جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2598- تاریخ : 1391/06/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(دوشنبه)

با شعار'کودک، خانواده و جامعه' از 15 مهر آغاز مي‌شود
هجدهمين جشنواره 'يک هفته با کانون' هم‌زمان با روز جهاني کودک


مراسم ورود نمادين کاروان امام رضا (ع) در شلمچه برگزار شد


مسابقه عکاسي "بوي ماه مهر" در کانون زبان ايران


اعلام اسامي نفرات برگزيده دومين جشنواره نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي

مشاور اقتصادي مديرعامل و مدير بازرگاني:
50هزار تومان بن خريد لوازم‌التحرير به کارکنان کانون تعلق مي‌گيرد


 با شعار'کودک، خانواده و جامعه' از 15 مهر آغاز مي‌شود
 هجدهمين جشنواره 'يک هفته با کانون' هم‌زمان با روز جهاني کودک 

 
شعار روز جهاني کودک امسال از سوي سازمان‌ها و نهادهاي فعال، 'کودک، خانواده و جامعه' تعيين شده است. به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، امسال هم‌زمان با روز جهاني کودک هجدهمين جشنواره "يک هفته با کانون" نيز از 15 تا 21 مهر در مراکز کانون سراسر کشور برگزار مي‌شود.اين جشنواره با هدف معرفي کانون و قابليت‌هاي آن به جامعه از سال 89 با تغيير رويکرد از شکل متمرکز در تهران در 31 استان کشور توزيع شده است.

بر اساس اين گزارش، شعار روز جهاني کودک امسال بر اساس هم‌فکري سازمان‌ها و نهادهاي کودک‌محور "کودک، خانواده و جامعه" تعيين شده است که مراکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان 31 استان سراسر کشور به شکل منسجم و يک‌پارچه نسبت به بزرگ‌داشت آن اقدام خواهند کرد.در عين حال، ايام هفته اين جشنواره از شنبه 15 مهر تا جمعه 21 مهر به ترتيب با عناوين "کودک، رسانه و خانواده"، "کودک، خانواده و جامعه"، "تربيت، کودک و بازي"، "حقوق کودک"، "کودک و ايمني"، "کودکان با نيازهاي خاص" و "کودک، مسووليت‌هاي اجتماعي و طبيعت" نام‌گذاري شده است که استان‌هاي سراسر کشور در اين زمينه برنامه‌ريزي مي‌کنند.

برگزاري نمايشگاه، گردهم‌آيي و نشست‌هاي تخصصي از جمله برنامه‌هاي اين جشنواره به شمار مي‌رود.


 مراسم ورود نمادين کاروان امام رضا (ع) در شلمچه برگزار شد 

 
مراسم ورود نمادين کاروان امام رضا عليه‌السلام به ايران اسلامي هم‌زمان با سال‌روز ورود تاريخي اين کاروان و در آستانه دهه کرامت با حضور وزير و معاونين ارشاد، مديرعامل و مشاورين کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و تني چند از مسوولان کشوري و استاني در شلمچه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خوزستان، در اين مراسم که با حضور پرشور مردم خرمشهر، آبادان و شادگان اجرا شد شرکت‌کنندگان به طور نمادين به استقبال کاروان امام رضا عليه‌السلام رفتند و ورود اين کاروان را به ايران خير مقدم گفتند.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم برگزاري برنامه‌ استقبال نمادين از کاروان امام رضا عليه‌السلام در شلمچه را آغازي بر جشن‌هاي فرهنگي و هنري امام رضا عليه‌السلام در داخل و خارج از کشور معرفي کرد و بيان داشت: شلمچه کتابي از شهادت، شهامت و رشادت و ايثار و فداکاري جوانان و رزمندگان اين مرز و بوم است و اين مکان مقدس شاهنامه بلند رشادت و شهادت در ايران اسلامي است.

سيد محمد حسيني در ادامه ضمن اشاره به فعاليت‌هاي تأثيرگذار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در دهمين جشنواره فرهنگي‌هنري امام رضا عليه‌السلام از تمامي برگزارکنندگان دهمين جشنواره فرهنگي‌هنري امام رضا عليه‌السلام تشکر کرد.

در اين مراسم هم‌چنين با حضور وزير و معاونان فرهنگ و ارشاد اسلامي، امام جمعه خرمشهر، مديرعامل و مشاورين کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان معاون استاندار خوزستان، مديران کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان و خراسان رضوي، نمايندگان آبادان در مجلس و مسوولان شهرهاي خرمشهر و آبادان از کتاب تناقض و پنج نکته در رد وهابيت و سه تابلوي خوش‌نويسي در مدح امام رضا (ع) نيز رونمايي شد.

مديرعامل کانون خبر داد:

مسابقه عکاسي «با کاروان امام رضا عليه‌السلام» سال آينده در خوزستان برگزار مي‌شود

مدير عامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان از برگزاري مسابقه عکاسي با عنوان «با کاروان امام رضا عليه‌السلام» براي کودکان و نوجوانان در سال 1392 خبر داد. سيد صادق رضايي که در مراسم ورود نمادين کاروان امام رضا عليه‌السلام به ايران اسلامي در شلمچه حضور داشت در اين باره گفت: اين مراسم فرصت خوبي است تا کودکان و نوجوانان بتوانند از منظر خود اين واقعه تاريخي را با هنر عکاسي در قالب اجراي يک مسابقه تحت عنوان «با کاروان امام رضا عليه‌السلام» به
تصوير بکشند. وي ادامه داد: 1392 اولين سال اجراي اين مسابقه خواهد بود و ابتدا کودکان و نوجوانان شهرهاي آبادان، خرمشهر و شادگان و هم‌چنين اروندکنار و منيوحي مي‌توانند هم‌زمان با اجراي برنامه‌ استقبال نمادين از کاروان امام رضا عليه‌السلام در شلمچه حضور يابند و با دوربين‌هاي خود اين لحظات را ثبت کنند و در اين مسابقه شرکت کنند.

رضايي تصريح کرد: متولي برگزاري مسابقه عکاسي «با کاروان امام رضا عليه‌السلام» کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خوزستان خواهد بود و از هم‌اکنون جهت اجراي اين مسابقه در سال آينده برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام خواهند داد. رييس کارگروه کودک و نوجوان جشنواره بين‌المللي امام رضا عليه‌السلام انجام اين‌گونه فعاليت‌ها را براي بچه‌ها در نزديک شدن آن‌ها به صورت نظري و عملي به اسوه‌هاي تقوا به ويژه امام هشتم عليه‌السلام تأثيرگذار دانست و يادآور شد: در همين راستا کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان هشت جشنواره‌ کتاب‌خواني الکترونيکي رضوي، يک تصوير از يک حديث رضوي، نشريه‌نگاري رضوي، قصه‌گويي بين‌المللي رضوي، نمايش‌نامه‌خواني رضوي، کتاب‌سازي رضوي، نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي و پژوهش‌هاي رضوي را در سطح داخلي و بين‌المللي در حال انجام دارد.

جشنواره‌هاي رضوي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان طي روزهاي 28 شهريور تا يکم مهرماه سال جاري در 8 استان خوزستان، مازندران، قم، سيستان و بلوچستان، آذربايجان غربي، تهران و خراسان رضوي برگزار مي‌شوند.


 مسابقه عکاسي "بوي ماه مهر" در کانون زبان ايران 

 
هم‌زمان با فرارسيدن ماه مهر و بازگشايي مدارس روابط عمومي کانون زبان ايران مسابقه عکاسي "بوي ماه مهر" را برگزار مي‌کند. بر اساس اين اعلام، مدرسان و کارکنان کانون زبان که علاقه‌مند به شرکت در اين مسابقه هستند لازم است فقط يک عکس با فرمتjpg، اندازه 400*600 و بدون ويرايش تهيه کنند و ضمن انتخاب يک عنوان براي آن، همراه با چند جمله کوتاه به يکي از زبان‌هاي آلماني، اسپانيايي، انگليسي، روسي، عربي و فرانسه در ارتباط با موضوع عکس براي روابط عمومي کانون زبان ايران به آدرس pr@ili.ir ارسال کنند.زمان شرکت در اين مسابقه تا تاريخ 6 مهرماه تعيين شده است. اسامي برندگان حداکثر تا اواخر مهرماه اعلام خواهد شد.


 اعلام اسامي نفرات برگزيده دومين جشنواره نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي 

 
با پايان مهلت ارسال آثار جشنواره نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي در ايران و جهان، برگزيدگان نهايي در دو بخش عکس و نقاشي با راي نظر هيات داوران اعلام شد. به گزارش روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان آذربايجان غربي، با جمع‌بندي آثار ارسالي از کل کشور به دبيرخانه جشنواره نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي، اين آثار در دو بخش عکاسي و نقاشي و در گروه‌هاي سني7-9 سال، 10-12 سال، 13-16 سال و بزرگ‌سال (مربيان و کارکنان کانون) توسط داوران ارزيابي و برگزيدگان جهت شرکت در مراسم اختتاميه و اهداي جوايز معرفي شدند.

بر اين اساس اسامي نفرات برتر در دو بخش نقاشي و عکس معرفي شده است.

برگزيدگان نقاشي گروه بزرگ‌سالان: آزاده مرجاني استان تهران و محبوبه محمودي استان کرمان

گروه سني10-12 سال نقاشي: معصومه عابدي10 ساله از اروميه استان آذربايجان غربي، يگانه زمانيان 11 ساله از خراسان رضوي، ليلا داوودي11 ساله از سميرم اصفهان و زهرا صدري 12 ساله از پارس‌آباد استان اردبيل

برگزيدگان گروه سني8تا10 سال بخش نقاشي: آي‌سن مختومي8 ساله استان گلستان، اميرحسين ميرزائيان9 ساله خراسان رضوي، زينب حميدي 9 ساله خراسان رضوي و مبينا کارخانه 7ساله از هندودر استان مرکزي

برگزيدگان گروه سني13 تا16 ساله بخش نقاشي: نرجس سيدنژاد 13ساله استان خراسان رضوي، منيره چاغيان16 ساله استان لرستان، فاطمه قدرتي14 ساله خراسان رضوي و عاطفه محمودي16 ساله خراسان رضوي

برگزيدگان عکس در گروه بزرگ‌سالان: پروين قهرماني‌زاد استان خراسان رضوي، فاطمه گلچين استان تهران، زينب احمدي استان بوشهر و زهرا عنبري مقدم استان آذربايجان غربي

برگزيدگان گروه سني13-16 سال بخش عکس: سارا هدايتي‌نژاد استان خوزستان، سيده محدثه مجازي استان اصفهان و اردلان حسنعلي‌زاده از خوانسار

برگزيدگان گروه سني10-12 سال بخش عکس: فرشاد نصيري شاهين‌دژ استان آذربايجان غربي، فرناز مولا محمدي از خوي استان آذربايجان غربي، محمد امين صالحي استان خوزستان

برگزيدگان گروه سني7-9 سال بخش عکس: سودابه حسني استان خوزستان، مونا باقرزاده از خوي استان آذربايجان غربي، محمد رض براقي استان اردبيل.

شايان ذکر است نفرات به ترتيب رتبه در مراسم اختتاميه اعلام و معرفي و نفرات قابل شايسته نيز در اين مراسم با اهداي لوح تقدير معرفي خواهند شد.

مراسم اختتاميه دومين جشنواره نام‌ها و نشانه‌هاي رضوي ساعت10 صبح روز سه‌شنبه مورخ28 شهريور به ميزباني کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در محل سالن آمفي تئاتر بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس اروميه و با دعوت از برگزيدگان برگزار خواهد شد.

آثار برگزيدگان با نمايش در سالن جنبي مراسم اختتاميه با انتقال به مجتمع شهيد رسول فرخي کانون اروميه تا مورخ7 مهر جهت بازديد علاقه‌مندان داير خواهد بود.جمال‌الدين اکرمي، نادر فاطمي موسوي و معصوم قلي‌زاده در بخش نقاشي، فضل‌اله فعال نوري، کريم متقي و جواد پورصمد در بخش عکس داوران اين جشنواره بودند.


 مشاور اقتصادي مديرعامل و مدير بازرگاني:
 50هزار تومان بن خريد لوازم‌التحرير به کارکنان کانون تعلق مي‌گيرد 

 50هزار تومان بن خريد لوازم‌التحرير به کارکنان رسمي، پيماني و قراردادي تمام وقت و بازنشسته کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سراسر کشور تعلق مي‌گيرد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، مشاور اقتصادي مديرعامل و مدير بازرگاني کانون با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت بازگشايي مدارس، طبق روال سال‌هاي گذشته بن خريد لوازم‌التحرير به کارکنان تمام وقت، باز نشسته و پاره وقت کانون تعلق خواهد گرفت. به گفته مرتضي حيدري، به کارکنان پاره وقت کانون نيز مبلغ 25هزار تومان بن خريد لوازم‌التحرير اختصاص داده مي‌شود. کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بيش از 5هزار کارمند شاغل در سراسر کشور دارد.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون