جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 3048 - تاریخ : 1393/02/13- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


تکريم معلمان و مربيان، احترام به کرامت انساني است

کسب طلاي مسابقات دووميداني نوجوانان کشور توسط دانش آموز گلستاني

روز معلم روز ستايش دانايي، شکوفايي و تعالي است

طرح هوشمندسازي مدارس متوقف نشده است
عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

مدير کل محيط زيست استان تهران :
56 هزار معلم بيکار به شبکه آموزش زيست محيطي مي‌پيوندند
«در حال حاضر 56 هزار معلم در سطح کشور وجود دارند که به علت کاهش جمعيت دانش آموزان فاقد کلاس درس هستند که براساس اين تفاهم نامه اين معلمان با آموزشهايي که از سوي سازمان حفاظت محيط زيست مي‌بينند از مهر ماه 93 به شبکه آموزش زيست محيطي مدارس مي‌پيوندند.»
مدير کل محيط زيست استان تهران گفت: معلماني که به علت کاهش جمعيت دانش آموزي فاقد کلاس درس هستند به عنوان معلمان سبز به شبکه آموزش زيست محيطي مدارس مي‌پيوندند.
هادي حيدر‌زاده در حاشيه همايش فرهنگ سبز با مديريت جهادي که امروز با همکاري اداره کل حفاظت محيط زيست استان تهران و اداره کل آموزش پرورش شهر تهران در پارک پرديسان برگزار شد به ايلنا گفت: در اين همايش راهکارهاي توسعه همکاري زيست محيطي در مدارس بررسي خواهد شد و همچنين در انتهاي اين همايش تفاهم نامه همکاري بين محيط زيست و اداره کل آموزش و پرورش تهران منعقد مي‌شود.
وي در اين باره توضيح داد: دراين تفاهم نامه مباحثي از جمله ايجاد مدارس زيست محيطي، ايجاد انجمن‌هاي زيست محيطي اوليا و مربيان مورد توجه قرار گرفته است.
حيدرزاده ادامه داد: در حال حاضر 56 هزار معلم در سطح کشور وجود دارند که به علت کاهش جمعيت دانش آموزان فاقد کلاس درس هستند که براساس اين تفاهم نامه اين معلمان با آموزشهايي که از سوي سازمان حفاظت محيط زيست مي‌بينند از مهر ماه 93به شبکه آموزش زيست محيطي مدارس مي‌پيوندند.
مدير کل محيط زيست استان تهران ادامه داد: در فاز اول اين طرح که در استان تهران و در شهر تهران برگزار مي‌شود 90 مدرسه به عنوان مدارس سبز يا دوستدار محيط زيست آغاز فعاليت خواهند کرد.
جاده هايي که برق توليد مي کنند
به گزارش مهر، حدود هشت سال پيش يک مهندس برق و همسرش، ايده جايگزيني آسفالت در بزرگراه ها و جاده هاي فرعي سراسر آمريکا را با پانل هاي خورشيدي فوتوولتاييک که امکان رانندگي بر روي آن وجود داشته باشد مطرح کردند.
اين ايده به پروژه اي رسيد که در آن لامپ‌هاي ...

» ادامه
طراحي صندلي‌ هواپيما با صفحات لمسي و امکان تغيير حالت
محققان بتازگي از مفهوم "صندلي‌هاي زنده"‌موسوم به COS رونمايي کرده‌اند که مجهز به صفحات لمسي‌ بزرگي بوده و اين صفحات در درون هواپيماي A380 معتلق به ايرباس قابل جاسازي هستند.
به گزارش (ايسنا)، جان مايسنر، دانشجوي آلماني، طراح صندلي‌هايي معرفي شده که دسترسي ...

» ادامه
آيينه شهر

» ادامه
داشتن تحصيلات دانشگاهي روند بهبود بيماري را تسريع مي‌کند!
بر اساس مطالعه جديد، افراد تحصيل ‌کرده‌تر به طور قابل‌توجهي بهتر از ديگران از آسيب مغزي تروماتيک بهبود مي‌يابند. به گزارش (ايسنا)، دانشمندان دانشگاه جانز هاپکينز بر اين باورند «ذخيره شناختي»مي‌تواند به اشخاص در بازگشت به زندگي عادي‌شان کمک کند.
نتايج ...

» ادامه
نکاتي براي افزايش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس يک کليد حياتي براي موفقيت در هر قدمي از زندگي است. افراد داراي اعتماد به نفس بالا بيشتر مورد توجه قرار مي گيرند. آنها راحت تر از ديگران به اهداف خود دست پيدا مي کنند.
در مقابل افراد با اعتماد به نفس پايين اغلب در پايان کار بازنده هستند. ...

» ادامه
شرح برعكس
محمد بنا: چي مي گي داداش هي مي گي چرا سوم شدي!؟ به شما چه!
» ادامه
به قدري تو را غمگين مي کند که....!
مهدي طوسي
رفتي تا خودت را به يک مرحله اي برساني که ديگر کسي به تو نگويد که چرا اين مرحله اين قدر مرحله بدي است و تو مثل گذشته پيشرفت نکردي بايد به همه ثابت بکني که مي تواني در مسئله فرهنگي به قدري پيشرفت بکني که نه تنها بقيه را بلکه خودت هم مثل همه ...

» ادامه
"محمدرضا ورزي":
65 درصد از "معماي شاه" به پايان رسيد
"محمدرضا ورزي" از روند مراحل ساخت سريال "معماي شاه" گفت."محمدرضا ورزي" کارگردان سريال "معماي شاه" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تا به حال 65 درصد از ساخت سريال به پايان رسيده است و ادامه فيلمبرداري در شهرک غزالي و ديگر مکان هاي مورد نظر جريان دارد. ...
» ادامه
عكاسخانه
قلعه هونياد –روماني

» ادامه
سوپراستار دهه 60 ايران به سينما باز مي گردد
خبرآنلاين :شوراي پروانه نمايش فيلمهاي سينمايي براي 3 فيلم مجوز نمايش صادر کرد که در يکي از اين فيلم‌ها جمشيد هاشم‌پور سوپراستار دهه 60 سينماي ايران بازي کرده‌است.«نطفه شوم» فيلمي اجتماعي است که در خلاصه داستان آن آمده: «زن و مرد جواني که در زندگي شان ...
» ادامه
"ارتباط خانوادگي" در شبکه چهار
روابط عمومي شبكه جهار :فيلم تلويزيوني "ارتباط خانوادگي" به کارگرداني و تهيه‌کنندگي "نادر مقدس"امروز شنبه 13 ارديبهشت ماه ساعت 13:15 از شبکه چهار سيما تماشايي است.
درخلاصه داستان اين فيلم پدر و مادري براي ديدار فرزندانشان به تهران مي آيند اما فرزندان ...

» ادامه
دنياي عكس
كوه سليمان –قرقيزستان

» ادامه
حضور قطعي "جمشيدي"و "درخشاني" در پژمان
باشگاه خبرنگاران: "پژمان جمشيدي" و "سام درخشاني" به طور قطعي در نسخه سينمايي "پژمان" حضور خواهند داشت و به احتمال زياد بازيگران ديگري نيز اضافه خواهند شد.
"محسن چگيني" تهيه‌کننده "پژمان"گفت: تاکنون 30 درصد از فيلم‌نامه "پژمان" (نسخه سينمايي آن) به ...

» ادامه
"جزيره رنگين"خسرو سينايي پروانه ساخت گرفت
پانا: شوراي صدور پروانه‌ فيلمسازي در جلسه‌ اي که با حضور اكثريت اعضا، در محل معاونت آثار سينمايي و سمعي و بصري برگزار شد، براي چهار فيلم سينمايي پروانه‌ ساخت صادر کرد.
فيلم‌هاي«يك داستان اخلاقي » به تهيه‌کنندگي و كارگرداني محمد علي سجادي ، «آسمان آبي ...

» ادامه
زنگ تفريح
عكس : همايون لنگرودي (بديع‌فر)

» ادامه
استقبال از غرفه‌هاي کانون در نمايشگاه کتاب تهران
ارايه تخفيف‌هاي ويژه براي خريد محصولات
در دومين و سومين روز از برپايي نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران، بر اساس آخرين گزارش‌ها، غرفه‌هاي عرضه محصولات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان از ساعت‌هاي ابتدايي روز با استقبال خوبي از سوي خانواده‌ها و بچه‌ها روبه‌رو بوده است.
بر اساس اين گزارش، ...

» ادامه
گردهم‌آيي ساليانه مربيان کانون سيستان و بلوچستان برگزار شد
همکاران 27 مرکز کانون استان سيستان و بلوچستان در زاهدان از عملکرد سال گذشته و برنامه‌ريزي براي سال پيش‌رو سخن گفتند.به گزارش روابط عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري استان سيستان و بلوچستان، اين گردهم‌آيي صبح روز سه‌شنبه با تبريک سال‌نو و توصيه‌هاي مديرکل ...
» ادامه
فرهنگ و هنر
سينما، سينما
ميز خبر
سر خط خبرها
فروش«طبقه حساس» به «معراجي ها» نزديک شد
فيلم جديد «تيم برتن » روز کريسمس اکران مي‌شود
گالري
درخواست بوکووا: ايران نماينده يونسکو در منطقه شود
قصار اما...
اخبـــــــــار
نگاه
خبر
بچه هاي مدرسه
پرداخت پاداش پايان خدمت فرهنگيان
طرح هوشمندسازي مدارس متوقف نشده است
كاغذ اخبـار
از گوشه و كنار
قلم معلم
جوان و جامعه
آموزشي
مشاهير
كوتاه از ورزش جوانان
تلخند
طنـــــــــــز
ايستگاه
اجتماعي
گنده تر از دروغ
داستانك
اما خبر

اين نسخه 916 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
كانون