جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2648- تاریخ : 1391/08/25 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(پنجشنبه)


5 نوشيدني چربي سوز


حساس ترين پوست متعلق به کدام حيوانات است؟


الهام از خفاشها براي کمک به نابينايان در راندن دوچرخه


کاريکلماتور


گنده تر از دروغ


اما خبر


 5 نوشيدني چربي سوز 

 
هميشه ورزش کردن به عنوان بهترين راه براي کاهش چربيهاي انباشته شده در بدن درنظر گرفته مي‌شود، اگر بخواهيد به فرآيند چربي سوزي بدن خود کمک کنيد يک رژيم سالم مي تواند در کنار ورزش موثر واقع شود. به گزارش مهر، افرادي که قصد کاهش وزن و به ويژه کاهش چربي هاي متراکم در بدن خود را دارند بايد به نوع غذاخوردن خود توجه خاصي داشته باشند. اين افراد در صورتي که به تناسب از غذاهاي جامد چون گوشت، ميوه ها، سبزيجات و فراورده هاي لبني استفاده کنند، بيشترين تلاش خود را براي از بين رفتن اين چربي ها انجام داده اند.اگرچه اگر کسي بخواهد اين فرآيند چربي سوزي را به سطح ديگري منتقل کند بايد 5 نوشيدني که نرخ متابوليسم بدن را بهبود مي بخشد و تأثير باورنکردني در چربي سوزي دارد را مورد غفلت قرار ندهد.

آب يخ

نوشيدن آب يخ مي تواند به سوزاندن کالريهاي بيشتر کمک کند. بدن بايد کالري بسوزاند، بنابراين براي اين که دماي آب بدن را به دماي خود برساند بايد کالري مصرف کند. همانطور که ميزان کالريهاي سوزانده شده را افزايش دهيد، طي زمان کالريهاي جديد جايگزين آنها مي شود. براساس نتايج يک تحقيق آلماني نوشيدن 2 ليوان آب يخ در روز 30 درصد به نرخ متابوليسم بدن کمک مي کند.

شير

شير کمتر به عنوان نوشيدني شناخته مي شود که در افزايش سرعت متابوليسم موثر است. از شير براي بستني و محصولات چاق کننده اي چون خامه و غير استفاده مي شود. اما حقيقت امر اين است که شير منبع غني کلسيم بوده و مي تواند به کاهش وزن کمک کند چرا که کلسيم سرعت شکستن سلولهاي چربي را در بدن افزايش مي دهد. اين امر بدين معنا نيست که ما مي توانيم روزانه چندين گالن شير بنوشيم، به جاي آن روزانه بايد دست کم يک ليوان کامل شير نوشيده تا فرآيند سوزاندن چربي را دوبرابر کنيم.

چاي سبز

بهتر است به جاي نوشيدن چاي سياه و قهوه از چاي سبز استفاده کنيم. چاي سبز داراي يک تأثير متابوليک ويژه است که مي تواند سرعت متابوليسم را تا 4 درصد افزايش دهد. اين بدان معنا است که نوشيدن چاي سبز موجب سوزاندن 70 کالري در روز و يا کم کردن يک تا سه کيلوگرم وزن در سال است.اين نوشيدني منبع غني " کاتچين" است که به افزايش ميزان "نورپينفرين" کمک مي کند، "نورپينفرين" يک ماده شيميايي در مغز است که سرعت متابوليسم را افزايش مي دهد.

سرکه سيب

گفته مي شود که اين نوشيدني مي تواند کمک قابل توجهي به سم زدايي از کبد باشد. کارکرد کبد در فرآيند چربي سوزي بسيار مهم است. کبدهاي سالم تر به سادگي مي توانند چربي هاي انباشته شده در تمام بخشهاي بدن را بسوزانند.

سرکه سيب مي توان راه قابل توجهي براي احياي متابوليسم در بدن باشد. بسياري از افراد ادعا مي کنند که نوشيدن سرکه سيب مي تواند چربي را پيش از آن که توسط سيستم هاضمه جذب شود، از بين ببرد. براي اين امر بايد دو قاشق سرکه سيب را با يک ليوان آب پيش از هر وعده غذايي مصرف کرد.

نوشيدني هاي پروتئيني گندمي

نوشيدني هاي ترکيبي و پروتئيني گندم و سويا بهترين منبع پروتئين مصرفي هستند. از آنجا که اين پروتئينها در در اشکال مايع هستند، مصرف آن در مقايسه به منابع جامد سريع تر و ساده تر است. هر دو نوع نوشيدني راه خوبي براي افزايش متابوليسم است، چرا که آنها مي توانند به حفاظت، ساخت و تقويت ماهيچه ها کمک کنند.

هرچقد ماهيچه هاي ما بيشتر مورد توجه باشند به همان ميزان چربي سوزي در بدن افزايش مي يابد.


 حساس ترين پوست متعلق به کدام حيوانات است؟  

 جديدترين تحقيقات حيات وحش، حساس ترين پوست هاي متعلق به حيوانات را کشف کرده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در ميان قلمرو گسترده حيوانات، کورکوديل ها و تمساح ها از حساس ترين پوست ها برخوردارند. اين حيوانات داراي پوستي به شدت حساس هستند.

از آنجا که پوست بدن اين حيوانات به صورت لايه اي ضخيم و پر از دست انداز به نظر مي رسد، به راحتي نمي توان دريافت که اين حيوانات درنده داراي خودآگاهي فوق العاده ناشي از ساختار پوست و حساسيت استثنايي آن هستند. اين حساسيت در اثر گيرنده هاي حسي قوي واقع در رنگدانه اي گنبد مانند که به صورت دست انداز روي پوست اين حيوانات قرار دارند، ايجاد شده است. در تمساح اين گيرنده ها و مراکز آگاهي حسي در اطراف فک و جمجمه متمرکز شده است.اين مراکز حسي حتي از نوک انگشتان انسان نيز حساس تر هستند.

پس از انجام آزمايشي که طي آن از شنوايي تمساح ها و کورکوديل ها در آب و توسط صداهاي پس زمينه جلوگيري شد، دانشمندان دريافتند اين حيوانات کوچکترين امواج و علايم را از طريق گيرنده هاي حساس روي صورت خود دريافت مي کنند.محققان دريافتند که فايل هاي آي او اس در اين حيوانات از طريق گانگليون هاي سه قلو که بسته هاي نرم افزاري عصبي مسئول ايجاد آگاهي هاي حسي به فک و صورت انسان هستند، به مغز مربوط مي شوند.اين مراکز حسي به شوري و تغييرات آب حساس نبوده اما مجموعه اي متنوع از اعصابي هستند که به فشار و ارتعاش پاسخ مي دهند. بر اساس اين يافته ها، سيستم حسي کورکوديل ها بسيار خاص و پيشرفته است.


 الهام از خفاشها براي کمک به نابينايان در راندن دوچرخه  

 
يک دانشجوي نابيناي انگليسي توانسته با موفقيت يک دوچرخه کوهستان را با کمک يک فناوري الهام گرفته از خفاش براي ارائه هشدار پيشرفته از موانع پيش رو براند.

به گزارش ايسنا، دان اسميت که بينايي خود را سال گذشته در اثر نوروپاتي نوري لبر از دست داد که در اثر آن بيمار بينايي خود را در پي مردن سلولهاي عصبي نوري و توقف انتقال اطلاعات از چشم به مغز از دست مي‌دهد.

دوچرخه کوهستان اسميت با يک نسخه اصلاح شده Ultracane تجهيز شده بود که با انتشار امواج فراصوت شبيه به شيوه خفاشها و دلفينها براي مسيريابي به حرکت فرد کمک مي‌کند. علائم لامسه در يک عصا به کاربر در مورد موانع پيش روي آنها هشدار مي‌دهد.

بر روي اين دوچرخه نيز، دسته‌ها در زمان نزديک شدن به يک مانع در سمت چپ و راست به لرزه در مي‌آيند.


 کاريکلماتور 

 قهقهه را در کفش فقير ديدم.

بال قفس را قيچي مي كند پرواز.

مجسمه پس از رفع اتهام تنديس شد.

تلويزيون از گورستان پخش زنده داشت.

پرنده ، از جزيره‎ي «كيش» دل خوشي ندارد.

آرايشگاه ترافيک ، اصلاح هندسي مي کند معابر را.

اين هم نژاد پرستي فرهنگي ، تخته سفيد بجاي سياه.

حسين ناژفر


 گنده تر از دروغ 

رسانه ها قول دادند!

مهدي طوسي

از ما نشنيده بگيريد گفته مي شود كه كي روش مربي تيم ملي ايران اعلام كرده اگر قرار باشد بعد از اين برخي رسانه ها به بازي هاي ما گير بدهند و راجع به كيفيت بازي هاي ما و تيم ما مطلب بنويسند من هم درباره آنها و برخي از مطالب شان چيزهايي مي نويسم كه فك شان بيفتد بالا!( منظور كي روش پايين است منتهي چون او تازه با ادبيات كوچه بازاري ما آشنا شده لذا فرق فك بالا افتاده و پايين افتاده را نمي داند!)

مي گويند رسانه ها قول دادند كه ديگر چيزي در اين باره ننويسند!

 


 اما خبر 

ابتلا به سرطان در بزرگسالي با کتک خوردن در کودکي

مطالعات صورت گرفته توسط پژوهشگران آمريکايي نشان مي‌دهد، والديني که فرزندان خود را تنبيه مي کنند يا بر سرآنها فرياد مي زنند، کودکان خود را با ريسک بالاي ابتلا به بيماري هاي مختلف از جمله سرطان و بيماري هاي قلبي مواجه مي‌سازند. به گزارش ايسنا، پژوهشگران روانشناسي دانشگاه پليموت تأثير تنبيه بدني و رفتارهاي خشن والدين با کودکان و احتمال بروز بيماري هاي مختلف را مورد مطالعه قرار داده اند. محققان تأکيد مي کنند، هرگونه تنبيه بدني اعم از ضعيف يا شديد در دوران کودکي مي تواند خطر ابتلا به بيماري هاي مختلف در آينده را افزايش دهد. تحقيقات جديد نشان مي دهد، والدين با فرياد زدن بر سر کودکان يا تنبيه کردن آنها، فرزندان خود را در معرض مشکلات جدي سلامتي از جمله احتمال ابتلا به سرطان، بيماري هاي قلبي و آسم قرار مي دهند. ايجاد استرس، اصلي ترين علت بروز مشکلات سلامتي در کودکان عنوان شده است؛ افزايش سطح استرس باعث تغييرات بيولوژيکي در کودک شده و فرد را مستعد ابتلا به بيماري هاي مختلف در سال هاي آتي مي کند.

پروفسور «مايکل هايلند» سرپرست تيم تحقيقاتي تأکيد مي کند: استرس سال هاي نخست زندگي در اشکال آسيب هاي جسمي ناشي از تنبيه بدني باعث تغييرات در دراز مدت و افزايش خطر ابتلاي فرد به بيماري هاي مختلف در آينده مي شود. نتايج اين مطالعه در مجله Behavioural Medicine (پزشکي رفتاري) منتشر شده است.

خوشمزه ترين نقاشي هاي دنيا

نقاشي هنري است که چشمان را نوازش مي دهد و به شما آرامش مي دهد اما گاهي اوقات نقاش ها دست به اقدامات جالبي مي‌زنند و کاري مي کنند تا دهانتان نيز آب بيافتد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، " Tjalf Sparnaay" کسي است که از هنر نقاشي خود استفاده اي متفاوت مي کند و به کمک آن بيشتر دوست دارد تا دهان مردم را آب بياندازد.اين استاد نقاشي چند سالي است که تمام وقت خود را صرف کشيدن تابلوهاي بسيار خوشمزه مي کند و به گفته خودش از اين کار بسيار لذت مي برد. او به کمک رنگ روغن اين نقاشي ها را مي کشد والبته در کار خود آنچنان تبحر دارد که اگر تصاوير آن را مشاهده کنيد حتما با غذاهاي واقعي اشتباه مي گيريد.اين نقاش 58 ساله نزديک به 25 است که نقاشي غذاهاي خوشمزه را با سطح بالايي از دقت مي کشد و البته خودش مي گويد: به اين علت غذاها را انتخاب کردم که با آن ها ارتباط بسيار يادي روزانه داريم و مردم بهتر مي توانند با آن ارتباط برقرار کنند.اين نقاشي ها در حالي که بسيار خوشمزه و زيبا هستند قيمت تقريبا زيادي نيز دارند. هر کدام از نقاش هاي " Tjalf Sparnaay" نزديک به 45 هزار يورو به فروش مي رسد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون