جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3509 - تاریخ : 1394/09/18- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(چهارشنبه)


روابط عمومي مهم است؛ حمايتش مي‌کنيم

مربي کره اي براي تيم نوجوانان دختر ايران انتخاب شد

چه کسي آدرس موفقيت را بلد است؟

برگزاري نمايشگاه‌هاي تغذيه سالم در مدارس سراسر کشور
عكس: همايون بديع فر(لنگرودي)

دکتر شهرام علمداري در گفتگو با شاپرك؛
تكيه بر ورزش و تغذيه ، عامل پيشگيري چاقي کودکان و نوجوانان
گفتگو: مريم اخوان صالح
با تمركز بر كودكان و نوجوانان و تكيه بر ورزش و تغذيه به عنوان عامل پيشگيري، كنگره پيشگيري و درمان چاقي ايران 25 تا 27 آذر در بيمارستان ميلاد برگزارمي گردد.
دبير علمي پنجمين کنگره پيشگيري و درمان چاقي ايران در اين رابطه عنوان کرد: بر اساس نقشه علمي و سياستگذاري در حوزه چاقي بايد از روند چاقي از دوران بارداري شروع کرد به طوري که سازمان بهداشت جهاني تاکيد داشته است که جلوگيري از چاقي بايد از دوران بارداري شروع شود زيرا در اين دوران است که ذائقه جنين و در دوران نوزادي و کودکي نسبت به غذاهاي شيرين و پرنمک بايد اصلاح شود.
وي گفت: بنابراين يکي از مهمترين برنامه‌ها در حوزه چاقي شير مادر است و از طرفي هم بايد برنامه‌هاي مناسبي در مهدکودک‌ها براي جلوگيري از چاقي بچه‌ها صورت پذيرد.
دکتر شهرام علمداري ، اظهار داشت: مهمترين محور اين کنگره در خصوص بحث چاقي کودکان و همچنين مديريت استراتژي نقشه علمي چاقي در ايران است.وي ادامه داد: بر اين اساس الگوي تدوين علمي چاقي تهيه و در اين کنگره رونمايي مي‌شود.
علمداري تصريح کرد: بنابراين در حوزه چاقي در دنيا و عرصه‌هاي بين‌المللي رسانه‌ها در تبليغات بسياري درباره مواد غذايي رنگارنگ و همچنين دستگاه‌هاي ورزشي و لاغري فعاليت‌هاي گسترده‌اي دارند.بر حسب آن نيز بايد در حوزه ماليات و مسائل اقتصادي روند چاقي را به خوبي مشاهده کرد زيرا به جز وزارتخانه‌هايي مانند بهداشت 10 وزارتخانه و سازمان ديگر در ايران در حوزه چاقي دخيل هستند.
وي در ادامه عنوان کرد: مثلاً در روند چاقي وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش، سازمان بهزيستي در حوزه مهدکودک‌ها، وزارت رفاه در حوزه بيمه‌ها، وزارت ورزش و وزارت صنعت در حوزه صنايع غذايي نقش مهمي را ايفا مي‌کنند.
وي ...
» ادامه
سرمقاله
آموزش‌هاي رفتاري، اساس شكل گيري شخصيت افراد
حميدرضا عسگري
آنچه را كه امروز افراد در قالب خصوصيات شخصيتي خود به آن معتقد و متعهد هستند، وام گرفته از دوران كودكي و نوجواني آنهاست. زماني كه آنها با الگوگيري از والدين و مربيان و معلمان خويش به انتخاب تفكرات ...

» ادامه
با ابلاغ رييس جمهور فراهم شد؛
امکان ادامه تحصيل فرهنگيان داراي مدرک معادل
امکان ادامه تحصيل فرهنگيان با مدرک معادل با ابلاغ مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي توسط رئيس جمهور و رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي فراهم شد.
به گزارش شاپرك، مطابق با اين مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، تمامي دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگيان که طي ...

» ادامه
آيينه شهر
عكس:همايون بديع فر(لنگرودي)

» ادامه
منبع جديد انرژي؛
اصطكاك بين لاستيك خودرو و كف خيابان
در تحقيقاتي كه توسط گروهي از پژوهش گران بين المللي انجام مي شود،منبعي جديد براي توليد انرژي كشف شده و آن هم استفاده از اصطكاك بين لاستيك خودرو و كف خيابان است كه توسط يك نوع نانوژنراتور خاص به انرژي تبديل مي شود.به گزارش شاپرك، نتيجه تست كردن اين نانوژنراتور ...
» ادامه
جغرافياي مغز انسان
مغز ساختار پيچيده و جالبي دارد ولي نحوه نامگذاري بخش هاي مختلف معز مرعوب كننده است. زيرا مغز توسط گروه هاي مختلف دانش پژوهان چون كالبد شناس، فيزيولوژيست، بيوشيميست، ژنتيك دان، جراح، نورولژيست (عصب شناس)، نوروپسيكولوژيست و ديگران مورد بررسي قرار گرفته ...
» ادامه
شرح برعكس
فتح الله زاده: به حرمت همين ريش سفيدم براي استقلال گل بزنيد تا نگن حاجي براي تيم حاشيه درست كرد و ما باختيم!
» ادامه
راز كهكشان هاي مرده فاش شد
معماي كهكشان هاي مرده كشف شد.هنوز هم در كهكشان راه شيري ابرهايي از گازهاي متراكم به شكل ستاره هاي جديد مشتعل مي شوند،اما در ميان اين كهكشان بخشي هم وجود دارد كه ديگر ستاره نمي سازد و به اصطلاح خاموش و نابارور شده است.
به گزارش شاپرك، دانشمندان تا چند ...

» ادامه
براي دوست داران تست هاي هوش رياضي
تست هوش: حاصلضرب و نتايج خاص
تعدادي معادله داده شده است. با توجه به منطق موجود در اين حاصلضرب ها، علامت سوال را تعيين کنيد.
همانطور که مشاهده مي کنيد، تعدادي حاصلضرب وجود دارند که نتيجه آنها، از منطق خاصي بدست مي آيد. آيا مي توانيد بجاي علامت سوال، پاسخ صحيح را بيابيد؟
منبع :آي ...

» ادامه
عكاسخانه
معبد انگوک - هانوي،ويتنام

» ادامه
از مجموعه داستان هاي تو
وقتي كه خيلي خسته شدي
مهدي طوسي
داري با خودت فكر مي كني كه شايد بهتر باشد كه ديگر از اين داستان هاي كسل كننده براي خودت، بروي بيرون. آخر تا كي بايد توي همين اتاق بماني تا هر وقتي كه آقاي نويسنده دلش خواست بيايد سراغت و با تو رفتاري را بكند كه يك صاحب باغ وحش با حيوانات داخل ...

» ادامه
مسابقات انتخابي تيم هاي ملي تنيس پايه ؛
پرونده مسابقات پسران بسته شد
مسابقات انتخابي تيم هاي ملي با برگزاري 2 ديدار ديگر به پايان مي رسد.
به گزارش فدراسيون تنيس در ادامه رقابت هاي انتخابي تيم هاي ملي در اصفهان تنيسورها در روز پنجم بازيها به مصاف يکديگر رفتند و در پايان نفرات برتر هر رده مشخص شدند.
با انجام 9 ديدار ...

» ادامه
زنگ تفريح
عكس: همايون بديع فر (لنگرودي)

» ادامه
ادبيات دوست داشتني من
خوشحالم که جلال را مي شناسم
مهد‌ي طوسي
از همين امروز بايد براي خود‌ت يک د‌ست و هوراي بلند بزني و بکشي. آخر اين جوري که تو د‌اري پيش مي روي همين روزهاست که از روزنامه به تو زنگ بزنند و با تو مصاحبه بکنند و از تو بخواهند که د‌ر مورد اد‌بيات بيشتر و بهتر حرف بزني.
آخر تو از اد‌بيات ...

» ادامه
نمايشگاه خوش‌نويسي «نقطه بسم الله» در اقباليه قزوين
نمايشگاه «نقطه بسم الله» شامل مجموعه آثار اعضاي کلاس خوش‌نويسي کانون استان قزوين در نگارخانه مجتمع فرهنگي و هنري پيامبر اعظم(ص) در اقباليه برپا شد. نمايشگاه «نقطه بسم الله» شامل 55 اثر از اعضاي نوجوان خوش‌نويس اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان ...
» ادامه
بازديد استاندار اصفهان از غرفه کانون در نمايشگاه پژوهش و فن‌آوري
استاندار اصفهان در يازدهمين نمايشگاه پژوهش و فن‌آوري استاني از غرفه کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بازديد کرد.دکتر زرگر پور در مراسم افتتاحيه نمايشگاه، پژوهش و فن‌آوري را موتور محرک پيشرفت و توسعه در کشور دانست. يازدهمين نمايشگاه پژوهش و فن‌آوري ...
» ادامه
«ژنرال‌ها» به مرکز تئاتر کانون مي‌آيند
نمايش «ژنرال‌ها» نوشته و کارگرداني امير مشهدي‌عباس در مرکز توليد تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اجرا مي‌شود. بر اساس اعلام اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين نمايش تازه‌ترين نمايش گروه تئاتر هفت. پنج. يک است که روز 22 آذر در ...
» ادامه
دنياي عكس
موزه گالري ملي ارمنستان

» ادامه
گالري
موزه ملي پزشكي، يادگار ميرزا تقي خان امير كبير
اخبـــــــــار
قصار اما...
نگاه
بچه هاي مدرسه
از گوشه و كنار
خبر
ادبيات نوجوان
کتابي که چهار سال در ارشاد مانده بود، به چاپ دوم رسيد
برنده نوبل به دنبال چيست؟
خبر ادبي
تازه‌هاي نشر
نغمه
جوان و جامعه
يادداشت
دلگرمي ها
حكايت
خواندني
تلخند
طنز
ايستگاه
ورزشي
بودجه نيم ميلياردي براي آکادمي استقلال
طرح استعداديابي هيات دووميداني شهرستان اصفهان
ورزش جوان و نوجوان
ميز خبر
اجتماعي
داستانك
اما خبر

اين نسخه 1345 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون