جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2568- تاریخ : 1391/05/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(سه شنبه)

انتصاب دو مدير جديد؛ ارتقاي يک سرپرست در کانون:
رييس کانون زبان و مديران هماهنگي استان‌ها و آفرينش‌هاي ادبي حکم گرفتند


فروشگاه مرکزي عرضه توليدات کانون در لرستان افتتاح شد

گفت‌وگوي تفصيلي با سيد حميدرضا ابراهيم‌نژاد مدير امور اداري کانون – بخش آخر
دغدغه‌ ما، دغدغه مديرعامل است


 انتصاب دو مدير جديد؛ ارتقاي يک سرپرست در کانون:
 رييس کانون زبان و مديران هماهنگي استان‌ها و آفرينش‌هاي ادبي حکم گرفتند 

 
دو مدير جديد کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در مراسمي رسمي معرفي شدند و يک سرپرست کانون نيز حکم جديد مديريت خود را دريافت کرد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، تغيير رييس کانون زبان ايران به عنوان يکي از بزرگ‌ترين مراکز آموزش زبان‌هاي خارجي مهم‌ترين تحولي بود که طي اين روزها در کانون رخ داد و در عين حال مديريت هماهنگي امور استان‌ها نيز دست‌خوش تغيير مدير شد.بر اين اساس طي مراسمي رسمي که روز 14 مرداد در تهران برگزار شد مديرعامل کانون مسووليت رياست کانون زبان ايران را به عليرضا جلالي مدير کانون استان يزد سپرد و از تلاش‌هاي حسن مسعودي در بيش از دوسال رياست بر اين مجموعه قدرداني کرد.

در همين حال محمود مروج مدير باسابقه‌ کانون استان زنجان نيز به مديريت هماهنگي امور استان‌هاي کانون آمد و جانشين مرتضي حيدري شد.مريم صباغ‌زاده ايراني نيز که با حکم سرپرستي مسووليت مديريت آفرينش‌هاي ادبي کانون را بيش از يک سال و نيم پيش از مهدي ميرکيايي تحويل گرفته بود حکم مديريت خود را از دست سيد صادق رضايي مديرعامل کانون دريافت کرد.روز پر از معارفه و توديع کانون با سخنان مديرعامل نيز همراه بود و او در سخنانش گفت که کانون زبان ايران در دوره مديريت حسن مسعودي با توسعه مناسبي روبه‌رو شده است اما کمبود اساتيد مجرب در حوزه آموزش زبان‌هاي خارجي در کشور مهم‌ترين مشکلي است که توسعه مراکز اين کانون را با مانع روبه‌رو مي‌سازد.وي با بيان وضعيت گذشته کانون زبان به اين نکته اشاره کرد که در سال‌هاي پيش مردم علاقه‌مند به ثبت‌نام در کلاس‌هاي کانون زبان ماه‌ها و سال‌ها بايد منتظر مي‌ماندند اما اکنون اين روند تسهيل شده است.رضايي تاکيد کرد که کانون در اين سال‌ها تمامي امکانات خود را در اختيار کانون زبان قرار داده است که از جمله آن‌ها دو مجتمع بزرگ تهران‌پارس و شهرک غرب تهران است که در آن تعداد زيادي زبان‌آموز مشغول تحصيل هستند. مديرعامل کانون با اشاره به سياست کانون مبني بر تلاش براي عدم افزايش شهريه گفت: تمامي تلاش ما اين است که بار هزينه‌ها را بر دوش مردم تحميل نکنيم و با همين مبلغ فعلي مراکز خود را اداره کنيم اين، مستلزم استفاده از ظرفيت‌هاي استاني کانون پرورش فکري در سراسر کشور است.رضايي در همين حال با بازگويي اين آمار که تعداد مراکز در دو سال گذشته از حدود 60 تا 70 مرکز به 200 مرکز افزايش پيدا کرده است افزود: همين موضوع (استفاده از امکانات و ساختمان‌هاي کانون) باعث شده است که بين 500 تا 1 هزار مدرس به تعداد مدرسان کانون اضافه شوند بدون اين که يک ريال اضافي به بودجه عمومي کشور تحميل شود.

وي رييس جديد کانون زبان را مديري موفق دانست که مديريت او در استان يزد باعث ايجاد وحدت و همدلي در ميان کارکنان کانون اين استان شده است.

مديرعامل کانون بر حمايت خود و معاونان و کارکنان کانون و کانون زبان از عليرضا جلالي تاکيد کرد.

رضايي تاکيد کرد که حسن مسعودي هم‌چنان مسووليت قائم مقامي مديرعامل را برعهده دارد.

پيش از اين بخش سخنان مديرعامل، حسن مسعودي رييس سابق کانون زبان در سخنان کوتاهي از مجموعه همکاران خود قدرداني کرد و گفت: تمامي اين تلاش ها براي اين بود که فعاليت مناسبي در اين حوزه شکل بگيرد.عليرضا جلالي رييس جديد کانون زبان ايران هم سياست کاري خود را در قالب شعار توسعه مدبرانه، کيفيت‌بخشي محققانه و پشتيباني مخلصانه براي حاضران بازگو کرد و گفت که با استفاده از نيروهاي متخصص و توان‌مند کانون زبان تلاش خواهيم کرد که کيفيت‌بخشي و تنوع‌بخشي به آموزش‌ها سهم بيش‌تري را در فعاليت‌ها بر دوش بگيرد.

بخش ديگري از اين مراسم به معارفه و توديع مديران جديد و قديم هماهنگي امور استان‌هاي کانون اختصاص داشت.در اين بخش مديرعامل کانون از تغيير نام اين مديريت به مديريت فرهنگي کانون بر اساس سازمان‌نماي(چارت) جديد کانون خبر داد.سيد صادق رضايي گفت که مرتضي حيدري با اصرار فراوان خود از اين مسووليت کنار رفت و اکنون با سمت مشاور به همکاري‌هاي خود ادامه خواهد داد تا بعد از اين مسووليت ديگري به وي واگذار شود.وي محمود مروج مدير جديد را فردي داراي دانش عميق و پرکار دانست که عضو مراکز کانون بوده و پس از آن سال‌ها مديريت استاني را در کانون بر عهده داشته است.

دو مدير جديد و سابق نيز در اين مراسم سخنراني کردند و مرتضي حيدري مدير سابق گفت که کانون داراي نزديک به 50 سال سابقه در عرصه فرهنگ و هنر کشور است و مربيان، کارشناسان و مديران آن گنجينه اي ارزشمند به حساب مي‌آيند.

محمود مروج نيز به ظرفيت‌هاي بالاي اين مديريت اشاره کرد و گفت: در نتيجه تعامل با استان‌ها بايد تلاش کنيم از اين ظرفيت‌ها به منظور توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي استفاده کنيم.وي تاکيد کرد که مديريت هماهنگي امور استان‌ها بايد مرجعيت خود را در کانون حفظ کند و از طرفي سياست‌هاي سازمان را به استان‌ها انتقال دهد و از سوي ديگر برداشت‌ها و خروجي‌هاي کارشناسي شده را به نحو مناسبي در اختياران مديران قرار دهد.در اين مراسم علاوه بر اين دو معارفه حکم مديريت مرکز آفرينش‌هاي ادبي کانون نيز به مريم صباغ‌زاده ايراني اعطا شد.در اين بخش نيز سيد صادق رضايي مديرعامل کانون ضمن قدرداني از خدمات مهدي ميرکيايي مدير سابق مرکز گفت که بايد اين مديريت به دوران طلايي فعاليت‌هاي خود بازگردد.وي يادآور شد که خروجي فعاليت‌هاي اين مرکز اعضاي آن هستند و شايد در کوتاه مدت نتوان به اين موفقيت‌ها پي‌برد.مديرعامل کانون افزود: فعاليت در آفرينش‌هاي ادبي به علم، دانش و صبوري نياز دارد و کارشناسان اين مرکز بايد از دانش لازم در حوزه ادبيات کودک ونوجوان برخوردار باشند.

صباغ‌زاده نيز در آيبن مراسم اظهار داشت که اين مسير براي رسيدن به آرزوها و تحقق اهداف با کمک مسوولان و همکاران آفرينش‌هاي ادبي طي خواهد شد.در پايان اين مراسم علاوه بر احکام انتصاب و لوح‌هاي قدرداني هدايايي از سوي مسوولان و کارکنان واحدهاي مختلف کانون و کانون زبان به مسوولان سابق اهدا شد.هم‌چنين عليرضا جلالي نيز با مشايعت سيد مجتبي صدر مشاور مديرعامل و محمد مهدي محمودي اديب مدير دفتر مرکزي حراست کانون در دفتر کار جديد خود حاضر شد و ضمن گفت‌وگو با رييس سابق با معاونان و مسوولان کانون زبان آشنا شد.در همين زمينه حسن مسعودي در پايان اضافه کرد که از دو سال گذشته تعداد زبان آموزان از حدود 130 هزار در هر ترم به 280 هزار و تعداد مراکز از 70 به 200 مرکز افزايش يافته است.


 فروشگاه مرکزي عرضه توليدات کانون در لرستان افتتاح شد 

 
فروشگاه مرکزي عرضه محصولات فرهنگي کانون با اعتباري بالغ بر150 ميليون ريال در مرکز استان لرستان افتتاح شد. به گزارش روابط عمومي کانون لرستان، هم‌زمان با ايام فرخنده ميلاد باسعادت امام حسن مجتبي(ع) فروشگاه مرکزي عرضه محصولات و توليدات فرهنگي، هنري و ادبي کانون لرستان با حضور جمعي از کارکنان کانون، مربيان و اعضاي مراکز توسط محمدتقي کاييدي مدير کانون لرستان افتتاح شد.

کاييدي دراين خصوص گفت: اين فروشگاه با مساحتي بالغ بر50 متربع مربع، کتاب، بازي و سرگرمي و انواع نوشت‌افزار براي استفاده کودکان و نوجوانان لرستان عرضه مي‌شود.

به گفته مدير کانون لرستان، هم‌اکنون در استان 3 فروشگاه محصولات کانون و 7 نمايندگي فروش در شهرهاي خرم‌آباد، بروجرد، دورود، ازنا، اليگودرز، الشتر و پلدختر مشغول خدمت‌رساني به کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها هستند.

در اين مراسم هم‌چنين مسابقه‌اي در قالب پرسش و پاسخ با موضوع ماه مبارک رمضان برگزار شد که به برگزيدگان از طرف مدير کانون استان جوايزي اهدا گرديد.


 گفت‌وگوي تفصيلي با سيد حميدرضا ابراهيم‌نژاد مدير امور اداري کانون – بخش آخر
 دغدغه‌ ما، دغدغه مديرعامل است 

 
کيان جوادي: در دو روز گذشته بخش اول و دوم گفت‌وگوي مفصل ما را با مدير امور اداري کانون خوانديد. امروز بخش پاياني اين گفت‌وگو را دنبال مي‌کنيد.

×××

يکي از مواردي که بسيار در سايت کانون مورد سوال قرار گرفته وضعيت مربيان پاره‌وقت است که گله‌مند هستند و مشکلات خود را با ما در ميان مي‌گذارند. آن‌ها مي‌گويند وضعيت ما مشخص نيست، سنوات کاري محاسبه نمي‌شود دستمزدهاي پرداخت شده بسيار اندک است، از آينده شغلي‌‌مان نگران هستيم، نمي‌توانيم به دليل ساعت کاري خود در کانون، سراغ شغل‌هاي ديگري برويم و حق بيمه هم جز دغدغه‌هايي است که دارند.

- نيروي پاره‌وقت در واقع نيروي حق‌التدريسي است ما بايد براي حق‌التدريس، همانند دستگاه‌هاي ديگر به ويژه آموزش و پرورش از نيروهايي استفاده کنيم که معمولا داراي شغل ديگري هستند اگر اين نيروها به اين اميد وارد کانون مي‌شوند که يک روز به نيروي رسمي تبديل شوند به نظرم اصلا درست نيست نيروي پاره‌وقت تنها براي يک روز يا ساعت مشخصي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و پس از آن ممکن است به او احتياجي نباشد. البته سياست کلي ما با نظر مديرعامل کانون اين است که در صورت نياز به نيروي تمام‌وقت ابتدا نيروهاي پاره‌وقت کانون در اولويت قرار بگيرند.

تعداد نيروهاي پاره‌وقت ما زياد است بيمه‌هاي‌شان هم درست پرداخت مي‌شود.

حالا چرا اين قدر حقوق‌شان اندک است؟

- پاره‌وقتي شغل نيست؛ ما قرارداد مي‌بنديم با نيروهاي پاره‌وقت و حق‌الزحمه پرداخت مي‌کنيم و حقوق نيز مطرح نيست.

يعني اين مبلغ بر اساس يک قرارداد به آن‌ها پرداخت مي‌شود؟

- بله اين مصوبه هيات مديره است که با پيشنهاد مديرعامل و نظر هيات مديره اين مبالغ نهايي مي‌شود.

اين مصوبه قابل تغيير نيست؟

- چرا هر سال تغيير مي‌کند و به نسبت تورم 15 درصد به آن اضافه مي‌شود. به هر حال دستگاه با توجه به بودجه خودش به نيروهاي پاره‌وقت دستمزد پرداخت مي‌کند و بيش‌تر از اين نمي‌تواند هزينه کند.

اما نقدي که همکاران پاره‌وقت دارند اين است که آن‌ها يک کارمند يا يک کارگر ساده نيستند اغلب آن‌ها نيروهاي کيفي هستند؛ هنرمند، خوش‌نويس، نقاش، تصويرگر، نويسنده و شاعر در حالي که رقم پرداختي ما با کيفيت خدمات آن‌ها قابل مقايسه نيست.

- در واقع ما براي هنر که نمي‌توانيم قيمتي بگذاريم هر کدام از اين همکاران ممکن است بتوانند آثار هنري خود را در ازاي مبلغ بالايي به فروش برسانند اما بودجه کانون تا اين اندازه به ما براي پرداخت اجازه مي‌دهد و دست‌مان در اين زمينه باز نيست و آن‌ها هم توافق دارند.

سوال ديگر در باره بيمه طلايي است که پرسيده‌اند آيا به کارمندان قراردادي هم تعلق مي‌‌گيرد؟

-خير تعلق نمي‌گيرد زيرا هر فرد شاغل بايد 50 درصد هزينه آن را خود پرداخت کند و 50 درصد ديگر بر عهده دستگاه است.

در واقع قانون مديريت خدمات کشوري و استخدام کشوري دست ما را در اين زمينه بست بر اساس اين قانون، بيمه طلايي تنها به کارکنان رسمي و پيماني تعلق مي‌گيرد.

پيش از اين قرار بود همکاران قراردادي هم تحت پوشش بيمه طلايي قرار بگيرند؟

- در خصوص بيمه طلايي براي همکاران قراردادي در سال فعاليت هايي صورت پذيرفت و با شرکتي غير از بيمه ايران مذاکراتي صورت گرفت و تا مرحله نهايي هم پيش رفت و شرکت مزبور هم تعهد کرد که همکاران قراردادي را علي رغم مشکلات موجود تحت پوشش بيمه قرار دهد ولي به جهت برخي از مشکلات و قراردادي که آموزش و پرورش با بيمه ايران داشتند نمي شد آن را از بيمه ايران جدا کرد و با بيمه ديگري قرارداد منعقد کرد و در مراحل پاياني از آن جلوگيري شد.

در مورد نحوه بازخريد، انتقال کارکنان به آموزش و پرورش و بازنشستگي پيش از موعد با 30 روز حقوق هم توضيح بفرماييد به نظر بخشنامه‌اي هم در اين مورد صادر کرده‌ايد؟

- قاعده تبديل وضعيت در تمامي ارگان‌‌ها و سازمان‌ها حتي در آموزش و پرورش به اين نحو است که دستگاه‌ها از کارکنان خود تعهدي محضري اخذ مي‌کنند که بر اساس آن کارمند تبديل وضعيت شده تا 5 سال حق انتقال و مامور شدن به جايي را نداشته باشد ما در اين مورد تنها به يک بخشنامه اکتفا کرديم.

در اين زمينه بايد توضيح بدهم که برخي از همکاران بلافاصله بعد از تبديل وضعيت و رسمي شدن خود خواستار انتقال خود به آموزش و پرورش شده‌اند اين طبيعي است که وقتي قراردادي بودند امکان انتقال آن‌ها وجود نداشت اما اکنون همه مايل‌اند که آنان را به کار بگيرند در حالي که ما به هريک از اين نيروها کد پرسنلي و کد مستخدم اختصاص داده‌ايم و زحمت‌ها و دوندگي‌هاي زيادي توسط همکاران ما براي تبديل وضعيت آن‌ها صورت گرفته است.

در نظر بگيريد فرد، صبح روزي که حکم رسمي شدن خود را در دست گرفته است به ما مراجعه مي‌کند با 20 سال سابقه و تجربه ارزش‌مند و مي‌گويد مي‌خواهم بروم آيا اين حق دستگاه نيست که دست‌کم 5 سال از تخصص اين فرد استفاده کند.

در مورد بازنشستگي پيش از موعد نيروهاي رسمي تحت پوشش قانون خدمات کشوري و تامين اجتماعي هم با توجه به نکاتي مانند حذف پست سازماني، لزوم پرداخت پاداش پايان خدمت از محل صرفه‌جويي هزينه‌ها و بودجه‌هاي دستگاه و اين که با خروج نيرو از دستگاه ديگر نيرويي به سيستم تعلق نمي‌گيرد اين مساله هنوز در بسياري از سازمان ها اجرا نشده است.

اما در خصوص همکاران مشمول تامين اجتماعي هم هنوز قانون و بخشنامه به شعبه هاي مختلف ابلاغ نشده است.

سوالي که اين جا به ذهن مي‌رسد اين است که آيا اشتياق برخي از همکاران براي رفتن و انتقال به آموزش و پرورش نشان‌گر اين نيست که کانون از وضعيت حقوقي مطلوبي برخوردار نيست وگرنه چه اصراري هست که فردي داراي شرايط حقوقي مناسب با وضعيت استخدامي رسمي براي انتقال درخواست بدهد؟

- نه من معتقدم به خاطر وضعيت حقوقي نيست. کساني که اين درخواست را مطرح مي‌کنند شايد فکر مي‌کنند ساعت کاري آن‌ها در آموزش و پرورش کاهش پيدا مي‌کند و از تعطيلي سه ماهه تابستان نيز استفاده مي‌کنند در حالي که خيلي از اين همکاران را براي تدريس نمي‌خواهند و ممکن است به بخش‌هاي اداري انتقال پيدا کنند آن وقت ديگر با کانون تفاوتي ندارد.

بحث سازمان‌نماي کانون به کجا رسيد؟

- سازمان‌نما يا چارت سازماني کلي فعلي کانون به معاونت توسعه راهبردي رياست جمهوري ارسال شده و جلسات متعددي در اين زمينه ميان مسوولان و کارشناسان دو طرف برگزار شد اخيرا به ما به صورت غير رسمي مواردي را اعلام کرده‌اند که بايد تغييراتي در آن اعمال شود قرار است اين موارد در قالب يک نامه رسمي نيز در اختيار ما قرار بگيرد به هر حال پس از تصويب کلي سازمان‌نما، تمرکز ما به سمت سازمان نماي تفضيلي کانون خواهد رفت.

ماه گذشته همايشي ويژه همکاران کارگزيني کانون سراسر کشور در شهرکرد برگزار شد اين گردهم‌آيي چه دست‌آوردهايي داشت؟

- نشست‌هاي سالانه همکاران کارگزيني معمولا در تهران برگزار مي‌شد امسال به پيشنهاد آقاي شاهوردي مدير کانون استان چهارمحال و بختياري اين گردهم‌آيي در شهرکرد برگزار شد هر سال وقتي ضرايب حقوق اعلام مي‌شود پيش از صدور احکام در نشستي توجيهي همکاران کارگزيني را در جريان تغييرات احکام قرار مي‌دهيم.

امسال براي اولين بار از 4 کارگزين‌ برتر استان‌ها هم تقديرکرديم. همکاران ما در استان‌هاي گلستان، مازندران، زنجان و مرکزي اين رتبه‌ها را به دست آورند. اين انتخاب در سال‌هاي آينده هم ادامه پيدا مي‌کند و کارگزين‌هاي برتر بر اساس نظرات مسوولان بخش‌هاي مختلف مانند رايانه‌اي، خدمات، بيمه و کارگزيني انتخاب شدند در عين حال از يک سري همکاران خودمان هم گلايه‌هايي داشتيم به جهت اين که انتظارات ما را برآورده نکرده بودند که به آن‌ها تذکرات لازم داده شد در مجموع گردهم‌آيي دست‌آورد‌هاي مثبتي داشت و به سوال‌هاي همکاران پاسخ گفته شد و به ويژه تلاش کرديم که شبهات زيادي که در احکام به ويژه پس از حذف آن ضريب 1 و1 به وجود آمده بود رفع شود.

برنامه‌هاي آينده و دغدغه‌هاي شما در حوزه امور اداري چيست؟

- دغدغه ما دغدغه مديرعامل محترم است من بايد در پايان به همکاران عزيز کانون عرض کنم که حتي بيش از خود آن‌ها، به فکر رفع مشکلات مالي نيروهاي انساني هستيم و تلاش مي‌کنيم تا روزنه‌هايي هر چند کوچک براي رفع اين مشکلات پيدا کنيم.

در پايان مايليم نظر شما را درباره فعاليت‌هاي روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون بدانيم.

- لطف روابط عمومي کانون چه در زمان مديريت‌هاي قبلي چه در زمان مديريت آقاي حموله شامل حال مديريت امور اداري بوده است و خوش‌بختانه گزارش‌ها و خبرهاي بسيار خوبي از اين مجموعه توسط روابط عمومي منتشر مي‌شود و ما از اين مساله و تعامل دو مديريت رضايت کامل داريم و بايد همين جا از مديريت و همکاران روابط عمومي قدرداني کنم در عين حال امور اداري هم از هر اقدامي براي پيشبرد اهداف روابط عمومي دريغ نخواهد کرد.

از همکاران روابط عمومي درخواست مي‌کنم هميشه در کنار ما باشند و به عنوان يک همکار، مطالبات و خواسته‌هاي همکاران کانون را به ما انتقال دهند و ما نيز از طريق شما نسبت به پاسخ‌گويي به اين درخواست‌ها اقدام کنيم حتي حاضريم براي تسريع در اين امر و پاسخ‌گويي، کارشناسان خود را در صورت لزوم به استان ها اعزام کنيم.

از شما بابت وقتي که در اختيار ما قرار داديد قدرداني مي‌کنم.

- من هم از شما و همکاران‌تان سپاسگزارم.


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون