جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3465 - تاریخ : 1394/07/23- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)


شبکه تعاملي کودکان افتتاح شد

مهدوي‌کيا ضربات رونالدويي آموزش مي‌دهد!

آشنايي دانش‌آموزان با اقتصاد دريا

آشنايي دانش‌آموزان با اقتصاد دريا
عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

جابجايي معلمان پيش دبستاني تا هفته آينده
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرد: ساماندهي مربيان پيش‌دبستاني و نيروهاي خدمات آموزشي به صورت حق‌التدريس تا هفته آينده انجام مي شود.علي زرافشان در گفتگو با مهر، درباره ساماندهي مربيان پيش‌دبستاني و نيروهاي خدمات آموزشي به صورت حق‌التدريس گفت: به دليل ارجاع دير بخشنامه به استان ها فرايند اجراي اين مصوبه نيز با تاخير مواجه شد.
وي افزود: مربيان پيش‌ دبستاني و نيروهاي خدمات آموزشي تا هفته آينده جايابي مي شوند و کلاس هاي درس آنان مشخص مي شود.معاون وزير آموزش و پرورش تصريح کرد: آموزش و پرورش با توجه به نياز،‌ جنسيت و رشته اقدام به استفاده از نيروهاي پيش دبستاني و شرکتي به عنوان حق التدريس مي کند و در قانون تصريح شده است صرفا از معلمان پيش دبستاني و خريد خدمات آموزشي استفاده شود.
وي تاکيد کرد: تصويب قانون موضوع اين شيوه نامه، به معني الزام آموزش و پرورش به جذب همه واجدان شرايط نيست و ضروري است متناسب با کمبودهايي که مقرر بوده، از بيرون آموزش و پرورش برطرف شود.
به گزارش مهر، طبق بخشنامه ‌ استفاده حق‌التدريسي از نيروهاي پيش‌دبستاني و نيروهاي خريد خدمات آموزشي، جذب نيرو صرفاً براي جبران کمبود منابع انساني مناطق در گروه معلم صورت پذيرد و بکارگيري آنان در ساير مشاغل مجاز نيست. از آنجا که اين کمبودها متاثر از جابجايي نيرو (ورود فارغ‌التحصيلان دانشگاه فرهنگيان، بازنشستگي و نقل و انتقال) است و در هر سال تحصيلي متغير خواهد بود، لذا مقتضي است در تمامي مراحل اعم از فراخوان، ثبت‌نام متقاضيان، اعلام نتايج بررسي‌ها، به ذي نفعان خاطرنشان شود که جذب احتمالي آنان در سنوات تحصيلي بعد، لزوماً مستمر نيست و ممکن است با ورود نيروهاي جديد و تغيير جدول کمبودها، امکان بکارگيري آنان در سال‌هاي ...
» ادامه
ساخت قرص ورزش توسط دانشمندان
دانشمندان ايده ساخت قرصي را بررسي مي کنند که با خوردن آن شايد ديگر نيازي به ورزش کردن نباشد.به گزارش مهر، گروهي از دانشمندان دانشگاه سيدني چارچوبي براي واکنش هاي سلولي بدن نسبت به حرکات ورزشي ايجاد کرده اند که مي توان از آن به عنوان مبناي توليد قرص ...
» ادامه
گرانش صفر و تاثيرات آن بر مغز انسان
گرانش صفر مي تواند تاثيرات دلسردکننده‌اي روي مغز انسان داشته باشد که از آن جمله مي توان به از دست دادن مفهوم حالت فضايي در فضانوردان و يا ناتواني آنها در اتمام وظايف محول شده در فضا اشاره کرد. دلايل اين تغيير تاحدودي نامعلوم هستند و بر همين اساس ناسا ...
» ادامه
آيينه شهر
عكس: همايون بديع فر

» ادامه
طراحي «روبات رواني» در شيكاگو
مهندسان زيستي دانشگاه ايلينويز در شيکاگو يک «ربات رواني» طراحي کرده‌اند که مي‌تواند آنچه که انسان‌ها قصد انجامش را دارند، ببيند، حتي اگر آن را انجام ندهند. به گزارش ايسنا، اين الگوريتم مي‌تواند در نهايت خودروها و پروتزهاي آينده را نيرودهي کرده و به آن‌ها ...
» ادامه
مهارت هاي مقابله با خشم
هر يک از ما در قبال مشکلاتي که برايمان رخ مي دهد از خود واکنش هاي بخصوصي بروز مي دهيم که خشم يکي از پيچيده ترين آنهاست. همه ما در طول زندگي خود در برخي موقعيت ها دچار خشم شده ايم.
تعريف خشم
حتماً مي دانيد که خشم هم، مثل بسياري از احساسات ديگر مانند ...

» ادامه
شرح برعكس
افشارزاده: حالا که دارم مي روم يک عکس رو به دوربين هم از من بگيريد تا دوران مديريتم در استقلال همه جور عکس گرفته باشم!
» ادامه
تست سرعت عمل: رقم متفاوتي مي بينيد؟
آيا مي توانيد ظرف کمتر از بيست ثانيه، مشخص کنيد كه غير از رقم 9، رقم ديگري هم قابل مشاهده است يا نه؟
منبع :آي هوش
جواب تست هوش شماره قبلي :گزينه 2:
اگر از شکل يک شروع کنيم، اين حرکات را روي شکل به راحتي مشاهده مي کنيم:
دايره 4 خانه پادساعتگرد (در ...

» ادامه
امان از دست اين همه آلودگي
ماشين هايي با سوخت آب
مهدي بيرنگ
اين جريان آلودگي هم يک جورهايي دارد اپيدمي مي شود و نه تنها به همه شهرها سرايت کرده بلکه اگر کف پاي شهروندان را به دقت نگاه بکنيم متوجه خواهيم شد که سياهي ناشي از آلودگي به کف پاي شان نيز سرايت کرده!
شايد به همين دليل هم باشد که بتوان مدعي ...

» ادامه
عكاسخانه
قلعه آناليا –انتاليا،تركيه

» ادامه
مسابقات تنيس زير 13 سال غرب آسيا قرعه کشي شد
مهتا خانلو بخت نخست قهرماني
با برگزاري مراسم قرعه کشي رقابت هاي تنيس زير 13 سال غرب آسيا تنيسورها از امروز به مصاف يکديگر مي روند.به گزارش روابط عمومي فدراسيون تنيس، در حالي رقابت هاي تنيس زير 13 سال غرب آسيا از امروز به ميزباني لبنان و در شهر بيروت آغاز مي شود که با انجام مراسم ...
» ادامه
زنگ تفريح
عكس: همايون بديع فر (لنگرودي)

» ادامه
من و حافظ و تنهايي
مهدي طوسي
کتاب حافظ را برداشتم و بدون اينکه با کسي درگيري به وجود بياورم و يا اينکه جوابي به اعتراضات بقيه بدهم آمدم توي اين يکي اتاق تا شايد از شر فضاي سنگيني که روي من و کتاب حافظ سايه افکنده نجات پيدا بکنم.
البته اين را هم بگويم که بقيه تصورشان ...

» ادامه
دنياي عكس
موزه مردم شناسي رفسنجان (حمام قديمي قريشي)

» ادامه
در «قامت دوست» عنوان شد:
تجميع جشنواره‌هاي کانون استان تهران
آيين پاياني هفته ملي کودک و اختتاميه جشنواره جشنواره‌ها با عنوان «قامت دوست» درحالي برگزار شد که مديرعامل کانون با ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين يک هفته، تاکيد کرد که بايد تمام روزها و تمام هفته‌ها، روز و هفته کودک باشد و به مسايل کودکان توجه جدي شود.
عليرضا ...

» ادامه
سه مرکز جديد کانون در کرمانشاه افتتاح شد
با آغاز به کار 2 مرکز جديد کانون و يک مرکز بازسازي‌شده، مديرکل کانون از راه‌اندازي مراکز ديگري تا پايان سال خبر داد.بر اين اساس، مرکز شماره‌ي 11 کانون در يکي از مناطق محروم شهر کرمانشاه صبح روز چهارشنبه 22 مهرماه افتتاح شد.
در اين مراسم که با حضور ...

» ادامه
گالري
شفاف‌سازي‌هاي استاد شرق‌شناسي دانشگاه شيکاگو
خبر
اخبـــــــــار
قصار اما...
بچه هاي مدرسه
بازديد معاون سازمان پدافند غيرعامل از نمايشگاه دستاوردهاي وزارت آموزش وپرورش
كاغذ اخبار
از گوشه و كنار
ادبيات نوجوان
خبر ادبي
تازه‌هاي نشر
زنگ ادبيات
نغمه
تلخند
طنــــز
ايستگاه
ورزشي
قرارداد عليدوستي و پيرواني تمديد مي‌شود
احتمال ادامه تغييرات در تيم هاي پايه پرسپوليس
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر
سرمقاله
جوان و جامعه
درسهاي كوتاه
يادداشت
خواندني

اين نسخه 1197 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون