جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3408 - تاریخ : 1394/05/17- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


کارگاه‌هاي ساخت عروسک‌ در جشنواره اسباب‌بازي

ورزش‌هاي مناسب براي دختران نوجوان

جذب 1800 استادکار در آموزش و پرورش

استعداد يابي فدراسيون فوتبال در ورامين
عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

وزير آموزش و پرورش :
اجراي «طرح شهاب » در مدارس
وزير آموزش و پرورش گفت:آموزش و پرورش طرحي را با عنوان « طرح شهاب »در دست اجرا دارد که بر اساس آن نه تنها در مدارس استعدادهاي درخشان بلکه در همه مدارس بايد زمينه هاي شناسايي دانش آموزان با استعداد برتر را ايجاد کنيم.
به گزارش شاپرك ، دکترعلي اصغر فاني در حاشيه مراسم استقبال از تيم ملي دانش آموزي المپياد نجوم و اخترفيزيک کشورمان در فرودگاه امام خميني (ره) گفت: بچه ها امسال در کنار موفقيت هسته اي، گل کاشتند و وظيفه من بوده که در ساعت 3،5 صبح به استقبال اين عزيزان بيايم و عملا از تلاش هاي اين دانش آموزان و از معلمان و مربيان و اولياي اين دانش آموزان تشکر کنم.
وزير آموزش و پرورش افزود: در سند تحول نظام آموزشي کشور، موضوع تقويت نخبگان و شناخت و تقويت استعدادها مورد تاکيد بود و ما سند تحول را مبناي تنظيم برنامه ششم توسعه قرار داديم و اميدواريم با اجرايي شدن اين سند بتوانيم بيش از پيش در شناخت و تقويت استعدادها و استفاده از اين توانمندي به اهداف بزرگ انقلاب اسلامي برسيم.
وي با اشاره به اينکه اين طرح از پارسال با همکاري بنياد نخبگان آغاز شده است، افزود: در اين طرح در همه مدارس عادي همه دانش آموزان با استعدادهاي برتر را شناسايي و با فعاليت هاي ويژه براي اين قبيل دانش آموزان براي استعداديابي و رشد آنان اقدام کرديم که اميدواريم اين جريان امسال هم ادامه يابد.
وزير آموزش و پرورش گفت: علاوه بر « طرح شهاب » ، توسعه پژوهش سراي دانش آموزي هم اقدام بسيار خوبي است که آموزش و پرورش از سال ها قبل آغاز کرده است.
فاني افزود: در ابتداي سال 93، سيصد پژوهش سراي دانش آموزي داشتيم که در طول سال 93، صد و يک پژوهش سرا را اضافه کرديم و اکنون 401 پژوهش سرا در سراسر کشور فعال است.
وي ادامه داد: در برنامه ...
» ادامه
تعيين دورنماي سلامت اجتماعي افراد از پيش‌دبستاني
پژوهش جديد محققان دانشگاه پنسيلوانيا حاکي از آن است که مهارت‌هاي احساسي اجتماعي کودکان مي‌تواند نشانگر دورنماي آينده آن‌ها از جمله مجرم شدن يا سالم ماندن آن‌ها باشد. به گزارش ايسنا، بر اساس اين مطالعه، مهارتهاي اوليه احساسي اجتماعي مشاهده شده در کودکان ...
» ادامه
براي گردش در مريخ سوار بالگرد شويد!
سفر به مريخ آنقدر هيجان انگيز است که حتي برخي حاضرند سفر همراه با مرگ آن را تجربه کنند اما حالا امکان سفر بي خطر به اين سياره فراهم شده است، آن هم در دنياي مجازي!
به گزارش مهر، بسياري از مردم و به ويژه علاقمندان به فضا و سفرهاي فضايي، رفتن به مريخ ...

» ادامه
آيينه شهر

» ادامه
انتقال دارو به مغز از راه دور
گروهي از محققان امريکايي موفق به ساخت دستگاه بي سيم قابل کاشتي در مغز شده اند که مي توان آن را از دور و به منظور انتقال دارو کنترل کرد.به گزارش مهر، گروهي از محققان دانشگاه هاي واشنگتن، سنت لوئيز و ايلينويز موفق به ساخت دستگاه کوچک قابل کاشتي در مغز ...
» ادامه
به صورت خود سيلي نزن!
بعضي‌ها به گونه‌اي رفتار مي‌کنند که انگار حقّي بر فضايي که اشغال کرده‌اند ندارند. بعضي‌ها طوري حرف مي‌زنند که انگار قصدشان اين است که صدايشان را نشنويد. بعضي‌ها طوري رفتار مي‌کنند که انگار حق زندگي کردن و موجوديت داشتن را به خود نمي‌دهند. در همه اين ...
» ادامه
شرح برعكس
سوشا مکاني: من پنج ميليارد مي گيرم مي آم استقلال!
» ادامه
بازي هاي محلي
دوز بازي
نام بازي: دوز
اهداف کلي: يادگيري ترسيم و اعداد، پرورش هوش و انديشه و قدرت پيش بيني
اهداف جزئي: تمرکز حواس و انجام مسابقه سالم
تعداد بازيکن: 2 نفر
سن بازيکنان: محدوديتي ندارد
ابزار لازم : 3 مهره سفيد - سه مهره سياه - يك برگ مقوا و يک قلم
محوطه ...

» ادامه
کوتاه و بامزه
علي ميرزايي
پزشک قانوني به بيمارستان دولتي سرکي کشيد و مردي را ميان ديوانگان ديد که به نظر خيلي باهوش مي آمد وي را صدا کرد و با کمال مهرباني پرسيد: مي بخشيد آقا شما را به چه علت به تيمارستان آوردند؟
مرد در جواب گفت: آقاي دکتر بنده زني گرفتم که دختري ...

» ادامه
عكاسخانه
ويرانه کليسايي در بايو و کان فرانسه

» ادامه
زنگ تفريح
عكس: همايون بديع فر (لنگرودي)

» ادامه
تاريخچه ادبيات
رنسانس ادبي انگلستان
مهدي طوسي
قسمت دوم
در پي معرفي صنعت چاپ به انگلستان در سال 1476 توسط ويليام کاکستون (حدوداً 1492-1422)، ادبيات بومي شکوفا شد. اصلاحات در کليساي انگلستان الهام‌بخش خلق نيايش‌سرايي‌هاي محلي شد که در نهايت باعث انتشار کتاب ادعيه عمومي گرديد. چاپ اين کتاب ...

» ادامه
عبدالله کوثري پاسخ داد
چرا ادبيات مي‌خوانيم؟
عبدالله کوثري ضمن پاسخ به اين پرسش که چرا ادبيات مي‌خوانيم، گفت: وقتي به ادبيات تعهد داريم به اين معني‌ است که به انسان تعهد داريم.
اين مترجم پيشکسوت در گفت‌وگو با ايسنا‌، درباره اين‌که چرا بايد ادبيات بخوانيم‌، اظهار کرد: ادبيات هر دوره‌اي آيينه تمام‌نماي ...

» ادامه
محمدجواد محمدي سرپرست کانون استان لرستان شد
مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با صدور حکمي محمدجواد محمدي را به عنوان سرپرست اداره‌کل کانون استان لرستان منصوب کرد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، او متولد 1352 داراي ليسانس مديريت آموزشي و برنامه‌ريزي و مسوول حراست ...
» ادامه
دنياي عكس
اهرام ،مرواه – سودان، قدمت 800 پيش از ميلاد
» ادامه
ورزشي
درهاي تيم ملي به روي هيچکس بسته نيست
رقابت تنيسورها در مسابقات زير 14سال آسيا
ميز خبر
ورزش جوان و نوجوان
برترين هاي اوزان 50 و 56 مشخص شدند
گالري
مقصدهاي تابستاني براي ايرانگردي
اخبـــــــــار
قصار اما...
نگاه
خبر
بچه هاي مدرسه
از گوشه و كنار
رشته هاي دانشگاهي
كاغذ اخبـار
ادبيات نوجوان
تازه‌هاي نشر
خبر ادبي
نغمه
اجتماعي
سرمقاله
گنده تر از دروغ
اما خبر
جوان و جامعه
خبـــــر
دانستني‌ها
تلخند
طنــــز
ايستگاه

اين نسخه 693 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون