جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2632 - تاریخ : 1391/08/06- اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)


جشنواره مهر مبين، کودکان و نوجوانان را با قرآن مانوس مي‌کند
صدرنشيني تيم ملي واليبال نوجوانان ايران با شکست سريلانکا

اکران همزمان فيلم‌هاي‌ جشنواره رشد در مدارس

روزنامه شاپرك اين پيروزي بزرگ را به شما افتخار آفرينان و مردم بزرگوار ايران تبريك مي‌گويد.

فوتبال مدارس ايران بر بام آسيا ايستاد
دانش آموزان ايران قهرمان مسابقات فوتبال آسيا
فائزه رفيعي- شاپرك
تيم فوتبال دانش آموزي جمهوري اسلامي ايران در فينال مسابقات با 2 گل تايلند را شکست داد و به مقام قهرماني مسابقات فوتبال مدارس آسيا رسيد. به گزارش شاپرك به نقل از معاونت تربيت بدني و سلامت، ديدار فينال رقابتها فوتبال دانش آموزي آسيا بين دو تيم ايران و تايلند برگزار شد که در نهايت نماينده دانش آموزي کشورمان موفق شد با 2 گل از سد تايلند قدرتمند عبور کرده و به مقام قهرماني دست يابد.
نماينده تيم فوتبال مدارس جمهوري اسلامي ايران در نيمه نخست موفق شد با زدن يک گل به رختکن برود و در نيمه دوم هم اين کار را تکرار کرد و با به ثمر رساندن دومين گل راه قهرماني را هموار کرد. همچنين تيم کره جنوبي موفق شد با شکست دادن چين به مقام سومي اين رقابتها دست يابد.
در طول برگزاري مسابقات فوتبال مدارس آسيا که در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد چهره مطرح ورزش کشور از نزديک اين مسابقات را رصد کردند.از جمله چهره هاي ورزشي سرشناس که در فينال نيز حضور داشتند مي توان به محمدمهدي نبي دبير کل فدراسيون فوتبال، غلامرضا بهروان سرپرست سازمان ليگ برتر فوتبال کشور، پرويز مظلومي سرمربي اسبق تيم استقلال، حميدرضا صدر کارشناس فوتبال، بهرام افشارزاده دبير کل کميته ملي المپيک، کيومرث هاشمي معاون تربيت بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش و ... اشاره کرد. روزنامه شاپرك اين پيروزي بزرگ را به شما افتخار آفرينان و مردم بزرگوار ايران تبريك مي‌گويد.
جلوي خروپف را بگيريد
خروپف‌ کردن در خواب، در اثر لرزش کام نرم يعني ناحيه عقبي سقف دهان هنگام خواب ايجاد مي‌شود. اين حالت به خودي خود ضرري ندارد،‌ اما ممکن است باعث ناراحتي خود شخص يا اطرافيان شود.
به گزارش فارس، گاهي خروپف ‌کردن در اثر عواملي نظير تب، سرماخوردگي، عفونت‌هاي ...

» ادامه
توليد طلا در رنگ‌هاي گوناگون ممکن شد!
امکان تغيير رنگ طلا، در تکنيک ابداعي محققان انگليس با ايجاد الگوهاي برجسته بر روي سطح فلزات که روش جذب يا انعکاس نور را تغيير مي‌دهد، فراهم شد.
به گزارش ايسنا، فناوري تغيير رنگ طلا توسط تيم نانوفوتونيک و متامواد در دانشگاه ساوت هامپتون انگليس به سرپرستي ...

» ادامه
آيينه شهر
بدون شرح -مهر

» ادامه
گنده تر از دروغ
اخراج ژوزه!
مهدي طوسي
از ما نشنيده بگيريد (ضمنا ديده شده كه ما هر چه به شما مي گوييم نشنيده بگيريد شما نمي گيريد و كار خودتان را مي كنيد!) اين جوري مي گويند كه رويانيان به قدري از اينكه دايي اين جوري جوابش را داده ناراحت است كه حد و نهايت ندارد. او ...

» ادامه
برنده شدن را تعريف كنيد و بدست آوريد
اگر از افراد مختلف بپرسيد كه مي خواهند در زندگي برنده باشند يا يك بازنده مسلم است كه بيشتر آنها مي گويند مي خواهند برنده باشند. اما اين پاسخ خود پرسشي را در ذهن ايجاد مي كند. «برنده بودن در زندگي چگونه است و معناي واقعي برنده بودن چيست؟»
در بعضي موارد ...

» ادامه
شرح برعكس
فرد صندلي به دست: امير آقا!‌به نظر من بنشين روي اين صندلي و پايت را بگذار روي صندلي كه الان نشستي،‌ اين جوري زودتر خوب مي شوي!
» ادامه
بايد برگردي خانه تا بهتر بشوي.....!
مهدي طوسي
احساس مي کني که هوا بد جوري دارد سرد مي شود. مي خواهي يک چنين چيزي را تصور هم بکني اما نمي کني چرا که احساس مي کني يک چنين چيزي را نمي شود تصور کرد چرا که کاملا ملموس است.
از ديشب تا به حال چند بار سرفه کردي واين قضيه تو را متوجه سردي هوا ...

» ادامه
سيدجواد هاشمي کارگردان فيلم اختاپوس:
مي‌خواستم به کودکان خوب و بد را بياموزم
سيدجواد هاشمي کارگردان فيلم "اختاپوس" معتقد است: سينماي ايران از عدالت مالي برخوردار نيست؛ چراکه اگر بود تک‌تک فيلمسازان به ويژه آنها که دغدغه سينماي کودک دارند، مي‌‌توانستند فيلم‌هايي حتي بهتر از "هري پاتر" بسازند.
به گزارش خبرنگار مهر، سيدجواد هاشمي ...

» ادامه
بــبــيــــن

» ادامه
دنياي كودكان
نكاتي براي تحرك بيشتر کودکان
کودک شما هم اسير تلويزيون شده است؟
اين روزها وجود تلويزيون در خانه‌ها آن‌قدر بديهي شده كه نبود آن نوعي كمبود به شمار مي‌آيد اما مشكل اينجاست كه ما بيش از حد تلويزيون تماشا مي‌كنيم.
هر وقت حوصله‌مان سر رفت، به جاي آن‌كه ...

» ادامه
عكاسخانه
گيلبرتو بوبادليا - مكزيك

» ادامه
معاون امور هنري وزير ارشاد:
وزارت ارشاد حمايت از "انجمن خوشنويسان ايران" را وظيفه خود مي داند
معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، "انجمن خوشنويسان ايران" را تنها تشکل قانوني براي فعاليت در عرصه خوشنويسي برشمرد و حمايت از آن را وظيفه وزارت ارشاد و معاونت امور هنري دانست.
"حميد شاه آبادي" در گفت وگو با ايرنا افزود:‌ "انجمن خوشنويسان ايران" ...

» ادامه
زنگ تفريح
عكس : همايون لنگرودي (بديع فر)

» ادامه
31 قصه ايراني را به دو زبان براي بچه‌ها بخوانيد
«31 قصه تصويري» نوشته فريبا کلهر به 2 زبان فارسي و انگليسي توسط انتشارات قدياني منتشرشد. به گزارش مهر، «31 قصه تصويري» نوشته فريبا کلهر جلد نخست از مجموعه کتاب‌هاي نارنجي انتشارات قدياني است که به دو زبان فارسي و انگليسي منتشر شده و سحر حق گو، راهله ...
» ادامه
داستان عاشق شدن ويليام شکسپير چه بود
کتاب «ويليام شکسپير عاشق» نوشته اندرو دانکين با ترجمه علي رمضاني‌مقدم و تصويرهاي کلايو گودارد توسط انتشارات پيدايش منتشرشد. به گزارش مهر، اين کتاب در ادامه مجموعه «مشاهير مرده» است که اين انتشارات منتشر مي‌کند و اينکه چرا شکسپير براي اين جلد انتخاب ...
» ادامه
دنياي عكس
بدون شرح

» ادامه
مامانم گمشده است
کتاب «مامانم گمشده است» نوشته «مژگان بابامرندي» توسط کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان منتشرشد. به گزارش فارس، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان طي سال‌هاي گذشته تاکنون تلاش کرده است تا در راستاي نياز مخاطب به چاپ اثر بپردازد.
يکي از مشکلاتي که کودکان ...

» ادامه
قند پارسي
سفرنامه ناصرخسرو
بازنويسي: نغمه علي‌بيك زاده
مي آيند و از همه آنها به همين نحو پذيرايي مي شود.
قسمت پنجاه و دوم
مي گويند ابتدا آرامگاه حضرت ابراهيم در نداشت و هيچكس نمي توانست بجز از طريق ايوان و از بيرون اين آرامگاه را زيارت كند. وقتي مهدي پادشاه ...

» ادامه
هجدهمين جشنواره يک‌هفته با کانون از امروز در همدان برگزار مي‌شود
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان جشنواره «يک هفته با کانون» را از ششم تا يازدهم آبان‌ماه برگزار مي‌کند.به گزارش روابط عمومي کانون استان همدان، در آستانه برگزاري جشنواره «يک هفته با کانون» پرويز ابراهيمي مدير کانون استان در نشستي خبري با اصحاب رسانه ...
» ادامه
گــوناگــون
ثروتمند شويد يا توانگر؟
اين مقاله را با جمله اي از كريس ويدنر آغاز مي كنم كه مي گويد: «هر احمقي مي تواند ثروتمند شود ولي فقط افراد باخرد هستند كه توانگر مي شوند.»
ثروتمند شدن آرزوي اصلي بسياري از افراد در سراسر دنياست. البته اين مايه تأسف است چون خيلي ...

» ادامه
اجتماعي
ساخت پنجره و آينه هاي هوشمند در جهت تنظيم ميزان نور
کاريکلماتور
اما خبر
جوان و جامعه
نــكتــــه
تلخند
سر به سر با تيترها
طنـــــــــــز
گلبرگ
حرفي براي خواندن
ويژه
گالري
برگزاري نمايشگاه آثار تجسمي ويژه سومين همايش باران غدير
نگـــاه
اخبـــــــــار
بچه هاي مدرسه
عيادت وزير آموزش و پرورش از دانش‌آموزان سانحه ديده بروجن
كاغذ اخبـار
از گوشه و كنار
قـلـم معـلــم
ادبيات نوجوان
همراه با خبر
نغمــــــه

اين نسخه 873 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون