه هاي مدرسه
مدارس و مشکلات آن رها شده است
از گوشه و كنار
كاغذ اخبار
اخبار خارجي
زنگ تفريح
ادبيات نوجوان
آدينه با «قهرمان هزار چهره» همسفر شويد
برنده نوبل پاره کردن گرين کارتش را تأييد کرد
تازه‌هاي نشر
خبر اد‌‌‌‌‌بي
نغمه
جوان و جامعه
آيينه شهر
يادداشت
حكايت
داستانك
پندهاي زندگي
تلخند
طنز
ايستگاه
شرح عكس
ورزشي
برپايي مسابقات کوراش جوانان آسيا درخراسان‌شمالي
قهرماني تيم کيا در مسابقات نونهالان
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر

اين نسخه 816 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون