جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2979 - تاریخ : 1392/11/06- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)


تاکيد مديرعامل کانون بر غني‌سازي منابع و مخازن کتاب‌خانه‌ي مرجع

مريم طوسي رکورد 60 متر بانوان ايران را پس از 10 سال شکست

طرح «روز بدون کيف و کتاب» تا پايان سال نهايي مي‌شود

طرح «روز بدون کيف و کتاب» تا پايان سال نهايي مي‌شود
عكس:همايون لنگرودي (بديع فر)

جزئيات پرداخت «عيدي» معلمان و توزيع «شير مدارس»
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش با اعلام جزئيات پرداخت «عيدي» فرهنگيان شاغل و بازنشسته درباره توزيع شير يارانه‌اي مدارس نيز توضيحاتي ارائه کرد.وحيد کيارشي در گفت‌وگو با (ايسنا)، در خصوص ميزان عيدي فرهنگيان گفت: براساس مقررات قانوني و مصوبات هيات وزيران، عيدي تمامي کارکنان دولت يکسان و در سال جاري بر اساس ضريب جدول و حقوق معادل 5.030.000 ريال است که پس از تامين منابع و تخصيص اعتبار از سوي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور به طور همزمان در کليه دستگاه‌هاي اجرايي کشور به شاغلان پرداخت مي‌شود.
وي افزود: پرداخت عيدي بازنشستگان در سال جاري طبق مفاد ضوابط اجرايي بودجه معادل عيدي شاغلين توسط سازمان بازنشستگي انجام مي‌شود.
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش همچنين درباره توزيع شير يارانه‌اي در مدارس نيز به ايسنا گفت: توزيع شير مدارس از 16 آذر ماه در استان‌ها آغاز و براي ميانگين 25 نوبت تا پايان اسفند برنامه‌ريزي شده است.
وي تصريح کرد: 26 آذرماه مبلغ 121 ميليارد ريال از محل اعتبارات فصل چهارم تحت عنوان "يارانه شير مدارس" بابت بدهي گذشته و تسويه حساب با کارخانه‌هاي طلب‌کار و نيز شروع کار جديد به استان‌ها تخصيص داده شده است.
به گفته کيارشي، در حال حاضر قرارداد خريد شير از طريق برگزاري مناقصه در تمامي استان‌ها منعقد شده است و جامعه هدف به ميزان 100 درصد تحت پوشش قرار گرفته؛ در اين ميان تنها استان سيستان و بلوچستان و بخشي از استان بوشهر است که به دليل تاخير در ارسال شير توسط شرکت، توزيعي صورت نگرفته است.
وي ادامه داد: عدم و يا وقفه در توزيع شير در بعضي استان‌ها به دليل تعطيلي‌هاي ناشي از بارش برف و آلودگي هوا و نيز آغاز امتحان مدارس متوسطه اول ...
» ادامه
صيد ميگوي شيشه اي!
چندي پيش در سواحل نيوزلند ماهي شيشه‌اي و خاصي پيدا شد که دانشمندان را بدجوري درگير خود کرده است. اين ماهي بسيار خاص است تا به حال نمونه اي شبيه آن وجود نداشته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، دنياي بي کران درياهارا هيچ کسي نمي تواند تا انتها رفته و تمام ...

» ادامه
پيرمردي که صحراها را از بين برده است
به گزارش باشگاه خبرنگاران، آفريقا قاره اي است که طي چندين سال اخير دچار مشکلات آب و هوايي بسياري شده است و صحراها به سرعت در کشورهاي مختلف اين قاره در حال گسترش هستند.افزايش جمعيت و افزايش کشاورزي درکنار خشکسالي دلايلي براي اين مشکلات هستند.
"ياکوبا ...

» ادامه
آيينه شهر

» ادامه
نسل جديد باتري‌هاي قندي با قدرت ذخيره‌سازي بالاتر
محققان آمريکايي نسل جديدي از باتري‌هاي زيست‌ تخريب‌پذير و دوستدار محيط زيست طراحي کرده‌اند که از ظرفيت ذخيره‌سازي انرژي بالاتري در مقايسه با باتري‌هاي ليتيومي برخوردار است. به گزارش (ايسنا)، حتي بهترين باتري‌هاي ليتيوم يون قابل شارژ پس از مدتي توانايي ...
» ادامه
چگونه مي توانيم اجتماعي تر باشيم؟
شايد گاهي براي شما اتفاق افتاده که در محيط هاي اجتماعي نمي توانيد با کسي ارتباط برقرار کنيد و قادر به صحبت کردن با کسي نيستيد ، حتما مي دانيد که بيشتر شانس هاي زندگي انسان در اثر ناتواني دربرقراري روابط اجتماعي از دست مي روند.
پس حالا وقت آن رسيده ...

» ادامه
شرح برعكس
امير قلعه نوعي: اينقدر آفتاب نبود اين عينک را نمي زدم!

» ادامه
شهرهايي که هنوز رنگ برف را نديدند بخوانند
راه هاي سفيد پوش کردن شهر
مهدي طوسي
همان طور که مي دانيد با اينکه زمستان است و زمستان بايستي که برف بيايد و زمين ها را خيس و سفيد بکند اما يک سري از شهرهاي کشورمان اصلا رنگ برف را به خودش نديده. البته نه تنها برفي به خودش نديده که هوا نيز مثل روزهاي ابتدايي بهار است.
اين مسئله ...

» ادامه
ادامه تصوير برداري «خوب، بد، زشت»
عليرضا سبط احمدي تهيه‌کننده «خوب، بد، زشت» در گفتگو با مهر از ادامه تصويربردارى اين سريال نوروزي در لوکيشن خانه حسين آقا خبر داد و اظهار کرد: در اين سکانس علاوه بر بهاره رهنما، حسين محب اهري و سوسن پرور، سياوش مفيدي و ساقي زينتي و محمدرضا عليمرادي نيز ...
» ادامه
عكاسخانه
حمام قلعه - همدان

» ادامه
"هيو جکمن"به پروژه"پيتر پن" پيوست
ايسنا:«هيو جکمن»، بازيگر سرشناس هاليوودي طبق اعلام کمپاني برادران وارنر قرارداد بازي در فيلم «پيتر پن» را امضا کرد.جکمن در فيلم اقتباسي «پيتر پن» که قرار است در تابستان سال 2015 ميلادي اکران شود، شخصيت «بلک‌برد» را بازي خواهد کرد.«پيتر پن» شخصيت پسري ...
» ادامه
"شاهرخ خان" دچار سانحه شد
مهر: شاهرخ خان بازيگر مشهور هندي وقتي در حال بازي در فيلم «سال نو مبارک» بود با سانحه روبه رو شد.به نقل از هاليوود ريپورتر، شاهرخ خان در حال اجراي صحنه اي از فيلم بعدي اش با عنوان «سال نو مبارک» بود که يک در روي او افتاد و او را مجروح کرد. با اين حال ...
» ادامه
دنياي عكس
سردر اصلي دانشگاه فردوسي مشهد (درب شمالي)

» ادامه
نسخه نهايي "تمشک" تا اواسط هفته آماده نمايش
ايسنا: نسخه نهايي فيلم سينمايي «تمشک» ساخته‌ي سامان سالور تا اواسط هفته آماده‌ي نمايش خواهد شد.با تمام شدن مراحل فني پاياني فيلم، «تمشک» اواسط هفته براي حضور در بخش سوداي سيمرغ سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم فجر آماده نمايش مي‌شود.
در اين فيلم ...

» ادامه
"فلورا سام"و ساخت سريال جديدش
ايسنا: سريال نوروزي شبکه تهران به کارگرداني «فلورا سام» و تهيه‌کنندگي مجيد اوجي، هفته جاري با حضور غلامحسين لطيفي و برزو ارجمند در تهران کليد مي‌خورد.مجيد اوجي گفت:«ما فرشته نيستم» را قرار است بسازم.اگر آماده شود براي نوروز پخش مي‌شود.اين تهيه‌کننده ...
» ادامه
زنگ تفريح
عكس : همايون لنگرودي (بديع‌فر)

» ادامه
تغيير منزل به خاطر ادبيات!
عبدالکريم گشايش
از اين حرف ها به شدت گذشته اصلا نه اينکه نبايد کاري بکني، بايد کاري بکني اما بايد مراقب باشي که اين کاري که مي کني جوري نباشد که هم به خودت و هم به بقيه اي که اصولا دل شان با تو نيست لطمه بزند.
تو اين حرف ها را از وقتي شروع کردي که ...

» ادامه
مديرعامل:
روابط عمومي، کانون را در معرض افکار عمومي قرار دهد
اطلاع‌رساني مناسب، دقيق و صادقانه، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان را در معرض ديد افکار عمومي قرار مي‌دهد و در جامعه‌ي مخاطبان ايجاد نشاط مي‌کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، اين بخشي از سخنان عليرضا حاجيان‌زاده مديرعامل ...

» ادامه
گالري
تضميني وجود ندارد که بقيه‌ي تپه‌ي هگمتانه هم تخريب نشود!
کشف دو دهانه و دو رديف پلکان در پل تاريخي آق قلا
قصار اما...
نگاه
اخبـــــــــار
خبر
بچه هاي مدرسه
كاغذ اخبـار
از گوشه و كنار
قلم معلم
ادبيات نوجوان
داستان كوتاه
تازه‌هاي نشر
زنگ ادبيات
نغمه
جوان و جامعه
زنگ تفريح
مشاهير
كوتاه از ورزش جوانان
تلخند
طنـــــــــــز
ايستگاه
فرهنگ و هنر
بازگشت «حاتمي‌کيا» به سينماي دفاع مقدس
آغاز فصل جشنواره‌هاي فيلم ايران در آمريکا
سينما، سينما
ميز خبر
اجتماعي
گنده تر از دروغ
داستانك
خـبـــــر

اين نسخه 884 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون