جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2676- تاریخ : 1391/10/03 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(يكشنبه)


سريالهاي نوروزي شبکه تهران


«دربند» بدون موسيقي به جشنواره مي‌آيد


خالق «زيباي آمريکايي» رابين‌ هود را به تلويزيون مي‌آورد


آغاز ساخت موسيقي"گهواره اي براي مادر"


"گربه‌سگ" ازامروز در شبکه پويا


"محمدرضا هدايتي"و ايفاي سه نقش متفاوت


"پايتخت 2" دي‌ماه کليد مي‌خورد


دنياي هنر


كوتاه از هنر


 سريالهاي نوروزي شبکه تهران 

 
شبکه تهران پنج سريال «هفت سين»، «دروازه‌ي بهشت»، «نورالدين پسر ايران»، «جاده چالوس» و «تکيه» را در نظر دارد براي سال 92 آماده کند. اين سريال‌ها اکنون مراحل نگارش را سپري مي‌کنند.

به گزارش پانا؛ «هفت سين» که سريال نوروزي شبکه تهران معرفي شد به نويسندگي سعيد فرهادي مراحل نگارش را طي مي‌کند. اين سريال نوروزي قرار است تا اواسط دي ماه با تهيه‌کنندگي مجيد سرسنگي و سيدمحمد رضوي‌ و کارگرداني يدالله صمدي کليد بخورد.

بنابراين گزارش مجموعه 14 قسمتي «هفت سين» داراي مضموني طنز اجتماعي‌ و با موضوع دوستي مسالمت‌آميز است که به نوعي سبک زندگي در لايه‌هاي زيرين آن جريان دارد صحبت‌هايي نيز با رضا کيانيان و مهران رجبي براي حضور در اين سريال شده که هنوز قطعي نشده است.

شبکه تهران قرار است پس از پخش سريال نوروزي، يکي از سريال‌هاي «تهران پلاک يک» و يا «طهران نو» را پخش کند.

«دروازه بهشت» نيز عنوان سريالي است که به نويسندگي عباس نعمتي قرار است براي ايام رمضان کليد بخورد. اين سريال مضموني طنز دارد و اکنون مراحل نگارش را سپري مي‌کند. پس از ايام رمضان شبکه تهران يکي از سريال‌هاي «طهران نو» يا «تهران پلاک يک» را پخش مي‌کند.

«جاده چالوس» عنوان سريال ديگري است که به نويسندگي آرش قادري مراحل نگارش را سپري مي‌کند.

«نورالدين پسر ايران» عنوان ديگر سريال شبکه تهران در سال 92 است که طرح اوليه آن را خراطزاده به اقتباس از کتاب نورالدين پسر ايران داده است.

محمدرضا معصوم زادگان، قائم مقام و مدير گروه فيلم و سريال شبکه تهران با اعلام اينکه در حال حاضر در حال رايزني براي کليد خوردن اين سريال‌هاست‌، خاطرنشان کرد: ساخت همه‌ اين سريال‌ها به شرط اين است که اتفاقات ديگري در جهت گرفتن مجوز آن‌ها رخ ندهد و به اميد خدا بتوانيم کار را آغاز کنيم.


 «دربند» بدون موسيقي به جشنواره مي‌آيد 

 
فيلم سينمايي «دربند» به کارگرداني پرويز شهبازي و تهيه‌کنندگي امير سمواتي مراحل فني را سپري مي‌کند تا براي حضور در جشنواره فيلم فجر آماده نمايش شود.

«امير سمواتي» تهيه‌کننده در گفت‌وگو با فارس درباره تغيير نام فيلم و روند سپري شدن مراحل فني فيلم گفت: از ابتدا با علم بر اين که برخي از پلان‌هاي فيلم نياز به فصل سرما و باران خواهد داشت فيلم را به اتمام رسانديم. با شروع فصل سرما و ريزش باران بخش‌هايي که نياز بود نماهاي باز فصل را بگيريم با حضور بازيگران اصلي ظرف روزهاي گذشته جلوي دوربين رفت.

وي در ادامه گفت:تدوين فيلم به اتمام رسيده است و با پايان صداگذاري، تلاش مي‌کنيم تا فيلم را براي حضور در جشنواره فيلم فجر آماده کنيم.

سمواتي در ادامه گفت:نام فيلم براساس دفتر شعري از مرحوم حسين پناهي با همين نام «دربند» با نظر آقاي شهبازي تغيير يافت. البته اين کار با موافقت وزارت ارشاد صورت گرفته است.

وي در خاتمه درباره موسيقي فيلم توضيح داد: هرچيزي که ضروري باشد در فيلم استفاده مي‌شود، ضرورت استفاده از موسيقي به نظر آقاي شهبازي نرسيد و ما هم موسيقي استفاده نکرديم.

در اين فيلم پگاه آهنگراني، احمد مهران‌فر، نازنين بياتي، بهرنگ علوي، فريدالدين، لادن سليماني و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 خالق «زيباي آمريکايي» رابين‌ هود را به تلويزيون مي‌آورد 

 
«دان جينکس»، تهيه‌کننده اسکاري فيلم «زيباي آمريکايي» اقتباسي تلويزيوني از داستان «رابين هود» را در دست ساخت دارد.به گزارش (ايسنا)، داستان «رابين ‌هود» مدرن به قلم «تزه چون» ‌خالق «مافياي کشميري» و مديريت توليد «دان جينکس» که تهيه‌کنندگي فيلم «زيباي آمريکايي» را در کارنامه حرفه‌اي خود دارد، به جعبه جادويي راه مي‌يابد.

اين سريال تلويزيوني که «شروود» نام دارد، درباره‌ي جواني اشراف‌زاده است که به گروه رابين‌هود مي‌پيوندد.شبکه «سي دبليو» ‌پخش اين سريال را برعهده گرفته است.به گزارش هاليوود ريپورتر، «آلن هينبرگ»، ستاره سريال «آناتومي گري» در اين درام تلويزيوني ايفاي نقش خواهد کرد.

داستان معروف «رابين هود» تاکنون بارها دستمايه‌ي خلق آثار سينمايي و تلويزيوني قرار گرفته است. يکي از جديدترين اين اقتباس‌ها، فيلمي به کارگرداني «ريدلي اسکات» و درخشش «راسل کرو» در نقش اصلي است که در سال 2010 اکران شد.

«ارول فلين»، معروف‌ترين بازيگري است که نقش «رابين هود» را در سال 1938 ايفا کرده است.


 آغاز ساخت موسيقي"گهواره اي براي مادر" 

مهر:فيلم سينمايي "گهواره اي براي مادر" براي حضور در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به ساخت موسيقي رسيد.هم اکنون پيمان يزدانيان ساخت موسيقي فيلم "گهواره اي براي مادر" و امير حسين قامس نيز صداگذاري آن را برعهده دارد. اولين نمايش فيلم در جشنواره فجر امسال است.چکامه چمن‌ماه، الهام حميدي و امير آقايي از بازيگران اصلي اين فيلم که براي حضور در سي‌ويکمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر فرم پر کرده‌است هستند. از ديگر بازيگران فيلم مي‌توان به غزل صارمي، فرحناز منافي‌ظاهر، افسر اسدي، هايده حائري، مهران رجبي، نيکا خسروآبادي و... اشاره کرد.


 "گربه‌سگ" ازامروز در شبکه پويا 

 
ايسنا: انيميشن «گربه‌سگ» از اين هفته در شبکه پويا به نمايش درمي‌آيد. پخش اين انيميشن قرار است از امروز يکشنبه (سوم دي‌ ماه) در 60 قسمت روي آنتن برود.

«گربه‌سگ» هر روز ساعت 17 و 37 دقيقه، پخش و 8 و 35 دقيقه روز بعد تکرار مي‌شود.انيميشن تلويزيوني «گربه‌سگ» که با تکنيک دوبعدي ساخته شده، پيش از اين بارها از شبکه‌هاي مختلف تلويزيون پخش شده است؛ تورج نصر به جاي گربه و علي همت به جاي سگ در نسخه دوبله‌شده «گربه‌سگ»‌ به فارسي صداپيشگي کرده‌اند.


 "محمدرضا هدايتي"و ايفاي سه نقش متفاوت 

فارس:«محمدرضا هدايتي» در مجموعه «نون خامه‌اي» به کارگرداني «کاظم راست‌گفتار» سه نقش متفاوت ايفا مي‌کند.کاظم راست گفتار، کارگردان مجموعه «نون خامه‌اي»، فيلمبرداري اين سريال با ايفاي نقش محمدرضا هدايتي در دو نقش در خجير توسط هاشم عطار آغاز کرد تا اين تصاوير که براي تکنيک پرده آبي گرفته شدند امکان نمايش همزمان چند نقش اين بازيگر در يک صحنه را فراهم کنند.محمدرضا هدايتي در اين مجموعه بازيگر سه نقش خداداد، خود محمدرضا هدايتي و پدرش است.از بازيگران اين مجموعه تلويزيوني مي‌توان به محمدرضا هدايتي، مليکا شريفي‌نيا، علي اوسيوند، بهنوش بختياري، مريم سعادت و ... اشاره کرد.


 "پايتخت 2" دي‌ماه کليد مي‌خورد 

خبرآنلاين:مجموعه تلويزيوني «پايتخت 2» با حضور بازيگران اصلي سري قبل به کارگرداني سيروس مقدم در مازندران کليد مي‌خورد.محمود اتحادي مدير توليد سريال «پايتخت 2» از حضور همه بازيگران اصلي «پايتخت» در اين سريال خبر داد و گفت: «اين سريال از اوايل دي‌ماه در مازندران کليد مي خورد و همه بازيگران اصلي «پايتخت» از جمله عليرضا خمسه در نقش باباپنجعلي در آن حضور خواهند داشت.»«پايتخت 2» که به سفارش مجموعه‌هاي تلويزيوني شبکه يک تهيه شده درباره خانواده نقي است که با کاميون ارسطو از يکي از شهرهاي شمالي عازم سفر مي‌شوند تا گنبد و گلدسته‌اي را به مسجدي در يکي از شهرهاي جنوبي برسانند.


 دنياي هنر 

برگزاري بيش از 240 برنامه فرهنگي هنري در هفته جاري؛

نمايش «زخمي که بر دلم نشست» اجرا مي شود

در آستانه اربعين حسيني، نمايش «زخمي که بر دلم نشست» تا 15 دي ماه در فرهنگسراي خاوران اجرا مي شود و در کنار اين ويژه برنامه مراکز فرهنگي هنري پايتخت در هفته نخست فصل زمستان ميزبان بيش از 240 برنامه خواهند بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، اين نمايش به کارگرداني قاسم عوض بيگي در سالن شهيد مطهري فرهنگسراي خاوران اجرا مي شود و روايتگر تقابل چند مرد است که هر يک به دليل اعمالي که در روز عاشورا انجام داده اند، به بيماري هاي مختلفي دچار شده اند.

همچنين نمايشگاه «اعتکاف خون» از ديگر برنامه هاي اين هفته است که به همت فرهنگسراي بهمن برگزار مي شود و طي آن وقايع ماه محرم به صورت مفهومي و نمادين به نمايش گذاشته خواهد شد.

نمايشگاه نقاشي سوگ سکوت با موضوع محرم و صفر تا 8 دي در نگارخانه شفق، نمايشگاه آثار نقش برجسته اسماء الحسني، تا 7 دي در خانه فرهنگ ابوسعيد، نگارگذر محرم تا 7 دي در خانه فرهنگ پامچال و نمايشگاه پوستر و نقاشي عاشورا شامل 69 اثر برگزيده پوستر و 8 اثر نقاشي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه شريعتي تا 17 دي در فرهنگسراي بهمن برپا مي شود.

مسابقه ادبي سردار قبيله عشق تا 8 دي در خانه فرهنگ مهرآور از ديگر برنامه هايي است که در آستانه اربعين حسيني برگزار خواهد شد.همچنين نشست هفتگي کانون خوشنويسي با موضوع معرفي و بررسي خط کوفي 3 در فرهنگسراي شفق، کارگاه خطبه هاي قصار از سلسله نشست هاي شناخت نهج البلاغه، 6 دي در فرهنگسراي رازي و کارگاه کودکان عاشورايي با موضوع بيان داستان حماسي کربلا و قيام سيد الشهدا(ع) براي نوآموزان 4 تا 6 سال در قالب نمايش، داستان و قصه، تا 7 دي در خانه فرهنگ 13 آبان تشکيل خواهد شد.


از فردا دوشنبه 4 دي ماه به مدت 10 روز

كاروان اسراي كربلا ميهمان حوزه هنري

كاروان نمادين اسراي كربلا فردا دوشنبه بعد از عبور از خيابانهاي تهران به مدت 10 روز ميهمان حوزه هنري خواهد بود.

به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري كاروان نمادين اسراي كربلا فردا دوشنبه 4 دي ماه مصادف با دهم ماه صفر از ميدان انقلاب به حوزه هنري خواهد آمد و به مدت 10 روز در محل حوزه هنري به بيان واقعه كربلا خواهند پرداخت.

بنا بر اين گزارش اين كاروان نمادين كه متشكل شده است از تعزيه خوانان به نام كشور از شهرهاي تهران، قم، اصفهان و تفرش كه در مدت اقامت خود در حوزه هنري به اجراي تعزيه هاي حضرت مسلم بن عقيل، شهادت حربن يزيد رياحي، شهادت حضرت علي اكبر(ع)، شهادت حضرت عباس(ع)، شهادت حضرت امام حسين (ع)، بازار شام، متوكل عباسي، شهادت امام حسن (ع)، شهادت حضرت رضا (ع) و شهادت حضرت شاهچراغ خواهند پرداخت.

اين كاروان ساعت 12 ظهر فردا دوشنبه از محل ميدان انقلاب حركت خود را به سمت حوزه هنري آغاز خواهند كرد و ساعت 15 بعد از رسيدن به محل حوزه اولين تعزيه خود را كه تعزيه حضرت مسلم بن عقيل است را اجرا خواهند كرد.

شايان ذكر است اين تعزيه ها به تهيه كنندگي مجتبي كريمي و كارگرداني جواد كريمي به مدت ده روز هر روز از ساعت 15 تا16:30 در محوطه حوزه هنري براي عموم مردم اجرا خواهد شد.


«گيرنده»؛ بهترين فيلم بخش نگاه نو جشنواره فجر در ارسباران نقد مي شود

در دويست و شصت و پنجمين نشست هفتگي باشگاه فيلم تهران فيلم سينمايي«گيرنده»اولين ساخته بلند سينمايي«مهرداد غفارزاده»امروزيکشنبه3 دي، ساعت 18در فرهنگسراي ارسباران نمايش، نقد و بررسي مي شود.

به گزارش روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه 3 و فرهنگ سراي ارسباران،داستان «گيرنده» درباره بازديد رئيس جمهور از شهري کوچک است، داستان از جايي شروع مي‌شود که هيئت دولت پس از بازديد از شهر مي‌روند و يک محموله نامه پس از رفتن رئيس جمهور و همراهانش به فرمانداري مي‌رسد و ....

سعيد راد، محمد رضا شريفي‌نيا، سيامک اطلسي، پرديس افکاري، چکامه چمن ماه و نيما شاهرخ شاهيدر اين فيلم به ايفاي نقش مي‌ پردازند.


 كوتاه از هنر 

نمايش گناهکار از راديو تهران

نمايش راديويي «گناهکار» را به کارگرداني اکبر زنجانپور هر شب ساعت 24 از شبکه راديويي تهران موج اف.ام رديف 94 بشنويد.ندا هنگامي سردبير برنامه ضمن اعلام پخش اين نمايش گفت: نمايش «گناهکار» به کارگرداني اکبرزنجانپور و نويسندگي سيامک صفري به مدت يک هفته ساعت 24 از راديو تهران پخش مي شود.

خلاصه داستان درباره دختري است که قصد ازدواج با شخصي را دارد که خانواده به دليل اختلافات شخصي خود با اين ازدواج مخالفت مي کنند.


پس از حاشيه هاي "من مادر هستم"

جشنواره فيلم فجر با "داستان عوضي" جيراني فانتزي مي شود

فريدون جيراني پس از حاشيه هاي بسياري که بر سر اکران فيلم «من مادر هستم» براي او اتفاق افتاد با فيلم «داستان عوضي» به جشنواره فيلم فجر مي آيد.به گزارش پانا، آخرين ساخته فريدون جيراني بر خلاف «من مادر هستم» ژانري فانتزي دارد و فريدون جيراني تمام تلاش خود را مي کند که اين فيلم را براي حضور در جشنواره فجر آماده کند.فيلم «داستان عوضي» از هشتم شهريور ماه کليد خورد و در 12 مهر سال 91 فيلمبرداري آن پايان يافت، در حال حاضر نيز مراحل فني اين فيلم رو به پايان است تا بدون هيچ مشکلي به روي پرده نقره اي بيايد.در اين فيلم که با مضموني فانتزي ساخته شده است، بازيگراني چون اکبر عبدي، عليرضا خمسه، هدايت هاشمي، نگار عابدي، نادر سليماني، داريوش کاردان، گيتي ساعتچي و احمد ايراندوست به ايفاي نقش مي پردازند.يادآور مي شود، در حال حاضر حسن پيله ور؛ جلوه هاي بصري فيلم «داستان عوضي» به کارگرداني فريدون جيراني را انجام مي دهد تا اين فيلم براي اولين بار در جشنواره فجر نمايش داده شود.


سفر "کودک و فرشته" به سرزمين هاي بوسنيايي زبان

بينندگان بوسنيايي زبان شبکه سحر،امروز يکشنبه ساعت 11:30 به وقت تهران به مدت 82 دقيقه شاهد فيلم سينمايي "کودک و فرشته" خواهند بود.بنا به اعلام روابط عمومي شبکه سحر، رحمان رستم پور سرپرستي زيرنويس اين فيلم را بر اساس ترجمه حسين ظريف ميرزاييان و ويراستاري سلما هاجرشيج بر عهده داشته است.اپراتوري زيرنويس "کودک و فرشته" نيز توسط عليرضا نجفي انجام شده است."کودک و فرشته" محصول سيما فيلم و بنياد سينمايي فارابي است و مسعود نقاش زاده کارگرداني آن را بر عهده داشته است.اين فيلم با نقش آفريني افشين هاشمي، سيما خضرآبادي، سودابه بيضايي، مونا احمدي، قاسم زارع، شبنم مقدمي و مالک سراج داستان مقاومت مردم خرمشهر در روزهاي اول جنگ ايران و عراق را روايت مي کند و قصه آن از آخرين روز تابستان آغاز مي شود. روزي که فرشته و خانواده اش براي حضور در جشن عروسي يکي از اقوام نزديک خود آماده مي شوند اما صداي غرش هواپيماهاي جنگنده اي که از مرز عبور کرده اند، باعث مي شود که پدر فرشته تصميم بگيرد از خير عروسي بگذرد و خانواده اش را از مهلکه دور کند. فرشته براي آوردن مادربزرگ از خانه خارج مي شود، اما ديگر هيچگاه خانواده اش را نمي بيند ولي ...


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون