جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2658- تاریخ : 1391/09/09 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)


«يه تيکه زمين»از شنبه روي آنتن شبکه دو


"دنزل واشنگتن" مامور کارکشته فراري سينما مي شود

نوروزبيگي :
حمايت از آثار عاشورايي شعار شده است


"هيچ کجا، هيچ کس"در راه جشنواره فجر


راسل کرو به "سرزمين هيچ کس "مي رود


"کيت بلانش" نامادري سيندرلامي شود


"دنيرو"و "آل پاچينو"هم بازي مي شوند


دنياي هنر


كوتاه از هنر


 «يه تيکه زمين»از شنبه روي آنتن شبکه دو 

سريال «يه تيکه زمين» به کارگرداني مهدي کرم‌پور و تهيه‌کنندگي محمد علي اسلامي که براي دهه‌ي دوم محرم شبکه دو تدارک ديده شده است، از شنبه هفته آينده (يازدهم آذر ماه) به روي آنتن مي‌رود.به گزارش (ايسنا)، سريال «يه تيکه زمين» که همچنان تصويربرداري‌اش ادامه دارد، قرار است از شنبه (يازدهم آذر ماه) هر شب ساعت 21 و 30 دقيقه (از شنبه تا چهارشنبه) از شبکه دو سيما پخش شود.اين مجموعه که براي دهه‌ي دوم محرم تهيه شده است، زندگي حاج حيدر را به تصوير مي‌کشد که در يکي از نانوايي‌هاي سنگکي در يکي از محله‌هاي قديمي تهران مشغول به کار است ولي در نظر مردم مورد احترام است، در پي داستان مشکلاتي پيش مي‌آيد که خواهيد ديد.در اين مجموعه بازيگراني چون داريوش ارجمند، آتيلا پسياني، رويا تيموريان، عنايت بخشي، کوروش تهامي، حديث ميراميني، نفيسه روشن و ... ايفاي نقش کرده‌اند.


 "دنزل واشنگتن" مامور کارکشته فراري سينما مي شود 

 دنزل واشنگتن بازيگر رنگين پوست سينما از سوي کمپاني يونيورسال دعوت به بازي در نقش اصلي درام اکشن و ماجراجويانه «دست راست» شد.به گزارش فارس، اين بازيگر هم اکنون در حال مذاکرات نهايي با اين کمپاني است ،تا در نقش يک مأمور کار کشته ضد جاسوسي بازي کند.«دست راست» براساس قصه کتابي به همين نام نوشته درک هاس ساخته مي‌شود، که هنوز روي پيشخوان کتابفروشي‌ها قرار نگرفته است.اين کتاب اوايل سال جديد ميلادي منتشر خواهد شد و مسئولان کمپاني يونيورسال که آن را مدتي قبل مطالعه کردند، اعتقاد دارند قصه آن مناسب يک فيلم پرتحرک سينمايي است.

شخصيت اصلي اين قصه آستين کلاي نام دارد که هويت او براي بسياري مخفي است، به گونه‌اي که احساس مي‌شود وي حتي موجوديت خارجي هم ندارد.اين مأمور براي پيدا کردن يک مأمور گمشده ديگر به روسيه فرستاده مي‌شود و در جريان اين مأموريت است که احساس مي‌کند قصد جانش را کرده‌اند و اين مأموريت فقط يک بهانه براي کشاندن او به دام مرگ است.

در اين جاست که آستين کلاي تصميم مي‌گيرد از روساي خود انتقام بگيرد و وارد يک موش و گربه بازي خطرناک و تازه مي‌شود.برخي از منتقدان ادبي به شباهت‌هاي قصه «دست راست» با قصه کتاب سه جلدي «هويت بورن» رابرت لودلوم (که منبع توليد فيلمي 3 قسمتي با بازي مت ديمون شد)اشاره مي‌کنند.کار نگارش فيلم‌نامه اقتباسي «دست راست» را خود درک ‌هاس با همکاري دوست فيلم‌نامه‌نويس خود مايکل براندت انجام خواهد داد.براندت در کارنامه کاري خود فيلم‌نامه‌هاي اکشن «تحت تعقيب» ،«سه وده دقيقه به يوما» و «سريع و آتشي 2» را دارد.هنوز کارگرداني براي نسخه سينمايي «دست راست» انتخاب نشده و زمان شروع فيلم‌برداري آن هم مشخص نيست.دنزل واشنگتن چند هفته قبل اکشن اسرار آميز «پرواز» را به روي پرده سينما فرستاد، که رابرت زمه‌کيس کارگردان آن است.اين فيلم با وجود آنکه پيش‌بيني موفقيت بالاي مالي براي آن مي‌شد در جدول گيشه نمايش سينماها شکسته سخت تجاري خورد.


 نوروزبيگي :
 حمايت از آثار عاشورايي شعار شده است 

 
تهيه‌کننده فيلم سينمايي "من و زيبا" به کارگرداني فريدون حسن‌پور از عدم حمايت از اکران عمومي اين مناسبتي براي ماه محرم گله کرد و گفت: متاسفم سينماي ايران چنين وضعيتي دارد.جواد نوروزبيگي در اين‌باره به مهر گفت: متاسفانه وقتي يک فيلم مناسبتي ساخته مي‌شود نه در بخش توليد و نه در اکران مورد حمايت قرار نمي‌گيرد. در صورتي که "من و زيبا" بازيگران شاخصي دارد و حتي به لحاظ ساختار و کارگرداني اثر قابل توجهي است اما متاسفانه شرايط اکران آن در ماه محرم فراهم نشد.

وي افزود: چنين فيلم‌هايي در محرم مخاطب خوبي دارند اما سينماداران فقط در ظاهر مي‌خواهند خود را حامي چنين فيلم‌هايي نشان دهند و در عمل از اکران آثار مناسبتي امتناع مي‌کنند. ما نتوانستيم با هيچ گروهي براي اکران "من و زيبا" قرارداد ببنديم و حتي گروه آزاد نيز امکان اکران نداشت.

نوروزبيگي تاکيد کرد: نمي‌دانم آيا در شرايط فعلي ما بايد درباره چنين موضوعاتي فيلم بسازيم يا نه؟ متاسفانه فيلم‌هاي عاشورايي که توسط بخش خصوصي هم ساخته مي‌شود حمايتي از آن‌ها براي اکران صورت نمي‌گيرد. شوراي صنفي نمايش هم تمايلي براي اکران "من و زيبا" نداشت. وي ادامه داد:"من و زيبا" يک فيلم مناسبتي براي محرم است و جوايز مذهبي نيز تا کنون دريافت کرده‌ حتي توسط حوزه علميه نيز مورد تقدير قرار گرفته است اما متاسفانه اين سوژه‌ها نيز مانند سينماي دفاع مقدس در حرف و ويترين است و در عمل هيچ اتفاقي براي آن صورت نمي‌گيرد.وي در پايان گفت: شوراي صنفي نمايش حتي براي اکران فيلم در اين ماه با ما تماس هم نگرفت اما به عقيده من هنوز هم دير نشده و مي‌توان براي اکران "من و زيبا" اقدام کرد.


 "هيچ کجا، هيچ کس"در راه جشنواره فجر 

 
مهر:فيلم سينمايي "هيچ کجا، هيچ کس" ساخته ابراهيم شيباني براي حضور در جشنواره فيلم فجر امسال آماده نمايش شد. ابراهيم شيباني درباره آخرين خبرهاي فيلمش گفت: ما فرم حضور در جشنواره فجر را پر کرديم و هم اکنون فيلم در مرحله ميکس نهايي توسط عليرضا علويان قرار دارد. البته پروانه نمايش "هيچ کجا، هيچ کس" هم صادر شده‌است.رضا کيانيان، محمدرضا فروتن، مهناز افشار، صابر ابر، بهاره کيان افشار و بابک کريمي بازيگران اصلي اين فيلم هستند که اولين پلان‌هاي آن در شمال کشور جلوي دوربين رفته است.


 راسل کرو به "سرزمين هيچ کس "مي رود 

فارس"راسل کرو براي بازي در نقش اصلي درام جنايتکارانه «سرزمين هيچ کس» دعوت به همکاري شد. "آر زي آ "کارگرداني اين درام جنايتکارانه پر تنش را به عهده دارد.اين فيلم‌ساز که راسل کرو را براي بازي در فيلم خود انتخاب کرده، ماه قبل «مردي با مشت‌هاي آهنين» را با بازي وي روي پرده سينماها داشت.فيلم‌نامه «سرزمين هيچ‌کس» را تري اليس و ديويد کلاس نوشته‌اند و قرار است براي اواسط فصل بهار سال 2013 جلوي دوربين برود.خط اصلي قصه فيلم درباره مردي است که يک قطعه الماس گران قيمت و کمياب را (که عده زيادي به دنبال آن هستند )از يک دزد حرفه‌اي مي‌ربايد.


 "کيت بلانش" نامادري سيندرلامي شود 

 
ايسنا:«کيت بلانش» در حال مذاکره براي بازي در نقش نامادري سيندرلا است.«کيت بلانش»، بازيگر سرشناس و برنده جايزه اسکار هاليوود قرار است در فيلم جديد کمپاني ديسني به کارگرداني «مارک رومانک» در نقش نامادري سيندرلا بازي کند.

پروژه ساخت فيلم «سيندرلا» پس از موفقيت تجاري فيلم «آليس در سرزمين عجايب» در سال 2010 کليد خورد و «کريس ويتز» نگارش فيلمنامه و «ساليمون کينبرگ» تهيه‌کنندگي فيلم جديد ديسني را برعهده خواهند داشت.


 "دنيرو"و "آل پاچينو"هم بازي مي شوند 

 
باشگاه خبرنگاران:"رابرت دنيرو" مي گويد که "آل پاچينو" در فيلم آينده "مارتين اسکورسيزي" حضور پيدا خواهد کرد. به نقل از ايندي واير، "آل پاچينو" در فيلم آينده "مارتين اسکورسيزي" به نام "شنيدم خانه ها را رنگ کردي" در نقش"جيمي هاف" ظاهر خواهد شد.فيلم "شنيدم خانه ها را رنگ کردي" که با نام "مرد ايرلندي" هم شناخته مي شود، پروژه اي است که از سال 2010 کليد خورده اما به دلايل مختلف به تعويق افتاد. بعد از فيلم "کازينو" محصول سال 1995، "اسکورسيزي" و "دنيرو" ديگر با هم همکاري نداشتند.


 دنياي هنر 

وزير ارشاد درباره‌ي اکران فيلم جيراني نظري نداد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهار نظر درباره‌ي حاشيه‌هاي اخير فيلم فريدون جيراني را به آينده موکول کرد. به گزارش (ايسنا)، سيدمحمد حسيني در پاسخ به پرسشي درباره‌ي اولتيماتوم انصار حزب‌الله مبني بر اکران نشدن «من مادر هستم» گفت: من ديروز از صبح جلسه بودم. اجازه دهيد پس از پيگيري‌ها، نظر خود را اعلام کنم.او در پاسخ به اين پرسش که جلوي اکران برخي فيلم‌ها گرفته شده است و اين مسأله صدماتي را بر پيکر سينما وارد مي‌کند، اظهار کرد: قبول کنيد که مانند گذشته فقط بحث سينما مطرح نيست و مردم گزينه‌هاي ديگر مانند فيلم‌هاي تلويزيوني و سي‌دي‌ها را دارند و طبيعي است سينما پررونق نباشد.

حسيني با بيان اين‌که تلاش مي‌کنيم فيلم‌هاي پرجاذبه براي مردم توليد کنيم، افزود: هرگاه فيلم خوبي اکران شده است، سينماها نيز پررونق بوده‌اند. تلاش مي‌کنيم رونق را به سينما برگردانيم.


در واکنش به پخش اينترنتي بخش‌هاي حذف شده «مختارنامه»

يک کارشناس مذهبي: براي پخش تصاوير حضرت ابوالفضل(ع) نبايد خلاف نظر مراجع عمل مي‌شد

يک کارشناس مذهبي در واکنش به پخش اينترنتي بخش‌هاي حذف شده حضرت ابوالفضل (ع)‌ در سريال «مختارنامه»، گفت: هر مقوله‌اي که ممکن است باعث علاقه‌ي مردم به دين و مذهب شود، بايد از راه صحيح منتقل شود.حجت‌الاسلام حميدرضا يزداني مقدم، مدير گروه فلسفه سياسي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در گفت‌وگويي با (ايسنا)، تاکيد کرد: مملکت ما يک مملکت شيعه است و بايد ببينيم در چنين مواردي نظر مراجع مذهبي چيست؛ وقتي مراجعي مثل وحيد خراساني نظر مخالفي با پخش تصاوير حضرت ابوالفضل (ع) دارند، پس قاعدتا چنين تصاويري نبايد منعکس شود.

او تاکيد کرد:تفکري که کتاب به انسان‌ها مي‌دهد تفکر عمقي است که مشخص نيست مقولات ديگر مثل فيلم و سينما بتوانند چنين تفکري را به افراد منتقل کنند.مدير گروه فلسفه سياسي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در پايان يادآور شد: تصاوير حضرت ابوالفضل (ع) در سريال «مختارنامه» چيزي است که مراجع تقليد در مورد آن نظر دادند به همين دليل هم نبايد خلاف نظر مراجع عمل مي‌شد.


مخاطبان شبکه سحر طعم "يک فنجان چاي در لبنان" را مي چشند

تدوين مجموعه مستند "يک فنجان چاي در لبنان"، به زودي در بيروت به پايان مي رسد. به گزارش روابط عمومي شبکه جهاني سحر، سيد حامد حسيني تهيه کننده و کارگردان اين مستند گفت: هم اکنون 50 درصد پروسه تدوين اين مجموعه انجام شده است، 3 قسمت از "يک فنجان چاي در لبنان" در لبنان به طور کامل آماده و تحويل شبکه شده و آماده سازي بقيه قسمت هاي آن به مرور انجام خواهد شد. تهيه کننده و کارگردان "يک فنجان چاي در لبنان" اين مستند را به دليل شکل گيري آن بر محور قصه کاراکترها، شهرها و موقعيت ها، اثري نو و متفاوت خواند و اظهار کرد: پيدا کردن سوژه هاي موردنظر اين مستند بخش مهم و سخت کار بود که در شهرهاي صور، صيدا، عيترون، بنت جبيل و ... و با صرف زمان زيادي انجام شد. مستند 20 قسمتي "يك فنجان چاي در لبنان" با هدف بازخواني خاطرات جنگ 33 روزه لبنان در شبكه سحر توليد مي شود. در هر قسمت از اين مجموعه يک موضوع، کاراکتر يا مکان به عنوان سوژه محوري در نظر گرفته شده و زندگي روزمره آن به تصوير كشيده شده و مقايسه اي نيز با وضعيت آن در گذشته برپايه تصاوير مربوط به شش سال قبل و زمان بحبوحه مقاومت 33 روزه لبنان، صورت مي گيرد.


 كوتاه از هنر 

امير خوراکيان در بازديد از موسسه تبيان:

بسترسازي براي حضور ايمن در فضاي مجازي ضروري است

رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، در جريان بازديد از مؤسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان با اشاره به روح ديني حاکم بر محتواي اين سايت بر ضرورت بسترسازي براي حضور ايمن در فضاي مجازي تأکيد کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، امير خوراکيان در بازديد از اين مؤسسه در جمع اعضاي مؤسسه تبيان گفت: اين مؤسسه تلاش دارد تا در تمامي موضوعات روز، محتواي کامل و مفيدي را در اختيار کاربران فضاي مجازي قرار دهد.

وي با اشاره به اين نکته که بيشترين تهاجمات فرهنگي در عصر حاضر از طريق فضاي مجازي صورت مي گيرد، ايجاد بستري مناسب براي حضوري ايمن در فضاي مجازي را امري ضروري دانست.امير خوراکيان با اشاره به جايگاه کنوني مؤسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان گفت: کيفيت محتواي توليدي در سايت تبيان باعث شده تا به عنوان يک مرجع قابل اتکا در فضاي مجازي شناخته شود.خوراکيان همکاري دو جانبه در زمينه گسترش و معرفي محصولات فرهنگي تبيان، توليد بسته هاي آموزشي جامع ديني شامل نرم افزارهاي مذهبي و برنامه ريزي براي ساماندهي اوقات فراغت دختران نوجوان را به مسئولين موسسه تبيان پيشنهاد کرد.


کامران قدکچيان «از راه رسيده» را کليد زد

تصويربرداري تله‌فيلم "از راه رسيده" به کارگرداني کامران قدکچيان و تهيه‌کنندگي هادي افشار و محمدرضا روزبهاني در بجنورد آغاز شد.به گزارش ايسنا، تله‌فيلم "از راه رسيده" طنز اجتماعي و مدت زمان آن 90 دقيقه است که براي پخش در ايام نوروز سال 92 تهيه مي‌شود.پيش‌بيني مي‌شود تصويربرداري اين فيلم طي 25 روز تا يک ماه آينده در بجنورد، باباامان و اسفراين به طول بينجامد.بنا بر اين گزارش، اين تله‌فيلم داستان فردي به نام امير است که در آستانه‌ي تحويل سال نو مهمان ناخوانده‌اي از خارج برايش مي‌رسد و زندگي‌اش را تحت الشعاع قرار مي‌دهد.بازيگران اين فيلم مهدي صبايي، بهناز سليماني، بهزاد داوري، شيما محمدي، زهرا برومند، برانوش سيف اللهي و علي خلج (بازيگران نوجوان) هستند.


کنفرانس علمي « فرآيند شکل گيري معماري در گذر زمان » برگزار مي شود

کنفرانس علمي « فرآيند شکل گيري معماري در گذر زمان »با حضور دکتر حسن اصانلو استاد دانشگاه پلي تکنيک ميلان ايتاليا روز يکشنبه 12 آذردرتالار سوره حوزه هنري برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي مرکز معماري حوزه هنري ؛ دکتر امير محمد خاني با اعلام اين خبر افزود اين کنفرانس علمي که با هدف آشنايي دانشجويان با آفرينش معماري در اجسام وکاربرد آن در زندگي جمعي که از عوامل مهم زندگي شهر نشيني است تا به معماري هاي کنوني در جهان برگزار مي شود ،

وي در ادامه افزود؛کنفرانس علمي « فرآيند شکل گيري معماري در گذر زمان »با سخنراني دکتر حسن اصانلو معماري را از قبل از ميلاد مسيح تا به امروز مورد بررسي قرار خواهد داد. گفتني است اين کنفرانس علميبه همت مرکز معماري حوزه هنري، دانشکده معماري سوره وموسسه آموزش عالي علا الدوله سمناني روز يکشنبه 12 آذرماه ساعت 9 تا12 درتالار سوره حوزه هنري واقع در تقاطع سميه وحافظ برگزار خواهد شد. علاقه مندان مي توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره 66487866 تماس حاصل نمايند.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
فرهنگ و هنر
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون