جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3440 - تاریخ : 1394/06/24- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)


زمان مناسب براي همکاري‌هاي مشترک با کانون فرارسيده است

ليگ تکواندو خردسالان دختر پايتخت در ايستگاه پاياني

رموز ساده پيشرفت در زندگي را ياد بگيريد

آماده‌سازي و کاهش اضطراب کلاس اولي‌ها براي رفتن به مدرسه
عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

فاني خبر داد:
تحويل 8 هزار کلاس درس جديد به آموزش وپرورش از مهرماه
وزير آموزش وپرورش با بيان اينکه با تلاش سازمان نوسازي توسعه و تجهيز مدارس در مهر94 ، 1300 پروژه مدرسه تحويل آموزش وپرورش مي شود گفت: قريب 8 هزار کلاس درس جديد با زيربناي يک ميليون و يکصدو چهل هزار متر مربع فضاي آموزشي تحويل آموزش وپرورش مي شود که اين فضا شرايط تخصيص براي 250 هزار دانش آموز را فراهم مي کند.
به گزارش شاپرك، علي اصغر فاني اظهار کرد:آموزش وپرورش به عنوان بزرگ ترين فصل مشترک حاکميت و ملت است و مي تواند برمناسبات فرهنگي و اجتماعي کشور اثرگذار باشد.
وي افزود:تمام بخش هاي آموزش وپرورش از بهمن ماه 93 براي بازگشايي مطلوب مدارس در اول مهرماه 94 تلاش هاي خود را طي يک برنامه ي مدون انجام داده است تا شا هد بازگشايي با نشاط و شاداب مدارس باشد.
عضو کابينه تدبير و اميد با تأکيد بر ادامه سياست هاي پنج گانه آموزش وپرورش در سال تحصيلي جديد و تصريح کرد: اين سياست ها غيرقابل تغييرات و بايد مبناي عمل در آموزش وپرورش باشد.
فاني با اشاره به آ‌خرين آمار ثبت نامي دانش آموزان تا پايان 22 شهريور ماه سال جاري خاطر نشان کرد: آمار ثبت نام بدون احتساب مدارس بزرگسالان 12 ميليون و 480 هزار و 938 دانش آموز ثبت نام کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل تا همين روز 450 هزار دانش آموز رشد ثبت نامي داشته است و پيش بيني مي شود آمار ثبت نامي دانش آموزان در سال تحصيلي جديد به بيش از 13 ميليون و 250 هزار دانش آموز در 105هزار مدرسه برسد.
فاني اضافه کرد: در سال تحصيلي جديد 29 عنوان کتاب جديدالتأليف ويژه دانش آموزان پايه هاي پنجم و نهم خواهيم داشت که در کنار اين کتاب هاي جديدالتأليف بسياري ديگر از کتاب ها اصلاحات جزيي داشته اند به طوري که آماده سازي و چاپ قريب به 130 ميليون جلد کتاب درسي جديد و توليد کتاب ...
» ادامه
کشف نقش مفيد مورچه‌ها در آفت‌کشي مزارع
در حالي که بسياري از افراد فکر مي‌کنند مورچه‌ها آفت هستند، يک تحقيق جديد نشان مي‌دهد که چنين نيست و در حقيقت مورچه‌ها کنترل‌ کننده موثري براي آفات هستند نه آفت.به گزارش ايسنا، اين موجودات ريز در کنترل آفات محصولات زراعي کارآمد، پايدار و ايمن عمل مي‌کنند ...
» ادامه
حسگر زيستي براي بوکشيدن آب‌هاي شرب بودار
دانشمندان کره‌اي نوعي حسگر زيستي بيني‌مانند ساخته‌اند که آب‌هاي آشاميدني بدبو را شناسايي مي‌کند.به گزارش ايسنا، نيروگاه‌ها به منظور قابل‌شرب‌کردن آب، بسياري از باکتري‌ها و مواد شيميايي مضر را از آن مي‌گيرند اما آب آشاميدني حاصل هرگز کاملا خالص نيست.
محققان ...

» ادامه
آيينه شهر

» ادامه
شناسايي کالاهاي تقلبي با بارکدهاي سه‌بعدي
دانشمندان بريتانيايي در شرکت Sofmat و دانشگاه بردفورد بارکد سه‌بعدي چاپ سه‌بعدي ارائه داده‌اند که به داخل کالاهاي کامپوزيت يا پلاستيکي قالب‌بندي مي‌شود.
به گزارش ايسنا، اين سيستم از سنجاق‌هاي ريزي استفاده مي‌کند که در داخل قالبي که کالا از آن ساخته ...

» ادامه
بازي هاي بومي محلي استان كردستان
خلورتاني
ازمخروط هاي چوبي استفاده مي کردند و دور آن را نخ محکمي مي پيچاندند و به نوک آنها يک ميخ فلزي ته گرد که بيشتر در نعل اسب و قاطر استفاده مي گردد مي زدند سپس با کشيدن نخ مخروط شروع به دوران روي زمين مي نمود و با چنان سرعتي مي چرخيد که صدايي نيز ايجاد مي ...
» ادامه
شرح برعكس
برانکو: طارمي جان بدو بيا اين جا دارند يارانه نقدي توزيع مي کنند!
» ادامه
زبان دراز فوتبال!
ابوالفضل رودگر
داخلي/مجمع روانشناسان بدون مرز/نصفه شب
افراد زيادي در سالن نشسته و طوري به پرده سالن خيره شده‌اند كه آدم فكر مي‌كند اينها در عمرشان پرده نديده اند! استاد كه سنش به زحمت به صد سال مي‌رسد جلوي پرده ايستاده است.
استاد: شما با رفتارهاي ...

» ادامه
برگزاري اولين اردوي انتخابي تيم ملي هندبال نوجوانان
نوجوانان برتر هندباليست کشور، در اولين اردوي انتخابي تيم ملي نوجوانان در اصفهان به ميزباني باشگاه فولاد سپاهان شرکت کردند. اين اردو تا تاريخ 26 شهريورماه پيگيري مي شود. اسامي انتخاب شدگان به ترتيتب زير است.
از استان اصفهان(اصفهان، نجف آباد، خميني شهر): ...

» ادامه
عكاسخانه
معبد تاپروم، کشور کامبوج - منطقه باستاني انگکور

» ادامه
زنگ تفريح
عكس: همايون بديع فر (لنگرودي)

» ادامه
"رولد دال" محبوب کودکان و نوجوانان
مهدي طوسي
"رولد دال" داستان‌نويس و فيلم‌نامه‌نويس اهل ويلز بريتانيا و از مشهورترين نويسنده‌هاي انگليسي، که والدينش نروژي‌الاصل بودند و اوج شکوفايي او به عنوان نويسنده براي کودکان و بزرگسالان در دهه 1940 بود، در 1916 در لانداف گلامورگان به دنيا آمد.
مهم‌ترين ...

» ادامه
يوسفي مطرح کرد؛
«عاشقانه‌هاي شاهنامه» ادامه دارد
نويسنده «عاشقانه‌هاي شاهنامه» مي‌گويد: اگر جهان در اين چند سال به بحران آب و حفظ محيط زيست پرداخته‌، اساطير ما با توجه به شرايط جغرافيايي ايران، همواره به اين مساله توجه داشته‌اند.محمدرضا يوسفي، نويسنده با سابقه کودک و نوجوان در گفتگو با مهر از ادامه ...
» ادامه
دنياي عكس
دهکده مازيچال ،کلاردشت

» ادامه
ورزشي
چهارمحال و بختياري، قهرمان مسابقات رزم آوران
آغاز مسابقات هندبال نونهالان موسوم به "جام جوانه ها"
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
گالري
زيباترين غارها با هنرنمايي انسان‌هاي اوليه!
اخبـــــــــار
قصار اما...
خبر
بچه هاي مدرسه
ارائه بسته‌هاي آموزشي زبان انگليسي براي دانش‌آموزان
كاغذ اخبار
از گوشه و كنار
ادبيات نوجوان
تغيير در دوره جديد جايزه مهرگان ادب و علم
خبر ادبي
تازه‌هاي نشر
نغمه
جوان و جامعه
دانستني‌ها
نظر و انديشه
تلخند
طنــــز
ايستگاه
اجتماعي
گنده تر از دروغ
اما خبر
سرمقاله

اين نسخه 697 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون