جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 2553- تاریخ : 1391/04/31 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران(شنبه)

فرجي خبر داد؛
پيشنهاد حوزه هنري براي اکران "کلاه قرمزي" در ماه رمضان


عمو قناد لحظاتي از برنامه‌اش را به بزرگترها اختصاص مي‌دهد

جشنواره تجسمي کودکان کليد خورد
آغداشلو به راديو مي‌رود


حرفي براي خواندن


دنياي انيميشن


ويژه


بــبــيــــن
مراسم بزرگداشت مرحوم «حميد سمندريان » پدر تئاتر ايران - سينماپرس

 فرجي خبر داد؛
 پيشنهاد حوزه هنري براي اکران "کلاه قرمزي" در ماه رمضان  

مدير پخش و بازاريابي مرکز خدمات سينمايي حوزه هنري ضمن اعلام پيشنهاد اکران دو فيلم "کلاه قرمزي و بچه ننه" و "من و ت" براي اکران در ماه رمضان گفت: زمان نمايش اين دو فيلم جزو هفته‌هاي اکران آنها محاسبه نمي‌شود. غلامرضا فرجي در اين ارتباط به خبرنگار مهر گفت:ما به دليل حمايت از سينماداران و جذب مخاطب براي اکران عيدفطر دو فيلم "کلاه قرمزي و بچه ننه" و "من و تو" که قرار است در گروه سينمايي آزادي و استقلال اکران شوند را براي ماه رمضان پيشنهاد داده‌ايم. وي افزود: با آغاز اکران اين دو فيلم در اين ماه مي‌توانيم شاهد رونق گيشه سينماها باشيم. اما شوراي صنفي به دليل کمبود وقت در هفته گذشته قرارداد اکران آنها را مورد بررسي قرار نداد اما قطعا اين هفته وضعيت آنها مشخص مي‌شود.فرجي ادامه داد: آغاز اکران اين دو فيلم منوط به کف فروش فيلم‌هاي قبلي در دو گروه سينمايي استقلال و آزادي است و قرار است زمان آغاز اکران دو فيلم "کلاه قرمزي و بچه ننه" و "من و تو" در ماه مبارک رمضان جزو هفته‌هاي نمايش آنها محاسبه نشود.


 عمو قناد لحظاتي از برنامه‌اش را به بزرگترها اختصاص مي‌دهد  

 مجيد قناد با اعلام اينكه ماه رمضان امسال يك مسابقه‌ي خانوادگي براي كودكان طراحي كرده‌اند، افزود: يك مسابقه تلفني براي ماه رمضان در نظر گرفتيم كه در آن علاوه بر كودكان، پدر و مادرها هم مي‌توانند مشاركت داشته باشند؛ در واقع پنج دقيقه از برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» هر روز به بزرگترها اختصاص دارد.

او كه اجرا و تهيه‌كنندگي برنامه‌ي «جمعه به جمعه، خونه به خونه» را عهده‌دار است، در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اعلام كرد: آيتم جديد «فرشته‌ها به ميهماني مي‌روند» ويژه ماه رمضان به اين برنامه اضافه و پخش مي‌شود.

اين تهيه‌كننده سپس گفت: قرار است جمعه ـ 30 تير ماه ـ با ويژه برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» به استقبال ماه مبارك رمضان برويم و از هفته‌هاي آينده كه ماه رمضان مي‌آيد، از آيتم‌هاي بعدي‌مان كه تهيه‌ كرديم، استفاده كنيم.

وي افزود: جمعه ـ 30 تير ماه ـ با پخش اولين قسمت «جمعه به جمعه و خونه به خونه» ماه رمضان قرار است با تبريك به بچه‌هاي سال اولي كه روزه بر آن‌ها واجب شده است به پيشواز ماه رمضان برويم، در اين برنامه موضوعاتي از قبيل روزه‌داري، نماز، و همه مسايلي كه مربوط به ماه رمضان مي‌شود را مطرح خواهيم كرد.

او با اعلام ديگر ويژه‌برنامه‌هاي «جمعه به جمعه، خونه به خونه» در ماه رمضان ادامه داد: يكسري نمايش‌هاي مخصوص براي اين ايام در نظر گرفتيم كه همراه با مسابقات گوناگون اجرا خواهيم كرد. در نمايش‌هايمان قرار است كودكان را با فريضه‌هاي الهي بيشتر آشنا كنيم و به آن‌ها بياموزيم كه روزه گرفتن فقط به معني گرسنگي نيست، بلكه بايد چشم، گوش و همه اعضاي بدن ما روزه بگيرند.

وي خاطرنشان كرد: اصلي‌ترين موضوعات نمايش‌هاي ما درباره‌ي احترام به دوست، احترام به همسايه، به ويژه در ماه مبارك
رمضان است.

تهيه‌كننده و مجري برنامه «جمعه به جمعه، خونه به خونه» در پايان درباره‌ي ويژه برنامه عيد سعيد فطر گفت: در روز عيد سعيد فطر علاوه بر جشني كه در نظر گرفتيم، قرار است اسامي برندگاني كه در مسابقه شركت كرده بودند را اعلام كنيم و نماهنگ‌ها و برنامه‌هاي شادي براي كودكان در روز عيد پخش خواهيم كرد.


 جشنواره تجسمي کودکان کليد خورد
 آغداشلو به راديو مي‌رود  

 کليد خوردن جشنواره تجسمي کودک و نوجوان در اصفهان و حضور آيدين آغداشلو در يک برنامه راديويي از اخبار مهم هستند. به گزارش خبرگزاري مهر، مهلت ارسال آثار به دومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي کودک و نوجوان تا 15 مردادماه سال جاري تمديد شد.دومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي کودک و نوجوان در رشته‌هاي نقاشي و خوشنويسي و در سه گروه سني 6 تا 8 سال ، 9 تا 11 سال و 12 تا 14 سال شهريور ماه امسال در اصفهان برگزار مي‌شود.

اين جشنواره در رشته نقاشي با موضوع‌هاي طبيعت بي جان ايراني ، پنجره اتاق من ، شهر رويايي من، پروانه‌ها و گل‌ها ، سيمرغ ، مترسک، کشتي نوح ، ابراهيم در آتش، حضرت سليمان و هدهد، حضرت يونس در شکم ماهي و در رشته خوشنويسي با موضوع آزاد برگزار مي‌شود که در رشته خوشنويسي براي گروه‌هاي سني 6 تا 8 و 9 تا 11 سال خط تحريري و براي گروه سني 12 تا 14 سال خط درشت در نظر گرفته شده است.

کودکان و نوجوانان 6 تا 14 سال مي‌توانند آثار خود را در قطع A4 و با فرمت JPG تا 15 مردادماه به سايت جشنواره به نشاني www.koodakart.ir ارسال کنند.آثار ارسال شده توسط شوراي داوري متشکل از بهرام کلهرنيا، علي هاشمي شهرکي و ياسمين سينايي بررسي مي‌شود و افراد پذيرفته شده به دومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي کودک و نوجوان که به صورت کارگاهي شهريور ماه در اصفهان برگزار مي‌شود، راه مي‌يابند.دومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي کودک و نوجوان از سوي مرکز هنرهاي تجسمي با همکاري موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان برگزار خواهد شد.


 حرفي براي خواندن 

مشکل ترين کارها اين است که انسان خود را بشناسد و آسانترين کارها اين است که از ديگران عيبجويي کند.

((لردآويبوري))

اگر ما ديگران را در سختيها و گرفتاريها دلداري دهيم، خود نيز آرام مي شويم.

((آبراهام لينکلن))

آن کس که از اول مي داند به کجا مي رود، خيلي دور نخواهد رفت.

((ناپلئون بناپارت))


 دنياي انيميشن 

انيميشن جزيره آرزوها

کارگردان: تاد کافمن، مارک دورنتون

تهيه‌کننده: جنيفر پرتش، تام مک‏‌گيليس

بازيگران: گون، هدر، لشوانا، ايزي، بريجيت، اون، دانکن، دي جي، جف، لينزي، ايزيکل، جاستين، بت، ايوا، ليندي، سيندي، هارولد، ترنت، تايلر، کريس (مجري)، سرآشپز

موسيقي: وودو هاي‏وي

گونه: کمدي، انيميشن، درام، اکشن

استوديو: تله تون

مدت زمان: 22 دقيقه

کشور: کانادا

مجموعه جزيره آرزوها (به انگليسي: Total Drama Island که گاهي به اختصار با TDI خوانده مي‌شود)، انيميشن سريالي محصول کشور کانادا که با ته مايه‌هاي هجو-کمدي مجموعه‌هاي واقع نمايانه توليد شده و به اکثر زبانهاي زنده ترجمه و در کشورهاي زيادي نوبت پخش دارد.

اين نمايش و فصل‌هاي بعدي آن به مجموعه اصلي آرزوهاي بزرگ مرتبط است. براي اولين بار شبکه کابلي تله تون کانادا در تاريخ 8 ژوئيه 2007 به نمايش اختصاصي اين برنامه پرداخت.

اين مجموعه توسط سازندگان 6 نوجوان، يکي ديگر از برنامه‏هاي پرطرفدار شبکه تله تون ساخته شده‌است.

اين سومين برنامه‌اي‌ست که براي رده سني PG-D (هشدار ديدن برنامه همراه با والدين) از شبکه کارتون نتورک و تونامي به غير از مجموعه آدولت سوييم(شناي بزرگسالان) تا به حال پخش شده و بخش‌هايي از اپيزودهاي اين سريال کارتوني در کانادا سانسور و يا کلمات آن عوض شد تا کارتون براي بچه‌هاي کوچک هم قابل مشاهده باشد.

در اين برنامه تعدادي گروه متشکل از چند کاراکتر با شخصيات و صفات متفاوت در يک جزيره جمع شده و به صورت مرحله‌اي مسابقاتي را انجام مي‌دهند و گروه بازنده بايد يکي از ياران خود را بر اساس آراء خود حذف کنند و فردي که حذف شده با قايقي بايد به سرزمين خود باز گردد، در هر کدام از اين مسابقات که معمولا يک روز کامل به طول مي‌انجامد کار گروهي محور اصلي بوده و عموما شخصي که کمتر با گروه همکاري مي‌کند شانس کمتري براي ادامه بازي دارد و...

اين مجموعه به تازگي توسط شبکه جم (Gem TV) به زبان فارسي ترجمه و دوبله شده‌است، اين شبکه از ماهواره هاتبرد قابل دريافت مي‌باشد.فصل جديد اين سري با عنوان انتقام جزيره آرزو ها اخيرا ساخته شده و به زودي دوبله و از همين شبکه پخش خواهد شد.در اين فصل کاراکترهاي دوست داشتني ما به جزيره آرزوها (مکان اولين فصل) برگشته و براي خود ماجراجويي مي‌کنند و به مسابقه مي‌پردازند.

منبع:‌ ويكي پديا


 ويژه 

حسين رفيعي «ف ف» بچه امروز مي‌شود

سينما پرس-گروه تلويزيون/ با نگارش سري جديد مجموعه تلويزيوني «ماجراهاي ف ف»، اين شخصيت تلويزيوني با دغدغه هاي جديد و تازه به ديدار مخاطبان شبکه دو سيما مي آيد. به گزارش خبرنگار تلويزيون سينماپرس، اين مجموعه تلويزيوني اين روزها مراحل نگارش فيلم نامه خود را طي مي کند. «حسين رفيعي» اولين بار در برنامه محبوب «نيم رخ» شخصيت نوجواني دوست داشتني به نام «ف ف» را ارائه کرد و پس از آن اين شخصيت در دو سريال به شکل مستقل مورد توجه قرار گرفت. امسال نيز قرار است سومين سري اين برنامه نمايشي به تهيه کنندگي «نويد محمودي» توليد شود.

محمودي در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص ويژگي هاي سري جديد اين مجموعه تلويزيوني مي گويد: « فيلم نامه سري جديد اين برنامه تلويزيوني توسط زهرا خمسه نوشته مي شود. ف ف با خانواده اش در ساختماني زندگي مي کند. خانواده اين شخصيت از پدرش آقا پرويز، مادرش پونه، خواهرش فرناز و خود او پونه شکل مي گيرد. در اين خانه به جز آنها خانواده ديگري هم هستند. خانواده آقا سيامک متشکل از آقا سيامک، همسرش سارا و پسرش سينا هستند. خانواده سومي هم که در اين ساختمان زندگي مي کنند «خانواده جناب سرهنگ» است که از خود جناب سرهنگ که يک نظامي بازنشسته است و همسرش شکل مي گيرد. آنها در حقيقت پدر و مادر آقا سيامک هستند. مجموعه اين شخصيت ها و حضور آنها در خانه اي واحد ماجراهاي اين قصه را تشکيل مي دهد».

نويدي در ادامه به خبرنگار سينماپرس گفت: « با وجود گذشت چندين سال از خلق اين شخصيت، ف ف در اين برنامه هم همچنان يک نوجوان است منتها به جاي مسائل قديمي، درخصوص مسائل روزي که براي نوجوان هاي ما اهميت دارد صحبت مي کند. مسائلي مانند اينترنت که امروز مورد علاقه نوجوانان نيز هست». بر اساس اين خبر ماجراهاي ف ف در 52 قسمت 25 دقيقه اي تهيه و توليد خواهد شد.


مدير شبکه الکوثر در يک نشست خبري:

عروسک «ليمون» به کودکان تعليمات ديني مي‌دهد

سينماپرس-گروه تلويزيون/ مدير شبکه جهاني الکوثر در يک نشست خبري در جمع خبرنگاران حاضر شد و به معرفي ويژه برنامه هاي ماه مبارک رمضان در اين شبکه پرداخت. به گزارش سينماپرس به نقل از روابط عمومي شبکه جهاني الکوثر، در ابتداي اين نشست دکتر علي خندق آبادي به معرفي شبکه، اهداف و ساختار آن پراخته و در خصوص برنامه هاي ويژه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: يکي از نو آوريهاي شبکه الکوثر تهيه و پخش برنامه مسابقه قرآني و تلويزيوني «ان للمتقين مفازا» است که امسال پنجمين سال پخش زنده خود را پيش رو دارد.دکتر خندق آبادي خاطر نشان کرد: اين برنامه که اولين مسابقه تلويزيوني زنده در زمينه قرآن در شبکه‌هاي جهاني است، هر شب و در طول ماه مبارک رمضان پخش مي گردد و در پايان به 5 نفر برتر جوائزي اهدا مي شود.وي در ادامه به معرفي ديگر برنامه هاي شبکه در ماه مبارک رمضان پرداخته و ياد آور شد: برنامه ويژه افطار از استوديوي شبکه الکوثر در بيروت ، بصورت زنده و با عنوان(رمضان احلي) پخش مي گردد. برنامه احکام الاسلام با موضوع فقه روزه ، حقائق التاريخ و مطارحات في العقيده که از برنامه هاي پربيننده شبکه مي باشند و مسابقه تلفني 28 با حضور شرکت کنندگاني از سراسر دنيا از ديگر برنامه هاي ويژه الکوثر در اين ماه پرفضيلت مي باشد.مدير شبکه الکوثر افزود: پخش تلاوت ترتيل قرآن بصورت زنده از قم، مشهد مقدس و نجف اشرف و همچنين ويژه برنامه سحر که از استوديوي شبکه در نجف اشرف بصورت زنده پخش مي شود ديگر برنامه‌هاي ويژه شبکه به شمار مي رود.

دکتر خندق آبادي در ادامه به برنامه هاي کودک شبکه در ايام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : گروه کودک نيز برنامه هاي متنوع و متناسبي را براي سه گروه سني خردسال ،کودک و نوجوان در اين ماه مبارک در نظر دارد که از آن جمله مي توان به توليد چند برنامه مناسبتي وپخش آن در اين ماه مبارک اشاره کرد.وي گفت : عروسک «ليمون» که در شبکه طراحي شده است جايگاه ويژه اي دربين کودکان کشورهاي عربي پيدا کرده است و در ماه مبارک رمضان نيز با موضوعات مناسب بصورت روزانه تعاليم ديني و مذهبي را به کودکان آموزش مي دهد.

وي همچنين در ادامه به تشريح فعاليتهاي شبکه در حوزه بيداري اسلامي پرداخته و يادآور شد : الکوثر با برعهده گرفتن نقشي متفاوت نسبت به شبکه هاي خبري به تحليل و بررسي عميق اين انقلابها پرداخت و از ابتدا تاکنون با تهيه 6 مجموعه برنامه با اهداف و رويکردهاي مشخص در زمينه بيداري اسلامي به پوشش وسيع اين رويدادها پرداخت ، که آخرين برنامه در حال توليد شبکه در اين خصوص نقش زنان در بيداري اسلامي مي باشد.


 بــبــيــــن 
 مراسم بزرگداشت مرحوم «حميد سمندريان » پدر تئاتر ايران - سينماپرس


 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
گلبرگ
گالري
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون